dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Karnisz

  1. #1

    Domyślnie Karnisz

    Mam problem z doborem karnisza do pokoju wypoczynkowego. Poczatkowo sklanialem sie ku karniszowi metalowemu (chrom), ale teraz juz sam nie wiem. Bede mial proste meble (www.redapple.pl), z dodatkami z chromu (nozki). Do tego prawdopodobnie dojda jeszcze lampy paulmanna ( tez przewaga stali). Boje sie, ze pokoj bedzie za surowy, zimny. Zaczalem myslec o karniszu drazkowym drewnianym. Niestety wszystkie ktore ogladam, maja rozne wymyslne zakonczenia (rzezbione) i niezbyt mi sie to podoba. Wnetrze bedzie mialo proste formy. Czy spotkaliscie sie z jakimis fajnymi prostymi zakonczeniami? Co myslicie o drewnianym karniszu, metalowych zakonczeniach i metalowych zabkach? Czy taka kombinacja nie bedzie razic? Podpowiedzcie cos bo juz sam nie wiem W razie potrzeby udziele wiecej informacji o pokoju

    pozdrawiam serdecznie
    MarkX

  2. #2

    Domyślnie

    trudno coś doradzać jak się nie widzi dokładnie wnętrza, ale same nóżki przy meblach, dodatki do lampy i karnisz metalowy nie czynią z wnętrza zbyt surowego, jeśli tak uważasz to zawsze można wnętrze ocieplić fajnym grubym, jasnym dywanem albo ładna rzeźba.Moim zdaniem karnisz też powinien pozostać metalowy, nie mieszaj tu z drewnem, mam nadzieje ze troche sie te moje wywody przydały

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał archdesign
    trudno coś doradzać jak się nie widzi dokładnie wnętrza, ale same nóżki przy meblach, dodatki do lampy i karnisz metalowy nie czynią z wnętrza zbyt surowego, jeśli tak uważasz to zawsze można wnętrze ocieplić fajnym grubym, jasnym dywanem albo ładna rzeźba.Moim zdaniem karnisz też powinien pozostać metalowy, nie mieszaj tu z drewnem, mam nadzieje ze troche sie te moje wywody przydały
    Pomieszczenie normalne 16m2
    Bialy sufit, sciany zolte (raczej kremowe). Na podlodze panele orzech markant. Okna PCV biale + parapet konglomerat marmurowy (bez). Meble te co pisalem wczesniej (kolor wenge).

  4. #4

    Domyślnie

    Tez mi sie wydaje zeby nie mieszac juz dodatkowo. Nozki od kanap czy lampy, nie sa czyms dominujacym zeby nie mozna bylo dodac jeszcze czegos metalowego. Sam karnisz nie robi pomieszczenia zimnym, to raczej zalezy od zaslon jakie na nim powiesisz.
    Jezeli masz jednak watpliwosci, to mozesz uzyc same linki, ktore sa prawie nie widoczne i powiesic na nich leciutkie, powiewne zaslony w cieplym kolorze, wenge naprzyklad

  5. #5

    Domyślnie

    linki do zawieszania zasło/firman (choć nie jestem zwolennikiem firanek) można kupić w Ikea,pozdrawiam
    A.

  6. #6

    Domyślnie

    A jak takie linki sprawdzaja sie w praktyce? Nie naciagaja sie z biegiem czasu? Utrzymuja bez problemu firanke?

  7. #7

    Domyślnie

    Wiesz, ja mam wszędzie metalowe karnisze, proste, bez udziwnień i zupełnie nie mam wrażenia, żeby surowo było, firany niwelują takie wrażenie. We wcześniejszym mieszkaniu miałam drewniane i niech je piekło pochłonie - zupełnie nie można było suwać firany.

    Moi teściowie mają też metalowe, ale od strony pokoju założyli sobie drewnianą maskownicę i tez fajnie to wygląda

  8. #8

    Domyślnie

    Wiec chyba jednak zostane przy metalowych
    A ta linka mnie tez zaciekawila. Jak to sie sprawdza w praktyce? Ma ktos? Uzywa?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony