dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Renowacja papy na dachu

    W jaki sposób można naprawić papę na dachu. W kilku miejscach w garażu zauważyłem mokre plamy przy suficie.
    I rzeczywiście, papa w kilku miejscach jest nieżle wysłużona tzn. ma szczeliny którymi przedostaje się woda oraz pęcherze powietrza.
    Jak można to naprawić i jakich materiałów użyć ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Jak zwykłą , stara papa bitumiczna - to wziąć lepik na gorąco i przykleić łatę. Wcześniej przeciąć ew. pęcherze, powierzchnię podoklejać na lepik.
    To najstarsze technologie, mniej chętnie stosowane, bo bitumy na gorąco to już nie te kochane dzieci.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, jest to stara papa.
    A zamiast lepiku na gorąco czy nie można by było zastosować jakiś gotowy lepik ? (na zimno). Jeżeli tak to jaki byście polecili, bo gdzieś mi się o uszy obiło, że one lubią spływać gdy jest bardzo gorąco.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał seven
    Tak, jest to stara papa.
    A zamiast lepiku na gorąco czy nie można by było zastosować jakiś gotowy lepik ? (na zimno). Jeżeli tak to jaki byście polecili, bo gdzieś mi się o uszy obiło, że one lubią spływać gdy jest bardzo gorąco.
    Pozdrawiam
    Możesz zastosować IZOLBET K. Lepik na zimno. Nie można go jedynie stosować do pap smołowych.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Też miałem ostatnio podobny problem....
    Rozwiązałem go następująco:
    Tam, gdzie papa była bardzo popękana, tzn było widać, że woda się tamtędy na 100% dostaje pod papę, przykleiłem łatę (2 pasy papy na zakład) Izoplastem K. Nastęnie zasmarowałem cały dach Izoplastem B. Teraz czekam na porządny deszcz - będzie sprawdzian

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony