dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alirob12

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    2

    Domyślnie stawianie ogrodzenia

    witam, prosze o informacje jak najlepiej postawic siatki ogrodzeniowej na dzialce o wybiarach 33.5 na 60m planuje ustawienie slupkow co 2 metry, wiec prosze o informacje od czego zaczac - czy narozne slupki najpierw i w jaki sposob poziomowac, na jaka glebokosc i jak zalac slupki? prosze o wasze doswiadczenia odnosnie calego procesu ustawiania siatki ogrodzeniowej i sposob naciagania siatki,
    z gory wielkie dzieki za wszystkie informacje!!
    Pozdrawiam
    robson_

  2. #2

    Domyślnie

    Z moich doświadzeń;
    -Słupki z rury 6/4 cala co 2,5m, ( ze wzgledu na koszty możnaby słupki nienarożne zrobić z cieńszej rury np5/4cala)

    -Wierciłem otwory świdrem zakupionym w markecie, średnica swidra 150mm i zalewałem słupki, najpierw narożne. Podpory do słupków narożnych muszą być stosunkowo wysoko aby drut naciągowy nie skrzywił słupków.

    -Naciągać siatkę jest bardzo wygodnie pasami do przymocowywania ładunków na samochodach/przyczepach.

    -głębokość zalewania to reszta ile ma wystawać ponad ziemię u mnie 170cm ponad ziemię a rura 7-dmio metrowa była cięta na trzy części czyli 170 - 233 =63cm . czyli w ziemi jest 63cm rury, oczywiście dziurę wierci się o kilkanście cm głebiej.

    Tak wygląda;

    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    tym swidrem to jakie otwory wierciles tzn. w czym?

  4. #4

    Domyślnie

    W ziemi. (średnica świdra to 15cm)
    Wywierciłem dziurę, syn wstawił rurę a ja wsypywałem beton i ubijałem kawałkiem drewnianej łaty.
    Beton najlepiej jeżeli jest z bardzo małą ilością wody a wsypuje się go bardzo wygodnie szpadlem.
    Jeżeli będzie podmurówka to dziurę zasypuje/zalewa się "nie do pełna", kilka centymetrów poniżej gruntu aby było wygodnie ustawiać później szalunki do robienia podmurówki.
    nt. ogrodzenia zerknij jeszcze TUTAJ
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    china

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie ogrodzenie

    witam na forum
    zabieram sie za ogrodzenie
    ogrodzenie siatka okolo 70m i brama przesuwna
    chce to zrobic wlasnymi recami i mysle o fundamencie i podmurówce .
    z tego co wiem to fundament w tej czesci klimatycznej polski (slask) powinien przekroczyc granice przemamarzania czyli 120cm i kombinuje jak zrobic to najniższym kosztem.jesli bym kopał na szerokosć szpadla (ok 0,4m),głębokosć 1,2m i dlugość 70m to wychodzi mi to okolo 33 kubików betonu a licząć 210-250pln za kubik B15 to musialbym wlac w ziemie ponad 7tyspln.jesli bym kopał na szerokość 10cm to koszt betonu wyjdzie ponizej 2tyspln.zalezy mi na fubdamencie bo mam nadzieje za jakis czas zrobic lepsze ogrodzenie.czyli teraz siatka a za jakis czas jak bede chcial zmienic to fundament bedzie jak znalazł.
    tylko nie mam pewnosci czy powiedzmy fundament szer 10cm,gł 1,20m bedzie mozna potem na wysokości gruntu poszerzyc tak by spełniał przyszła rolę podmurówki pod ogrodzenie "cięższe"
    w tym miejscu prosze speców o jakies fachowe rady,krytyka jesli pomysł "chory" tez bedzie na miejscu.
    pozdr bob budowniczy

  6. #6

    Domyślnie

    Szerokosc szpadla to jakies 20cm, a nie 40cm. Na 10cm szerokosci nie wykopiesz, bo niby czym?

    Jesli chcesz zaoszczedzic na betonie, to na glebokosc przemarzania kop tylko pod slupkami. Pod przeslami daj jakies 30cm glebokosci. Tylko wtedy musisz oddylatowac slupki od przesel. Jesli nie planujesz nic ciezkiego na wierzchu (klinkier, kamien), to powinno wystarczyc.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  7. #7

    Domyślnie

    a ja mam pytanko do tych, którzy już własnymi ręcami wykonali ogrodzenie z siatki.
    Słupki mam już osadzone i czas zabrać się za szalowanie podmurówki. I pytanko. Macie jakis sposób na szybkie zdylatowanie słupków, ale tak, żeby nie robić specjalnych szalunków tylko na słupki ("kosteczki) a potem zalewanie murków, tylko najlepiej za jednym zamachem robiąc jeden długi szalunek.

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam przeczytanie pełnej porady/instrukcji na ten temat:

    http://www.castorama.pl/porada/monta...odzeniowej117/

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał edit-blondi
    a ja mam pytanko do tych, którzy już własnymi ręcami wykonali ogrodzenie z siatki.
    Słupki mam już osadzone i czas zabrać się za szalowanie podmurówki. I pytanko. Macie jakis sposób na szybkie zdylatowanie słupków, ale tak, żeby nie robić specjalnych szalunków tylko na słupki ("kosteczki) a potem zalewanie murków, tylko najlepiej za jednym zamachem robiąc jeden długi szalunek.
    Wlasnie robie u siebie podmurówke. Szaluje dlugimi deskami obejmujac slupki. Wylewam calosc za jednym razem. Jak troche zwiąże (tak po godzince) wkładam kawałek blachy trapezowej (ma szerokość 20 cm bo taka mam szerokosc podmurówki). Wkladam ta blache pionowo i odrazu wyciagam - powstaje nacięcie. Potem to ładnie głaskam żeby nie było widać.

    Pozdrawiam,
    Grzesiek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony