dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie Przeniesienie domu,jak to wygląda prawnie.

    Jeśli gdzieś już o tym pisaliście to prosze o linka,bo nie znalazłam nic takiego.A ostatnio zaczynam sie zastanawiać jak w praktyce wygląda kupno domu do przeniesienia.
    1 Mamy upatrzony dom z bala no i kupujemy,ale co???dom czy materiał???jaka umowa sprzedaży???
    2 no i chcemy postawic na swojej działce ,ale jak wygląda sprawa pozwolenia???trzeba nowy projekt???pozwolenia na budowe???
    3.czy ten przeniesiony dom to ma być idealnie taki sam jak go kupiliśmy czy dopuszczalne sa przeróbki???
    Poratujcie bo mam dylemat.Znalazłam dom z bala w dobrym stanie za 5 tys Ogladałam z Tatką i powiedział,że bedzie stał jeszcze z 100 lat.Takie zdrowe drzewo.Trzeba by przenieść ,zrobic lepszy dach ...A ja tu papiery mam w urzedach i projekt kupiony.Ratunku no i co mam zrobić.
    marzenia dobre są -bo są

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Nikt nie wie???Szukam ale nie znajduje info zadnego.A sa tu tacy co kupili i przenieśli dom na swoją działke???? Pliss
    marzenia dobre są -bo są

  3. #3

    Domyślnie

    Ten dom traktuje się jako materiał na budowę. Czyli to tak, jakbyście kupowali drewno na dom. Musicie więc zrobić projekt. Co do umowy... Nie mam pojęcia. Też miałam zamiar przenieść dom. Niestety nie znalazłam odpowiedniego Może masz ich więcej?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Hmm to właściwie, można kupić dwa domki rozebrac i według własnego projektu wybudować dom.To własciwie zadne przeniesienie tylko zakup używanego drewna
    marzenia dobre są -bo są

  5. #5

    Domyślnie

    No w sumie tak to właśnie jest. No chyba, że przenosisz zabytek, wtedy musisz dokładnie odwzorować budynek.

  6. #6

    Domyślnie

    Tzw. przeniesienie to w świetle prawa budowlanego rozbiórka jednego budynku i wybudowanie nowego. O formalnościach związanych z budową już wiesz, pamiętaj o zgłoszeniu lub zezwoleniu na rozbiórkę.

    "Art. 31. 1. Pozwolenia nie wymaga rozbiórka:
    1) budynków i budowli - niewpisanych do rejestru zabytków oraz nieobjętych opieką konserwatorską - o wysokości poniżej 8 m, jeżeli ich odległość od granicy działki jest nie mniejsza niż połowa wysokości;
    2) obiektów i urządzeń budowlanych, na budowę których nie jest wymagane pozwolenie na budowę, jeżeli nie podlegają ochronie jako zabytki.
    2. Rozbiórka obiektów budowlanych, o których mowa w ust. 1 pkt 1, wymaga uprzedniego zgłoszenia właściwemu organowi, w którym należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania tych robót. Przepis art. 30 ust. 5 stosuje się odpowiednio."

    Od strony prawa cywilnego przeniesienie to w zasadzie kupno materiału na dom, połączone z jego "uzdatnieniem" poprzez rozbiórkę. Jeśli rozebrać ma kupujący, to jest to właściwie czysta sprzedaż połączona tylko ze zgodą właściciela na rozbiórkę i zobowiązaniem do pomocy przy formalnościach zgłoszeniowych/pozwoleniowych.
    Tomasz M.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AGNIESZKA31

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    586
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    o i właśnie o taką odpowiedz mi chodziło.Dzieki serdeczne.
    marzenia dobre są -bo są

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony