dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie PRZYŁĄCZE GAZOWE - jak szybko podłączyć gaz - POMOCY !!!

    Witam

    dobrze że tutaj trafiłem

    DOMEK PRAWIE GOTOWY - chcę się wprowadać, a przegapiłem temat gazu , mam tylko w projekcie budowlanym warunki przyłaczenia do sieci gazowej i na mapie do celów projektowych naniesiona linia z oznaczeniem "G", ciągnąca się od domu do lini gazowej w ulicy, linia ta ma nazwę G = projektowane przyłącze gazowe . Więcej nic nie mam, tylko warunki i ta linia naniesiona na mapie w projekcie.

    CO MUSZĘ ZROBIĆ, ŻEBY JAK NAJSZYBCIEJ MIEĆ GAZ, JAKIŚ PROJEKT ?, chodzi o projekt przyłacza na zewnątrz, czy też konieczny jest projekt rurek w środku budynku ?. CZY MUSZĘ jeszcze o jakieś pozwolenie wystapić do gminy w związku z tym gazem . POMOCY !!! Zadzwoniłem go gazowni mi powiedizeli iż mogę wykonać projekt we własnym zakresie albo oni, jak u nich to czas oczekiwania 8 miechy, jak ja sam to wyrobię się z gazem w 3 miesiącach. Jestem w szoku, myślałem iż to szybciej potrwa .

    Prosze też o namiary na ludzi robiących te projekty i przyłącza.

    Z góry dziękuje

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Willie

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.093
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Hej pomocy!

    Polecam zakładkę o dokumentach i formalnościach, bo ten temat głównie taki, niestety.
    W skrócie to potrzebne aprobaty z: ZUD, gazowni i UG.
    - Geodeta na mapce do celów projektowych naniesie linię G i zaniesie ja uzgodnić w ZUD na Jerozolimskich (czas ok 3 tyg)
    - uzgodnienia dajesz architektowi z uprawnieniami do instalacji który machnie projekt a) przyłacza b) inst wewnętrznej ("rurki" ) i uzgodni to z gazownią (czas............płynie )
    - uzgdonione projekty do UG a) jako zgłoszenie czyli po 30 dniach jeśli nie ma protestu można robić b) jako pozwolenie na budowę (chore, chore!) czyli max 65 dni............ale pewnie bedzie szybciej

    a w tzw miefdzyczasie szukasz wykonawcy, najlepiej zapytaj w gazowni albo wokolicy sąsiadów

    II wariant to od razu poszukac kogoś (czyt. firmy) która za drobną opłatą wszystko powyższe zrobi za Ciebie.......

    powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuj Wille za info

    Cytat Napisał Willie
    II wariant to od razu poszukac kogoś (czyt. firmy) która za drobną opłatą wszystko powyższe zrobi za Ciebie.......
    Czy ktoś zna jakąś przyzwoitą cenowo firmę, która może mi to zrobić, bardzo pilne bo jestem załamany tym przyblizonym czasem oczekiwania, a takie miałem nadzieje iż w tym roku się wprowadzę

  4. #4
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    w gazowni z reguły mają namiary na projektantów, geodetów i firmy wykonawcze.
    jak szybko dostaniesz pozwolenie na budowę zależy od gminy,
    dzisiaj składałem takie dokumenty jak projekt przebudowy instalacji gazowej, opinię kominiarską, warunki przyłączenia, wniosek to nawet mapy nie chcieli, fakt że przebudowywuję instalację ale termin odbioru pozwolenia na budowę to 8 sierpnia

  5. #5

    Domyślnie

    wyslalam na priva namiary na projektanta

  6. #6

    Domyślnie

    a ja z drugiej strony:
    NIE POLECAM pana Janusza Łowisza z Wołomina
    wykonywał u mnie przyłącze do skrzynki w ramch gazowni oraz przyłącze do domu na mojej posesji
    współpraca bardzo źle się układała
    proszę o rozwagę

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki za pomoc

    gdyby jeszcze ktoś znał firmę, która kompleksowo-całościowo mi to wykona to proszę o namiary

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pomocy
    dzieki za pomoc

    gdyby jeszcze ktoś znał firmę, która kompleksowo-całościowo mi to wykona to proszę o namiary
    Też pobudowałam się w Markach.
    U mnie całą sprawę (gaz i woda miejska) pociągnął Pan Nowak (tel.601-28-38-09, INSTAL PROJEKT, ul.Mokotowska 67/18,W-wa) - mapy, projekty, uzgodnienia, zezwolenia itp. Wszystko to jednak bardzo długo trwało (ok.8 m-cy), zanim do naszego domku popłynął gaz. Być może my na początku trochę za bardzo odpuściliśmy, a Gazownia warszawska też jest baaardzo opieszała i na końcu było trochę nerwów.

    Naciskaj wszytkich od samego początku, może przyspieszysz sprawę.
    Powodzenia.
    kkinga

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mushasi
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    80

    Domyślnie Przyłacze gazowe i elektryczne

    Elektryczne robimy od czerwca zeszłago roku i jest nadzieja że będzie za jakieś 3 miechy .
    Gazowe trwa około 3 miesięcy ale nie wiadomo kiedy bo zmieniły się znów warunki i od nowa wszystko na nowo .
    Usługi Hydrauliczno-Remontowe
    Zapraszam na stronkę
    www.mushasi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał izat Zobacz post
    a ja z drugiej strony:
    NIE POLECAM pana Janusza Łowisza z Wołomina
    wykonywał u mnie przyłącze do skrzynki w ramch gazowni oraz przyłącze do domu na mojej posesji
    współpraca bardzo źle się układała
    proszę o rozwagę
    OOOO! Szkoda , że wcześniej nie widziałam tego wpisu. Od wpisu minęło 12 lat, a mogłabym się pod nim podpisać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony