dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie

    czy ktoś już je stosował? proszę o wszelkie informację o technice nakładania i przygotowaniu podłoza - a takze o gotowych produktach - i o wnioskach ze stosowania tych tynków oraz wszelkich doświadczeniach...dzięki z góry...
    snow

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Kupuj tylko w hurtowni (załatwiłem 36% rabatu), stosuj tylko podkład kolorowy dlatego że mogą wcisnąć tobie Cerplast tańszy ale przebija (bo jest biały), podłoże musi być równe dlatego że równanie tynkiem mozaikowym jest bardzo drogie. Trzeba zamawiać dlatego że przydatność do użytku jest krótka, technika nakładania taka jak przy szpachlowaniu ścian. Stosowałem tynk Atlasa.


  3. #3

    Domyślnie

    dzięki hugo...może jeszcze ktoś ???

  4. #4

    Domyślnie

    Witam!
    W moim przypadku użyłem tynku Firmy WEGA z Żor (woj. śląskie).
    Firma ta jest producentem tego i wielu innych tynków. Używałem tynku o nazwie HOLANDIAN. Występuje on w trzech granulacjach. Wybrałem średnią. Występuje w kilkudziesięciu kolorach i jest możliwość indywidualnego zestawienia barw. Zużycie tynku wg producenta 4,5 kg / m2, W moim przypadku było o kg więcej. Pamiętaj o właściwym przygotowaniu podłoża i co najważniejsze podkładu, który WEGA sprzedaje wraz z tynkiem odpowiedniego koloru. Unikaj Firm które sprzedają w dużych pojemnikach, bo gdy zabraknie np. na 2 m2 to musisz kupić 30 kg. W przypadku WEGI można dorobić minimum 10 kg tego samego gatunku i koloru nawet dgy było to indywidualne zestawienie kolorystyczne. Tak było u mnie. Tynk ten jest łatwy w utrzymaniu czystości, wystarczy gąbka i płyn. Sano układanie nie jest też wcale trudne. Potrzebne narzędzie to packa ze stali nierdzewnej, kielnia sztukatorska, szczotka malarska, ławkowiec, wiadaerko i ściereczka i wszystko idzie lekko łatwo i przyjemnie. Osobiście położyłem 67 m2.
    Marek

  5. #5

    Domyślnie

    marek a możesz dać namiary na firmę - choćby telefon???
    z góry dzieki

  6. #6

    Domyślnie

    Snowdwarf, podawałam Ci w Twoim poprzednim wątku namiary na tę firmę. Nie mam takich tynków, ale w przyszłości kto wie. W każdym razie znam tę firmę. Ich nr tel. 0-32 435 05 76.

  7. #7

    Domyślnie

    okej dzieki
    pozdrowka
    snow

  8. #8

    Domyślnie

    Snowdwarf widzę że masz już namiar. Pracuję przez modem więc tylko wieczorem jestem na necie,gdybyś potrzebował więcej informacji co do nakładania to mój GG 3498209 chętnie opowiem jak dokładnie to robiłem .Nie jestem zawodowym budowlańcem ale wiele robót wykonałem sam,więc mam trochę doświadczenia. Marek

  9. #9

    Domyślnie

    od przybytku głowa nie boli wiec czekam na dalsze uwagi

    snow

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony