dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie czy można kupić same fronty?

    albo same szafki w Scavolini i innych high endowych (hm... dla mnie high endowych, pewnei są jeszcze droższe meble firmach?

    /z góry przepraszam, jeśli to pytanie jest bardzo głupie/

    pzdr, Małgosia

  2. #2

    Domyślnie

    Oczywiście że można, ale są to fronty polskich producentów. Właśnie jestem na etapie wyboru i nie potrafię się zdecydować, które wybrać. Natomiast co do Scavollini to nie mam pojęcia.

  3. #3

    Domyślnie

    fronty robią firmy, które specjalizują się we frontach, podejrzewam iż Scavolini też kupuje od innych firm fronty, np. niedaleko mnie jest firma "jaz" fronty meblowe, kiedyś jak będe miał czas to tam zajadę

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki

    to może ja dokładniej powiem, o co mi chodzi i poradzicie, jak możnaby takie coś zdobyć




    samo lakierowanie to pewnie pryszcz, ale frontów o takiej fakturze pewnie nie znajdę gotowych. Może stolarz umiałby zrobić takie żłobienia, jak sądzicie (a jeśli tak, to czy potrzebne mu będzie drewno czy coś innego?)

    bardzo, bardzo dziękuję za pomoc, Małgosia

  5. #5

    Domyślnie

    A czy to nie jest aluminium? Bo firma Zobal zajmuje się produkcją frontów aluminiowych...

  6. #6

    Domyślnie

    nie, w specyfikacji opisane jest jako lakier matowy w kolorze aluminium.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Wybij sobie z głowy takie meble. Chyba, że lubisz spędzać każdą chwilę na sprzątaniu. Te żłobienia do kuchni naprawdę są wysoce niepraktyczne, a zabrudzone (w kuchni taki specyficzny tłustawy brud - nie wystarczy, że przelecisz szmatką) bedą sie prezentować obrzydliwie. Mnie doprowadzają do szału zagłębienia na zmywarce, co dopiero, gdyby każda szafka miała ich po kilka.

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki! cenna uwaga!!!

    słuchajcie, a w takim razie, gdybym zdecydowała się na proste szafki, bez tych wgłębień i znalazłabym jakiegoś zdolnego stolarza, to gdzie można je polakierować (chodzi mi o piękny błyszczący, ,,gruby" (?) lakier, taki jak np tu:


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Wybij sobie z głowy takie meble. Chyba, że lubisz spędzać każdą chwilę na sprzątaniu. Te żłobienia do kuchni naprawdę są wysoce niepraktyczne, a zabrudzone (w kuchni taki specyficzny tłustawy brud - nie wystarczy, że przelecisz szmatką) bedą sie prezentować obrzydliwie. Mnie doprowadzają do szału zagłębienia na zmywarce, co dopiero, gdyby każda szafka miała ich po kilka.
    Dominika, a czy takie ,,rowki" jak w tych frontach też odradzasz?


  10. #10

    Domyślnie

    piękne meble i rozumiem Twoją fascynację. A tak a propos tego czyszczenia mebli, zlewów, płyt ceramicznych i czarnych podłóg (i innych poruszanych ostatnio na forum) to wszystko zależy od mieszkańców. Jeśli należycie do osób które choć 10 minut dziennie przelatują ścierką po blatach, plamach na podłodze a okruszki zamiatają od razu, to możesz się cieszyć wyposażeniem domu jakie Ci się podoba i na jakie oczywiście kieszeń pozwala.
    Jeśli jednak sprzątasz od wielkiego dzwonu, ewentualnie raz w tygodniu a w międzyczasie tylko jak się coś na środku rozleje, to cóż, syf będzie bardzo widoczny...

  11. #11

    Domyślnie

    Lubie jak jest czysto (z kolei nie znosze podejscia: miec szafki i podłogi takie, zeby brudu nie bylo widac - obrzydliwe) ale baaardzo duzo gotuje i piekę, wiec rzeczywiscie powinnam sie zdecydowac na cos co łatwo utrzymac w czystosci...

  12. #12

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgosimi
    Lubie jak jest czysto (z kolei nie znosze podejscia: miec szafki i podłogi takie, zeby brudu nie bylo widac - obrzydliwe) ale baaardzo duzo gotuje i piekę, wiec rzeczywiscie powinnam sie zdecydowac na cos co łatwo utrzymac w czystosci...
    A jak Ci się podoba moja kuchnia?

    Ja też dużo gotuję i choć mam dużo jasnego koloru w kuchni, to jest ona łatwa do utrzymania w czystości.

    Już w którymś Twoim poście polecalam mojego stolarza: Robert Rogiński - 608-65-11-49. Może zaproś Go na wizytę, pomiary, pogawędkę... pokaż Mu zdjęcia mebli, które Cię interesują i dowiesz się czy jest to do wykonania przez Niego, a dla Ciebie czy jest to w dobrej cenie, a przede wszystkim czy będzie praktyczne w użytkowaniu. Czasem wypita przysłowiowa kawa z Fachowcem daje więcej wiedzy i rozwiewa wątpliwości, niż pytanie takich laików jak np. ja na forum. Wiedzę o robieniu mebli mam właśnie od pana Roberta, kilka rzeczy mi wybił z głowy... I miał naprawdę rację!

  14. #14

    Domyślnie

    malgosimi,
    widziałaś najnowszą kuchnię z ikei, ciemnoniebieską na wysoki połysk ze zintegrowanymi uchwytami z aluminium? ja taką robię. choć jeszcze pół roku temu byłam zdecydowana na fronty z modyfikowanego hebanu.

  15. #15

    Domyślnie

    Nina, dizęki za namiary - Twoja kuchnia super!

    Ankalenka, w obecnym mieszkaniu mam kuchnie z ikei i ciagle sie rozkleja (tylko ze to nie lakier tylko jakis laminat), wiec raczej wole cos innego...

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgosimi
    Lubie jak jest czysto (z kolei nie znosze podejscia: miec szafki i podłogi takie, zeby brudu nie bylo widac - obrzydliwe) ale baaardzo duzo gotuje i piekę, wiec rzeczywiscie powinnam sie zdecydowac na cos co łatwo utrzymac w czystosci...

    Mi nie chodziło o to, żeby brud był, ale niewidoczny. Po prostu tam, gdzie są żłobienia/wgłębienia - nawet podczas wycierania ten brud jest przesuwany w te miejsca i stamtąd już nie jest tak prosto go wyczyścić. Nie to, że się nie da, ale zajmuje to dużo wiecej czasu. A jak meble są gładkie to przetrzesz i jest fajnie.

  17. #17

    Domyślnie

    http://www.chobot.pl/pl/ .. a moze tu cos znajdziesz ciekawego takie fronty z nacietymi rowkami wykonuje sie na specjalnych maszynach np ROWER, z plyty mdf po czym sie je gruntuje i lakieruje firma Chobot takimi rzeczami sie specjalizuje...pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Cytat Napisał malgosimi
    Lubie jak jest czysto (z kolei nie znosze podejscia: miec szafki i podłogi takie, zeby brudu nie bylo widac - obrzydliwe) ale baaardzo duzo gotuje i piekę, wiec rzeczywiscie powinnam sie zdecydowac na cos co łatwo utrzymac w czystosci...

    Mi nie chodziło o to, żeby brud był, ale niewidoczny. Po prostu tam, gdzie są żłobienia/wgłębienia - nawet podczas wycierania ten brud jest przesuwany w te miejsca i stamtąd już nie jest tak prosto go wyczyścić. Nie to, że się nie da, ale zajmuje to dużo wiecej czasu. A jak meble są gładkie to przetrzesz i jest fajnie.

    Dominika, świetnie rozumiem o co Ci chodzi! Zgadzam sie w zupełności, że warto zadbać w fazie projektowania wnętrza, o to, żeby było je łatwo utrzymać w czystości

    Bezele, dzięki za info!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony