dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Jakie są różnice w działkach???

Domyślnie Jakie są różnice w działkach???

Chciałabym się dowiedzieć co to znaczy:
    1. działka budowlano-rolna? Jak to rozumieć.? Można na niej się budować czy nie? A może mam na niej sadzić jakieś rolnicze roślinki???
    2. co oznacza działka rola z warunkami zabudowy?
    Może ktoś kto się orientuje oświeci mnie. Szukam dzialki do kupna i już zacvzynam się w tym gubić.

Domyślnie

budowlano - rolna nadaje się do zakupienia, z tym że do pozwolenia na budowe bedzie ci potrzebne odrolnienie powierzchni pod twój dom, a do tego wymagany jest projjekt zagospodarowania terenu. kolejny papierek do załatwienia, ale w sumie niekłopotliwy. sama tydzień temu przez to przeszłam...
    a rolna z warunkami zabudowy, to o ile sie nie mylę, tylko dla zabudowy z przeznaczeniem na produkcje rolną, jakiś domek ze stodołą np. cos tak obiło mi się o uszy...

ale poczekaj na informacje od lepiej zorientowanych albo zadzwoń do architektury do któregokolwiek urzędu.

3. Udany remont budynku gospodarczego. Stary młyn na Mazurach Budynek gospodarczy zmieniony na budynek mieszkalny. Udana przebudowa domu Kamienne ściany i strzecha. Wiejski dom w nowoczesnej odsłonie Kronika budowy domu z betonu komórkowego H+H. Relacja krok po kroku

Domyślnie

w swietle prawa okreslenia budowlano-rolna nie ma.
    Jest budowlana lub rolna . Na chwile obecna roznicy jesli chodzi o budowe to nie ma bo na obu mozna sie budowac tylko trzeba wystapic do gminy o wypis z aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego którego gmina nie bedzie pewnie miała to wtedy wystepujemy o warunki zabudowy. Czeakmy ok 1,2 a nawet 3 miesiecy i juz wiemy jaki mozemy domek postawic na działce. Jesli gmina nie bedzie miała planu zagop.przestrz. to działka jest rolna. Jesli chodzi o odrolnienie to do 500 metrów jest bezpłatne a odrolniamy tylko ta czesc która bedzie uzytkowana przez budowe.

Domyślnie

Koniecznie zawsze sprawdzaj w gminie stan faktyczny. A działka budowlano-rolna może i najczęściej oznacza budowlaną w pasie np. do 30m od drogi, dalej pole. Na wsi jest tak często - budować się można tylko wzdłuż drogi. Ale i tak sprawdzaj!
    :)

Domyślnie

no nie wiem...
    moja działka znajdująca się w środku domków jednorodzinnych, nie we w typowej wsi była, a właściwie jest budowlano-rolna. tak mam we wszysttkich dokumentach. więc chyba w swietle prawa cos takie jest...
    a do tego dostałam normalny wypis zplanu zagospodarowania, a to najlepiej sprawdzić(czy taki dokument się dostanie) przed zakupem działki. dalsza procedura była taka jak opisałam. wystarczyło złożyc wniosek do starostwa o odrolnienie powierzchni pod planowany budynek z całą jego infrastrukturą. tak z grubsza. i juz.
    pozdrawiam, aśka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia