dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Ile kosztuje projekt instalacji ogrzewania?

    Chodzi o ogrzewanie niskotemperaturowe (podlogowka, scienne i grzejniki). Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie info.
    VIVALDI W PODRÓŻY

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    projektant z uprawnieniami
    parter ok 270 m / całkowity koszt z wyliczniami ok 800 bez rachunku
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  3. #3

    Domyślnie

    Czy juz nikt z was nie zafundowal sobie projektu instalacji?
    Pozdro
    VIVALDI W PODRÓŻY

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj vivaldi,
    w wiązownej za projekt chcą ok.1000pln, w lenthermie na zwoleńskiej jak pamiętam ok.600 ?, jak chcesz kontakt to pisz.
    A swoją drogą masz już wykonawce na ścienne ogrzewanie, ja się strasznie bujam i nie mam pomysłu.

  5. #5

    Domyślnie

    dobry instalator sam zaprojektuje instalacje i dobjerze grzejniki powinien zrobić to w cenie (ja tak robje) poco niepotrzebnie wydawać pieniądze
    instalator

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja tez robię niestety projekty do przyszłych instalacji ale moje zdanie jest takie To projektant powinien zrobić projekt a hydraulik wykonać instalacje wg projektu
    Porządny projekt domu powinien mieć dobrane zapotrzebowanie ciepła dla każdego pomieszczenia i to wystarczy
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar krzysieg
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    2

    Domyślnie Re: Ile kosztuje projekt instalacji ogrzewania?

    Cytat Napisał vivaldi
    Chodzi o ogrzewanie niskotemperaturowe (podlogowka, scienne i grzejniki). Pozdrawiam i dziekuje za wszelkie info.
    Może zastanów się czy jest sens wydawać pieniądze na ten projekt? Lepiej je przeznaczyć na jakieś extra dodatki do tej instalacji i zwalić kłopoty na wykonawcę (byle solidnego - ale od czego jest umowa z 3 letnim okresem gwarancyjnym?).

    Acha jeszcze jedno to co wyżej dot. jakiegoś prostego obiektu !!
    Przy większych projekt jest potrzebny nawet po to by uniknąć przeinwestowania w instalacje (np za duży kocioł) lub kłopotów w użytkowaniu.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Mi projekt robił wykonawca instalcji - w cenie.
    Zgodził się z moimi wstępnymi wyliczeniami

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Zapłaciłem 300 zł (podłogówka + grzejnikowe). W projekcie były bilanse cieplne, dobór urzadzeń i wycena.
    Projektant związany był z Vaillantem i gratis zrobił mi projekt i wycenę CWU w Hepworth'cie

  10. #10

    Domyślnie

    Ekipa hydraulików skończy w tym tygodniu .Projekt gratis - ponieważ jak powiedział "szef" -"to w naszym interesie".
    Poszukaj "prawdziwego" wykonawcy- on załatwi resztę , łącznie z zakupem wszystkich materiałów - mają rabaty.

  11. #11

    Domyślnie

    Witaj Vivaldi!

    Jestem ciekaw czy zdecydowales sie na ogrzewanie ścienne, bo ja też o tym myślę i czy masz już ewentualnego wykonawcę? Ja rozważam wykonawce spoza Warszawy. Nie znam nikogo innego kto by sie tego podjął. Bede wdzięczny za odpowiedz.

    Pucio, pucio

  12. #12

    Domyślnie

    A może ktoś z was poleci mi dobrego fachowca w tym temacie, który podjął by się założenia instalacji w 2 nowo budowanych domach w Mińsku Mazowieckim (właśnie robimy dachy). Termin do uzgodnienia. Dorota

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony