dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Okna z techno-dom

    Witam!
    Widze, ze temat okien na tym forum jest wrecz wypieszczony! Brawo, tak trzymac
    Wpisalem w wyszukiwarce okna z techno-dom i, o dziwo, nic
    Czy ktos moze podpowiedziec cos na temat tych okien?
    Firma kusi 12 letnia gwarancja na wszystko, platnosc rozlozona na raty (2lata, 0% bo bez udzialu banku!) Bajka?

  2. #2

    Domyślnie techno-dom

    Techno dom produkuje okna w systemie trzykomorowym Ryven. www.ryven.pl W Polsce na ryvenie produkuje niewielu producentów. Znam dwóch najwyżej trzech. Jednym z nich jest Techno-dom. Ciężko będzie znaleźć opinię na temat tych okien. Mało producentów, nieznany system okien. Kuszą potencjalnych klientów między innymi gwarancją i sprzedażą ratalną. W czasie mojej kariery dealera okien raz spotkałem się z klientem który miał kontakt z tą firmą. Zrezygnował z ich oferty. Dokładnych przyczyn nie chciał podać wspomiał tylko o problemach z okanmi o dużych gabarytach. Dziwi mnie tak długi okres gwarancji. Przecież okuciowcy i szklarze nie dają tak długich okresów gwarancji. Sprawdź czy 12 lat przypadkiem nie dotyczy tylko profili, a pozostałe elementy okien objęte są krótszymi okresami gwarancyjnymi.
    Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Cenia sie przy tym niesamowicie Okna z aluplastu wyceniono mi w jednym miejscu na ok 6 tys. Techno dom rozpoczal negocjacje od uwaga 9 tys! Na pytanie dlaczego tak drogo uslyszalem ze zdrowe bo produkowane bez zwiazkow olowiu - w przeciwienstwie np do systemu Veka.... Co dealer to inny sposob prowadzenia negocjacji ale z ta wylacznoscia na zdrowie to chyba przesadzil, nie?

  4. #4

    Domyślnie techno dom

    Musi być drogo, kredytowanie zakupu okien kosztuje. Negocjacje cenowe zakończą się na poziomie odsetek od kredytu bankowego. Z całą pewnością nie są warte dużych pieniędzy. Może się mylę, wszak nie wiem o jakie okna chodzi (wymiary). Ze znanych mi systemów okiennych tylko plustec jest na stabilizatorach cynkowo-wapniowych. Pozostałe okna są na stabilizatorach związków ołowiu. Pomimo to na pewno nie są szkodliwe dla zdrowia. Państwowy Zakład Higieny wydaje stosowne atesty. Veka posiada taki atest. Mydlenie oczu naiwnym jak im się wydaje jest chwytem poniżej pasa. Uczciwy sprzedawca nie ima się takich chwytów, zresztą ja dla moich klientów podaję tylko fakty a nie zmyślone historie.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    czyżbyś nie znał takich systemów jak KBE czy komerling
    Produkcja na stbilizatorach cynk-wap, nie powinna stanowic o znacząco wyższej cenie okna. Poza tym wątpliwa sprawa by były one (ryven)produkowane na stab. cynk-wap. Większym producentom profili z wiekszym doswiadczeniem nie spieszy się do zastąpienia stabilizatorów ołowiowych.
    Ryven to bardzo świeży profil zaprojektowany kilka lat temu, produkowany gdzieś w Ełku. System nie ma jeszcze pewnie z 5 lat a firma je produkujaca w Ełku daje gwarancji 10 lat

  6. #6

    Domyślnie Re: techno dom

    Cytat Napisał tatko
    Musi być drogo, kredytowanie zakupu okien kosztuje. Negocjacje cenowe zakończą się na poziomie odsetek od kredytu bankowego.
    To nie jest zakup na kredyt, tutaj nie ma banku! Sami dziela na raty i bez %%

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Re: techno dom

    Cytat Napisał trzepaq
    Cytat Napisał tatko
    Musi być drogo, kredytowanie zakupu okien kosztuje. Negocjacje cenowe zakończą się na poziomie odsetek od kredytu bankowego.
    To nie jest zakup na kredyt, tutaj nie ma banku! Sami dziela na raty i bez %%
    Co za różnica, kto dzieli na raty?
    Koszt pieniądza, jaki jest każdy widzi i ktoś za ten pieniądz musi zapłacić.

  8. #8

    Domyślnie techno dom

    Zgoda, ktoś musi dzielić kasę. Ktoś musi zapłacić. Tylko niech uczciwie powiedzą w czym tkwi sedno a nie mamią kredytowaniem bez odsetek. Każdy z budujących który wziął kredyt wie ile to kosztuje. Z pewnością nie są to odsetki w wysokości 20%.
    Pozdrawiam
    ______________________________
    Pozdrowienia dla Kacperka od 11 miesięcznej Zuzi

  9. #9

    Domyślnie

    Uklad jest taki: w dniu instalacji okien moge
    A. zaplacic cala kwote powiedzmy X,
    B. zaplacic 15% z X, pozostala kwota na raty.
    Reasumujac: czy dzis czy za dwa lata place X i ani zlotowki wiecej.
    Jasna sprawa, ze wybiore takie raty Nie ma %% nie ma mowy o koszcie pieniadza - chyba, ze jest wrzucany w cene okien i placa solidarnie wszyscy: i ci co na raty i ci co biora za gotowke - to raczej malo prawdopodobne.
    Oferta jest tak dobra, ze az za dobra Pytanie wiec czy jakosc oferty nie jest odwrotnie proporcjonalna do jakosci okien - i tego wlasnie usiluje sie dowiedziec

  10. #10

    Domyślnie

    Moze jednak ktos korzystal z ich uslug
    Produkt nowy, ciezko cos powiedziec o tym czy sie sprawdza ale moze chociaz slowo o serwisie - podobno to wazne kto i jak montaz okien przeprowadzi.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony