dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Jakie są różnice w działkach???

    Chciałabym się dowiedzieć co to znaczy:
    1. działka budowlano-rolna? Jak to rozumieć.? Można na niej się budować czy nie? A może mam na niej sadzić jakieś rolnicze roślinki???
    2. co oznacza działka rola z warunkami zabudowy?
    Może ktoś kto się orientuje oświeci mnie. Szukam dzialki do kupna i już zacvzynam się w tym gubić.

  2. #2

    Domyślnie

    budowlano - rolna nadaje się do zakupienia, z tym że do pozwolenia na budowe bedzie ci potrzebne odrolnienie powierzchni pod twój dom, a do tego wymagany jest projjekt zagospodarowania terenu. kolejny papierek do załatwienia, ale w sumie niekłopotliwy. sama tydzień temu przez to przeszłam...
    a rolna z warunkami zabudowy, to o ile sie nie mylę, tylko dla zabudowy z przeznaczeniem na produkcje rolną, jakiś domek ze stodołą np. cos tak obiło mi się o uszy...

    ale poczekaj na informacje od lepiej zorientowanych albo zadzwoń do architektury do któregokolwiek urzędu.

  3. #3

    Domyślnie

    w swietle prawa okreslenia budowlano-rolna nie ma.
    Jest budowlana lub rolna . Na chwile obecna roznicy jesli chodzi o budowe to nie ma bo na obu mozna sie budowac tylko trzeba wystapic do gminy o wypis z aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego którego gmina nie bedzie pewnie miała to wtedy wystepujemy o warunki zabudowy. Czeakmy ok 1,2 a nawet 3 miesiecy i juz wiemy jaki mozemy domek postawic na działce. Jesli gmina nie bedzie miała planu zagop.przestrz. to działka jest rolna. Jesli chodzi o odrolnienie to do 500 metrów jest bezpłatne a odrolniamy tylko ta czesc która bedzie uzytkowana przez budowe.

  4. #4

    Domyślnie

    Koniecznie zawsze sprawdzaj w gminie stan faktyczny. A działka budowlano-rolna może i najczęściej oznacza budowlaną w pasie np. do 30m od drogi, dalej pole. Na wsi jest tak często - budować się można tylko wzdłuż drogi. Ale i tak sprawdzaj!
    :)

  5. #5

    Domyślnie

    no nie wiem...
    moja działka znajdująca się w środku domków jednorodzinnych, nie we w typowej wsi była, a właściwie jest budowlano-rolna. tak mam we wszysttkich dokumentach. więc chyba w swietle prawa cos takie jest...
    a do tego dostałam normalny wypis zplanu zagospodarowania, a to najlepiej sprawdzić(czy taki dokument się dostanie) przed zakupem działki. dalsza procedura była taka jak opisałam. wystarczyło złożyc wniosek do starostwa o odrolnienie powierzchni pod planowany budynek z całą jego infrastrukturą. tak z grubsza. i juz.
    pozdrawiam, aśka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony