dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie sztuczne akwarium

    Bardzo podobaja mi sie "sztuczne akwaria" (nie wiem jak to sie fachowo nazywa :) ). Chodzi mi o kompozycje z kamyczkow, piasku i roslinek umieszczana w scianie za szyba. Czy ktos z Was moze sie z czyms takim spotkal? Jesli tak - gdzie moge to wykonac? Czy jest to moze hermetycznie zamkniete "akwarium" i sprawdzi sie w lazience?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie Re: sztuczne akwarium

    Cytat Napisał Priscilla
    Bardzo podobaja mi sie "sztuczne akwaria" (nie wiem jak to sie fachowo nazywa ). Chodzi mi o kompozycje z kamyczkow, piasku i roslinek umieszczana w scianie za szyba. Czy ktos z Was moze sie z czyms takim spotkal? Jesli tak - gdzie moge to wykonac? Czy jest to moze hermetycznie zamkniete "akwarium" i sprawdzi sie w lazience?
    a ja się dołączam do zapytania bo tez mi się podoba, a widzę to u siebie w łazience. Może na scianie, ale chyba bardziej skłaniamy się z Bastkiem do zrobienia czegoś takiego (wymiaru 4 płytek) na podłodze. Pod spodem kamyczki. Jak to uszczelnić? Czy szyba nie zabrudzi się od wewnątrz- chyba trudno to będzie potem doczyścić. Jaka powinna być szyba (chyba dobrze żaby sie nie rysowała)? ktoś ma coś takiego??

  3. #3

    Domyślnie

    Do przygotowania takiej ozdoby (?) trzeba dobrze wypłukać piasek i inne akcesoria aby podczas montażu nie pobrudziła się szyba nakrywowa (poziom) korzem z piasku. Piasek trzeba dobrze przepłukać i dokładnie wysuszyć.

  4. #4

    Domyślnie

    ok. a jak to sie uszczelnia? chyba nie moze tam dostac sie powietrze? a moze robi sie szklane "pudelko" i albo wypelnia sie je jakims plynem albo zamyka hermetycznie?

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie nie wiem, ale tak na wyczucie to bym skleił zamknięte akwarium silikonem.

  6. #6

    Domyślnie

    oo... niezly pomysl... powinno sie sprawdzic

  7. #7

    Domyślnie

    Szklarz powinien się tego podjąć, najlepiej taki , który klei akwaria. Szczelne oczywiście będzie, można też wybrać kolor silikonu do klejenia, ale nie wiem czy wybór jest duży. W akwariach często stosowany jest czarny ( pasuje do innych elementów). Dobrze by było spytać w dużym sklepie akwarystycznym może coś takiego robią i doradzą.
    Woda do takiego zbiornika nie powinna być prosto z kranu. Po kilkunastu godzinach zaczną na dno opadać różne związki (metale ciężkie) co będzie widać w postaci rdzawego nalotu. W normalnych akwariach na szybach od wewnątrz pojawiają sie glony. Nie wiem jat by to było w zamkniętym hermetycznie zbiorniku, ale będzie wtedy niemożliwy dostęp do środka i wyczyszczenie (o zmianie po jakimś czasie dekoracji nie mówiąc)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony