dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Płot olchowy - malować przed czy po zimie ?

    Mam zaipregnowany kolorową bejca płot olchowy.
    Chciałabym nadać mu finalnych szlifów lakierem. Ale zastanawiam sie czy malować teraz czy po zimie.

    Punia

  2. #2

    Domyślnie

    Co według Ciebie jest końcowym szlifem?
    Jeżeli ma nim być pomalowanie drewna lakierem to odradzam.
    Po kilku latach trzeba będzie płot poddać renowacji, a wtedy popękany i łuszczący się lakier będzie trudno usunąć i będzie to kosztowało mnóstwo pracy, a efekt będzie raczej mizerny.
    Lepiej jest drewno zaimpregnować czymś co nie powoduje trwałej powłoki tworzącej coś w rodzaju skorupy.
    Dobrym preparatem do tego celu jest impregnat koloryzujący Duluxa, ale nie lakierobejca, którą powinno sie stosować raczej do wnetrz

  3. #3

    Domyślnie

    przepraszam ze zadam swoje pytanko tutaj, ale czym malowac płot olchowy niezaimpregnowany jeszzce świeżo przywieziony z tartaku???
    Pomysł był na Drewnochron, w którym by sie zamoczyło całe deski na 2-3 godziny i dopiero potem obsadzało na matelowych żerdziach, ale czy nie to samo by było jakby po prostu pędzlem pomalować płot Drewnochronem juz na obsadzonym płocie??? a mozę jeszcze jakiś inny preparat bedzie lepszy do ochrony olcjowego płotu??? tylko prosze coś co nie kosztuje 150 PLN za 5 litrów, bo pójde z torbami)

  4. #4

    Domyślnie

    Witam,

    Podczepię się pod temat. Stawiam konstrukcję zadaszenia tarasu z modrzewia. Modrzew jest prawie prosto z lasu tzn 2 miesiące po ścięciu i 4 tygodnie po przetarciu. Drewnochron i inne podobne produkty zalecają malowanie drewna suchego a dokładniej powietrznie suchego. Czy to znaczy, że impregnowanie przez malowanie przed upływem np. kolejnego roku nie ma sensu ? czy może są produkty na mokre drewno ?
    Wiem, że wielu zaleca w ogóle nie malować impregnować modrzewia ale obawiam się czy faktycznie bez chemii sobie poradzi i chciałbym konstrukcję kolorem zbliżyć do innych elementów drewnianych domu.

    Wiem również, że kategorycznie nie wolno niczego robić z drewna mokrego
    Z pozdr, Filo.

  5. #5

    Domyślnie

    A czemuż to, Panie Elita,Dulux-lakierobejca nie na zewnatrz?Dulux ma całą game lakierobejc zewnetrznych, których nie śmiałbym zastosowac wewnątrz budynku.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibicwikla
    A czemuż to, Panie Elita,Dulux-lakierobejca nie na zewnatrz?Dulux ma całą game lakierobejc zewnetrznych, których nie śmiałbym zastosowac wewnątrz budynku.
    Może zostałem źle zrozumiany.
    Nie ma przeciwskazań technologicznych do stosowania lakierobejcy na zewnątrz.
    Chodziło mi tylko o to, że po pomalowaniu lakierobejcą 2-3 warstwy powstanie coś w rodzaju powłoki porównywalnej z lakierem. Renowacja takiej powłoki po latach jest prosta (kolejna warstwa) jeżeli ta nie spękała od zmiennych warunków atmosferycznych. W przeciwnym razie pozostaje szlifowanie i malowanie od początku, a co to oznacza na gotowym płocie nie trzeba opisywać. Impregnat koloryzujący wnika do drewna nie powodując przy tym trwałej powłoki jak w przypadku farb olejnych itp. Chyba wiadomo o co mi chodzi.
    Poza tym jest tańszy od lakierobejcy i na mój gust płot potraktowany impregnatem ładniej się prezentuje bo jest matowy i się nie błyszczy, ale to już kwestia gustu.
    A tak swoją drogą do identyfikacji forumowicza służy nick, a nie komentarz na który nie mamy wpływu. Odnoszenie się do niego jest nieco uszczypliwe i niegrzeczne.

  7. #7

    Domyślnie

    A wracajac do pytania.
    To co położyć na zaipregnowany juz płot olchowy (Altaxinem) ?
    Po jednokrotnym zaipregnowaniu płot nie wygląda zbyt estetycznie.
    I czy robić to teraz, czy po pierwszym przezimowaniu ?
    Punia

  8. #8

    Domyślnie

    Zdecydowanie przed zimą. W końcu to najgorszy okres dla drewna.
    Polecam preparaty nie powodujące trwałej skorupki jak w przypadku farb olejnych (tylko porównanie) bo nie sądzę aby ktoś obecnie malował na olejno drewo na zewnątrz, chociaż ....
    Do wyboru jest Dulux (sam mam pomalowaną podbitkę i płot tym preparatem), jest jeszcze Sidolin, Drewnochron i coś tam jeszcze. O tych dwóch ostatnich trudno mi się wypowiadać gdyż zabezpieczaniem drewna nie zajmuję sie zawodowo oraz nie używałem tych preparatów. Dulux impregnat mogę polecić z czystym sumieniem. Nakładać trzeba trzy razy aby było ładnie. Malowałem ciemnym palisandrem (podbitka) i palisandrem (płot olchowy).

  9. #9

    Domyślnie

    A jak juz było raz zaimpregnowane, to jeszcze raz impregnowac, tzn. kolejną warstwą ? Tak ?
    Punia

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    uzywalismy sidolin i drewnochron. pierwszy do drewnianych elementów płotu /brama i bramka/ - po 3 latach trzeba poprawić.
    Drewnochronem pomalowalismy drewniane słupy, ganek, podbitkę. 2 razy własciwie wystarczy. Ale jak pociągnięcie 3 razy jest bosko

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony