dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Jeśli mieliście podejrzenia co do jakości betonu , z którego wylano strop (z gruchy)albo wiecie jak się to robi , to poradźcie jak teraz na wylanym stropie sprawdzić najprościej i najpewniej jakość tego betonu. Nie mam własnej próbki, a nie uwierzę w wyniki próbki producenta betonu.Powstają pęknięcia stropu, a kolor betonu nie jest zbyt "cementowy".Strop jest typu Teriva. Kto mógłby przeprowadzić takie badania na terenie między Katowicami i Krakowem. Może pomoże Redakcja?

  2. #2

    Domyślnie

    Osoba z doświadczeniem i gwóźdź na początek wystarczą. Jeśli ocena będzie negatywna wtedy można starać się o ekspertyzę papierkową.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Pacul- jeśli stawia sie problem na Forum, to znaczy ,że on jest! Są (mikro)pęknięcia na sumarycznej długości ok. 25 m ,a stropie 10x10m. Gdzie uderzysz młotkiem -łatwo sie wykrusza beton.Mnie chodzi o ekspertyzę nie badania gwozdziem! Sorry- oczekuję fachowej porady!

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chcesz ekspertyzę to idź na Politechnikę i na 100% znajdziesz osobę co zrobi ci takie badania. Jak znam życie koszt nie mały.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Zadzwoń do miejscowego oddziału PZITB lub Izby Budowlanej i poproś o namiary na rzeczoznawcę budowlanego.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Sorry, że nie przedstawiam się.To mój temat- ale nie muszę się chwalić, że to u mnie się stało.Mam jeszcze pytanie, czy ktoś próbował badać beton młotkiem Schmidta (nie wiem czy tak się pisze).Może ktoś miał podobne kłopoty?
    Zainteresowany

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    A może ktoś zna inne niż gwóźdź, precyzyjne metody badania jakości betonu??

  8. #8

    Domyślnie

    A kiedy ten beton byl lany? Beton uzyskuje pełną wytrzymalość po 28 dniach,po kilku dniach od wylania można go"zebrać łyżką"a mikro pęknięcia mogą świadczyć o nieprawidłowej konserwacji świeżego betonu.Mario

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    beton był lany rok temu w VIII, potem był przykryty przez zimę dachem, ale ponieważ śnieg spadł już XI, a dach był w grudniu 01 gotowy to śnieg leżał na stropie przez pewien czas.Strop był polewany po wylaniu.Na początku zrysowały się mikropęknięcia, ale wydaje mi się, że ich trochę przybyło.Przez rok nic nie robiłem na stropie.Teraz obserwuję beton stropu i te pęknięcia i na dodatek kolor stropu i wydaje mi się jakby on świadczył o mniejszej klasie niż B15 (nie jest "siwy" a raczej biały i dość lekko skuwa się). Kier.budowy pociesza, że Teriva nie boi się takich mikropęknięć( wszystkie są tuż przy belkach tzn, nad belkami- bo to widać na stropie). Ja trochę się obawiam. Myślę o zrobieniu dodatkowej płyty na tym stropie gr. np. 6 ch zbrojonej siatką z drutu może fi 6mm, i ta płyta rozłoży obciążenie na wszystkie belki. Ale jeśli wyszłoby z badania, że beton nie jest zły to nie robiłbym tego.

  10. #10

    Domyślnie

    On 2002-11-25 10:14, Anonymous wrote:
    Pacul- jeśli stawia sie problem na Forum, to znaczy ,że on jest! Są (mikro)pęknięcia na sumarycznej długości ok. 25 m ,a stropie 10x10m. Gdzie uderzysz młotkiem -łatwo sie wykrusza beton.Mnie chodzi o ekspertyzę nie badania gwozdziem! Sorry- oczekuję fachowej porady!
    Porównaj to, co sam wcześniej napisałeś:
    " (...)poradźcie jak teraz na wylanym stropie sprawdzić najprościej i najpewniej jakość tego betonu (...)"

  11. #11

    Domyślnie

    Swego czasu nie byłem pewien jakości betonu użytego do wylania ławy fundamentowej. Kierownik budowy przyjechał z mlotkiem Schmidta i w parę minut sprawdził klasę betonu.

  12. #12

    Domyślnie

    Niech ktoś napisze co to ten młotek Schmidta. Sam jestem zainteresowany.
    mironmk

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli jesteś zaniepokojony, to uspokoić może tylko ekspertyza laboratorium. Kiedyś znałem właściciela takiego laboratorium, z którym trochę na ten temat rozmawiałem. Jest z Warszawy i tu ma firmę, mogę spróbować odszukać telefon. Jeśli chodzi o koszt próbek ( co prawda świeżych ) to nie były to jakieś zabójcze pieniądze. Pytanie jak to się przedstawia przy badaniach po roku. Mikro pęknięcia, z tego co się dowiedziałem nie są rzeczą niepokojącą. Podobno pojawiaja się podczas wiązania betonu bez wzg. na jego pielęgnację.

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    jestem na dobrej drodze zdobycia młotka Schmidta. Po wynikach dam znać. ukłony dla wszystkich

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony