dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1

    Domyślnie 25 000 dla murarza

    Buduję dom z użytkowym poddaszem pow użytkowa 167+ 33 m2garaż. Murarz za robociznę chce 25 000_ robi super, ale czy to nie jest zbyt wygórowana cena?

    Fundamenty i ich izolacja 5 600
    Mury Parteru ok 290m2 8 000
    Strop 6 500
    Ściany góra 3 400
    kominy 1 500

    Pomóżcie

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi sie trochę dużo.
    Mam co prawda mniejszy domek (140m2) i za to co wymieniłeś zapłaciłam 13 300
    pozdrawiam,
    ala

  3. #3

    Domyślnie

    Wydaje mi sie trochę dużo.
    Mam co prawda mniejszy domek (140m2) i za to co wymieniłeś zapłaciłam 13 300
    pozdrawiam,
    ala

  4. #4

    Domyślnie

    Cena jest bardzo wysoka, myślę że powinieneś szukać dalej. U nas za stan surowy 240m2, ściana trójwartwowa wyszło 14,5k. Aha, i wybraliśmy jedną z najdroższych ekip, ale za to solidną.
    _____________________________
    Mantra

  5. #5

    Domyślnie w

    Za tyle a dom o tym samym formacie to mi jeszcze zrobili więźbę i pokrycie dachu blachą z rynnami - Warszawa
    TM

  6. #6

    Domyślnie

    Witam,
    Wydaje mi się, że ten murarz trochę przesadził. Gdyby było o 9-10 tys. taniej byłoby OK. Szukaj dalej.
    Pozdrawiam
    TadeKL

  7. #7

    Domyślnie

    Murarz twierdzi, że jest to skomplikowany dom. 2 wykusze 280m2 Scian nośnych. Czy to może być spowodowane taką wysoką wyceną.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Dominiku uważam wbrew wcześnieszym wypowiedziom, że to przyzwoita cena. W Pozku ekipy są bardzo drogie. Domek który mam nadzieję, że w tym roku zostanie zrobiony stan 0, o podobnych gabarytach jedna firma wyceniła mi na sic! 80 tys (robocizna) a druga na 40 i szukam dalej gdyby była taka za 25 to brałabym bez oglądania. Na mniej nie licz to nie w naszym rejonie i weź pod uwagę jaki zakres prac bo to mniej może się okazać że np. nie uwzględniono ścianek działowych itp.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Cena nie jest najgorsza jeśli rzeczywiście zakres obejmuje wszystko czyli schody, taras, ścianki działowe. W końcu to 200 m kw. Przy takiej powierzchni na oferty poniżej 20 tys nie ma co liczyć. Więc 25 jest chyba do zaakceptowania.

  10. #10

    Domyślnie

    Wciornastek nie przesadzaj tak z tymi drogimi ekipami. Jest tego trochę z Poznania i okolic. I tak naprawdę tylko te "okolice" zaniżają i tak wysokie stawki za wybudowanie domu. Popatrz na postach budujących domki z innych rejonów Polski.
    Dominik, a z czego chesz stawiać ten domek? Nawet jeśli ściana miałabybyć 3W to i tak mi się wydaje trochę (np. te 5 tys.) za dużo.
    Pozdrawiam
    TadekL

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ludzie!
    o czym Wy mówicie! Ja mam już 3 wyceny w Warszawie i kwoty zaczynają się od 40 000 pln. SAMEJ ROBOCIZNY! A tu 25k - i za drogo

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kruszka

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    brzeg
    Posty
    290

    Domyślnie

    też mi się wydaje , że cena jest ok, u nas dom o pow.168m2 firma wzięła 25 tys bez dachu a co dopiero z garażem? Wycen mieliśmy chyba z 10 i wszystkie zaczynały się od tego poziomu wzwyż, a mieszkam w mieście o wysokim bezrobociu!
    kruszka

  13. #13

    Domyślnie

    buduję z u-220 i cena jest bez dociepleń i tynków, ale jak mówiłam mam skomplikowane fundamenty. Okazało się że prawie wszystkie ściany są nośne. a tam gdzie zrobiliśmy wolną przeszczeń rezygnując z ściany to i tak liczone za robociznę jak za Scianę, bo jakieś belki idą i jest z nimi masę roboty. Trochę się martwię, gdyż przeznaczyłam na stan surowy otwarty 100 000 a teraz to nie wiem czy mi tyle starczy.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik2822
    buduję z u-220 i cena jest bez dociepleń i tynków, ale jak mówiłam mam skomplikowane fundamenty. Okazało się że prawie wszystkie ściany są nośne. a tam gdzie zrobiliśmy wolną przeszczeń rezygnując z ściany to i tak liczone za robociznę jak za Scianę, bo jakieś belki idą i jest z nimi masę roboty. Trochę się martwię, gdyż przeznaczyłam na stan surowy otwarty 100 000 a teraz to nie wiem czy mi tyle starczy.
    Te 100 tys. zł może Ci zbraknąć. A ja nadal uważam, że to trochę za dużo te 25 tys. zł. Ja buduje dom z poddaszem użytkowym o powierzchni (użytkowej) 156 m2 + 38 m2 garażu i zapłacę za robocizną 17,5 tys. zł a i tak z tego co się orientowalem to niektórzy mówili, że drogo (ale nie wybiera się podobno tych najtańszych i tych najdroższych). Buduję na Silce E24 a to co jest zawarte w tej cenie to: wykopanie fundamentów, ułożenie zbrojenia i zalanie ław fundametowych; wymurowanie ścian fundamentowych z eykonaniem izolacji pionowych i poziomych; zalanie podbetonem, wymurowanie ścian nośnych i działowych, wymurowanie komina, ułożenie i zazbrojenie stropu i dwóch balkonów, zalanie stropu, wymurowanie ściany kolankowej, zazbrojenie i wylanie górnego wieńca, wymurowanie lukarn bocznych i szczytów oraz ścianek działowych poddasza, wymurowanie i wylanie schodów wejściowych i tarasu.
    Pozdrawiam
    TadekL

  15. #15

    Domyślnie

    A ja dam zarobic wykonawcy 45.000 za domek 400 m2 powierzchni użytkowej, a robie z cegly silikatowej. Tyle ze to Warszawa.

  16. #16

    Domyślnie

    A ja sie zgodze z opinia ze to dosc przyzwoita cena.

    Prawda jest taka, ze jesli ktos ci oferuje wybudowanie domku za 10 000, gdy inni wolaja 25 000 to moze byc to troche podejrzane. Prawde mowiac widzialm nie raz domy wybudowane za 10-12 000 - az strach bylo stac kolo nich. Spoiny pionowe grubosci polowy pustaka, nie zageszczone piasek pod chudziakiem ugiecia nadprozy o kotrych lepiej nie pisac. Nie mowiac juz o krzywych scianach, wystajacym z wiencow czy law zbrojeniu. Tragedia.

    Oczywiscie pewnie ktos powie ze ma wlasnie ekipe za 10 i jest baardzo zadowolony. Nie neguje tego. Ale jesli zatrudia sie tania ekipe to zawsze jest wieksze prawdopodobienstwo ze cos spartola.

    Jesli jest to naprawde dobra ekipa to bierz ich (przyjrzyj sie jednak wczesniej domom, ktore wybudowali , zwlaszcza tym w stanie surowym - wtedy nie da sie tak szybko ukryc niedoróbek)
    Powodzenia
    2 polowa Wojty'ego
    mojaFOTOSFERA-mój BLOG

  17. #17

    Domyślnie

    Za całość prac murarskich - 16000zł bez dachu, ale ze schodami zewn, wewn, sciankami działowymi, kominami, taras od strony ogrodu i ganek.
    Darex.

  18. #18

    Domyślnie

    Za ściany z MAXa, strop, więźbe bez deskowania i chudziaka 22000. Dom 184m2, fundament już stał. Zaczęli w środę i już widać okna. Bardzo ładnie bez pilnowania.

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    Taki dom ( http://nowydom.onet.pl/3424,projekt.html ) wyceniono mi na 20800 zł (w tym kompletny dach za 6000zł). Osobno płace za geodete - 250 zł, koparko-spycharke (do zdjecia humusu, wyrównania działki i wsypania piasku do fundamentu) - dwie wizyty wyjdą ok 400zł i rozprowadzenie kanalizacji pod chudziakiem - 1000 zł (z materiałem).
    Firma z b. dobrymi referencjami (m. in. od znajomych, którym już zbudowała dom, od mojego architekta). Mój kierownik budowy (jest na niej codziennie) nie ma do nich żadnych zastrzeżeń (przynajmniej jak na razie).

    pozdrawiam
    Konrad

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Wszystko ładnie pięknie ale nie piszecie w jakiej technologii stawiacie domy. Zupełnie inny cennik jest przy scianie jednowarstwowej a inny przy scianie ze styropianem lub 3-warstwowej. To też istotnie wpływa na cenę.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony