dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie To już kiedyś było

    Jest ankieta redakcji: Gdzie budować i mieszkać: w mieście czy na wsi?
    Prawie wszyscy muszą dojeżdżać.

    Ale o co chodzi?

    A chodzi w moim przypadku o wybór działki w kilku aspektach.
    Na początku tygodnia prawie już miałem wybraną działkę w okolicach Poznania (Kostrzyn) w dobrej cenie około 1000 m2.
    Mamy dwójką dzieci, jedno chodzi do przedszkola, drugie pójdzie za rok.
    Teściowa opiekuje się dwójką, odbiera z przedszkola starsze, a w ciągu dnia zajmuje się najmłodszym. My z żoną pracujemy.
    Teściowie stwierdzili, żebyśmy rozejrzeli się za działkami bliżej miasta (Krzesiny, Szczepankowo). Argumentują to tym, że będzie bliżej dowieść dzieci (raczej będą chodziły do szkoły w mieście) oraz tym, że wprawdzie zapłacimy więcej (za działkę 1000m2 nawet może być 100-120 tys.), ale w dłuższym okresie czasu, że możemy zapłacić więcej za paliwo i utrzymanie 2 samochodów. I troche jest w tym racji.
    W sensie opieki nad dziećmi jesteśmy "zakładnikami". Gdyby rodziny nie było w pobliżu, to może sprawa byłaby łatwiejsza-opiekunka.
    Niestety na działkę jak i na budowę będę musiał wziąć kredyt. Droższa działka, dużo większe opłaty.
    Oglądałem kilka działek bliżej miasta, ale generalnie jak to blisko dużego miasta szum aut, bo to przecież trasa na Katowice, autostrada w pobliżu.
    Benzyna może znowu podrożeć, ale może zoptymalizujemy przejazdy lub założe gaz. Oszczędność czasu też nie jest bez znaczenia.
    Sam już nie wiem...
    Co Wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym tę dzialke 1000 m co juz upatrzyles - kupił. W sumie pasuje Ci bardzo - jak sam napisales.
    O ile nie jest w totalnym zad..iu to sie nadaje. Możesz równolegle potem oglądać inne - bliżej Poznania. Jak znajdziesz - spisujesz umowe, wplacasz zaliczke i szukasz kupca na "starą" dzialke. Może sie rownież okazac, że do momentu zbudowania i zamieszkania Twoje dzieci bedą na tyle duże, że same dojadą do szkoly i spowrotem. Ziemia jeść nie woła, ceny rosną, kupic warto. Zawsze można sprzedac.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony