dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 153
  1. #1

    Domyślnie ZMYWARKA do zabudowy: panel sterowania otwarty czy ukryty?

    Mam pytanie jak w temacie,jaką wybrać zmywarkę: z ukrytym czy otwartym panelem sterowania? Jakie są plusy i minusy każdego rozwiązania? Nie ukrywam że kusi mnie opcja z ukrytym panelem, ale: obawiam się że nie będę wiadziała że czegoś brakuje albo że program zakończył pracę nie widząc panela. Proszę o rady i sugestie.
    _____________________________
    Mantra

  2. #2

    Domyślnie

    Jeszcze nie kupiłem, ale planuję z panelem widocznym. Zalety w stosunku do ukrytego. Dostęp do panelu bez potrzeby otwierania i pełna kontrola optyczna procesu zmywania, chociaż w zasadzie każda zmywarka informuje o zakończeniu zmywania sygnałem dźwiękowym. Tyle, że ten moment można przegapić będąc np. w ogrodzie i po powrocie trzeba się domyślać. Może się mylę w końcu nie mam doświadczeń.

  3. #3

    Domyślnie

    Obecnie większość BOSCHy, SIEMENSów, ELECTROLUXów... itd/itp z zakrytym panelem, już tych ze "średniej półki" ma sygnalizację pracy za pomocą świecącej czerwonej plamki na podłodze pod zmywarką. Gdy proces zmywania się skończyto oprócz emitowanego sygnału dźwiękowego- plamka na podłodze rónież gaśnie.
    P.S. Mam ELECTROLUXa z zakrytym panelem sterowania.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    My z założenia szukaliśmy z zewnętrznym panelem, łatwiej odpalać, bo widać, a poza tym łatwiej wyłączyć, jak jest awaria wody albo prądu i niewiadomo co się będzie działo jak wróci.
    Nie widzę wygodnej możliwości wyłączenia zmywarki pełnej wody jak ma zamknięty panel

  5. #5

    Domyślnie

    A wg mnie główna różnica to względy estetyczne, czyli co się komu bardziej podoba.... Chyba jest też różnica w cenie: te z panelem zintegrowanym są nieco droższe.
    Co do wygody użytkowania: przy wyposażeniu w lampkę świecącą na podłogę nie widzę zbytniej różnicy (choć to też oczywiście jest subiektywne).

    Co do problemów, o których mówi Bard13: nie wiem, czy jest to standardem, ale moja zmywarka (BOSCH SGV 57T03 EU ze zintergowanym panelem) ma AquaStop, czyli "automatyczne zabezpieczenie odcinające dopływ wody bezpośrednio przy kranie. Chroni przed wydostaniem się wody na zewnątrz urządzenia oraz przed wyciekiem wody z przyłącza np. na skutek pęknięcia węża doprowadzającego".
    Jak jest awaria prądu to po jej usunięciu zmywarka wznawia pracę.
    I wydaje mi się, że zmywarka nigdy nie jest pełna wody: kilka razy w jakimś sklepie widziałam "przez szybkę" pracę takiej "wystawowej" zmywarki i działa toto podobnie jak prysznic.
    A przy poprzedniej zmywarce (bez czerwonej lampki) nie raz zdarzało mi się otworzyć ją podczas pracy i nic się nie działo - woda się z niej nie wylewała. Po zamknięciu po prostu wznawiała pracę.

    Pozdrawiam, Maria

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bard13
    Nie widzę wygodnej możliwości wyłączenia zmywarki pełnej wody jak ma zamknięty panel
    Nie wiem jak w innych modelach, ale mojego Whirpoola mogę otworzyć w kazdej fazie zmywania, woda jest tylko na dnie, poniżej drzwiczek.
    Panel mam na zewnątrz i jestem zadowolona,
    pasuje do pozostałych elementów wystroju kuchni.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    też mamy whirpoola z zewnętrznym panelem.
    Zmywarki nigdy nie otwierałem jak pracowała, więc szczerze mówiąz nie wiem jak jest z poziomem wody.

    Aquastop aquastopem, ale jak się dzieje coś dziwnego z prądem lepiej wyłączyć sprzęt, bo cholera wie czy nie pójdzie przepięcie, co w małych miejscowościach czasem się trafia.

    U nas niestety prąd ostatnio szaleje, więc taka opcja wybrania wyłączenia zmywarki pozwala spać spokojniej.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie widzę żadnych minusów zmywarki z ukrytym panelem sterowania. Sama taką użytkuję. Wybór był podyktowany wyłącznie estetyką (kuchnię mam częściowo otwartą na salon).
    Zmywarka sygnalizuje pięcioma sygnałami, że zakończyła zmywać, a potem co ok 15 minut ponownie zauważyłam 3 krotne tury przypominania.
    Z otwarciem podczas mycia nie ma problemu nic sie u mnie nie wylewa, bo wystarcvzy lekko uchylić zmywarkę i ją wyłączyć.
    monig

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja jestem za ukrytym panelem, bardziej estetycznie
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    ja mam zmywarkę z ukrytym panele, inna nie wchodziła w rachubę bo kuchnia jest otwarta na salon i generalnie w stylu staro-angielskim, więc im więcej ukrytych urządzeń, tym lepiej...
    za to stolarz, który robił mi szafki do kuchni dopytytwał się o tę zmywarkę i uraczył opowieścią io jednym z klientów, który miał trudności w ustaleniu tego detalu z żoną - ona chciała ukryć panel, a on perorował, że zmywarka z ukrytym panelem nie wchodzi w rachubę, no bo jak szwagier ma wiedzieć, że stać ich na zmywakę Boscha ....
    pozdrawiam,
    gaga2

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja zamierzam kupić zmywarkę z odkrytym panelem i to bynajmniej nie dlatego, żeby się chwalić jaką mam zmywarkę
    Wg mnie łatwiej taką otworzyć podczas mycia niż z zakrytym panelem.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Ja zamierzam kupić zmywarkę z odkrytym panelem i to bynajmniej nie dlatego, żeby się chwalić jaką mam zmywarkę
    Wg mnie łatwiej taką otworzyć podczas mycia niż z zakrytym panelem.
    Nie bardzo rozumiem dlaczego...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Maluszek
    Ja zamierzam kupić zmywarkę z odkrytym panelem i to bynajmniej nie dlatego, żeby się chwalić jaką mam zmywarkę
    Wg mnie łatwiej taką otworzyć podczas mycia niż z zakrytym panelem.
    Nie bardzo rozumiem dlaczego...
    bo możesz ją zatrzymać i otworzyć bez problemów a przy niewidocznym panelu nie masz jak zatrzymać zmywarki i jak otwierasz drzwiczki to może buchnąć na Ciebie gorąca para. Tak mi tłumaczyło wiele osób użytkujących zmywarki. Większość z nich ma zmywarki z odkrytm panelem.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    bo możesz ją zatrzymać i otworzyć bez problemów a przy niewidocznym panelu nie masz jak zatrzymać zmywarki i jak otwierasz drzwiczki to może buchnąć na Ciebie gorąca para.
    Oczywiscie ze moge zatrzymac. Poprosty pociagam za raczke i uchylam. Woda na mnie nie chlapie, para nie bucha. Wogole nie widze problemu.


    Cytat Napisał Maluszek
    Tak mi tłumaczyło wiele osób użytkujących zmywarki. Większość z nich ma zmywarki z odkrytm panelem.
    W zwiazku z tym nie wiedza nic o uzytkowaniu zmywarek z ukrytym panelem

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Maluszek
    bo możesz ją zatrzymać i otworzyć bez problemów a przy niewidocznym panelu nie masz jak zatrzymać zmywarki i jak otwierasz drzwiczki to może buchnąć na Ciebie gorąca para.
    Oczywiscie ze moge zatrzymac. Poprosty pociagam za raczke i uchylam. Woda na mnie nie chlapie, para nie bucha. Wogole nie widze problemu.


    Cytat Napisał Maluszek
    Tak mi tłumaczyło wiele osób użytkujących zmywarki. Większość z nich ma zmywarki z odkrytm panelem.
    W zwiazku z tym nie wiedza nic o uzytkowaniu zmywarek z ukrytym panelem
    JoShi - z tego wynika, że masz zmywarkę z zakrytym panelem. Na prawdę nie ma takich problemów o których pisałam? Bo powiem szczerze, że bardziej podobają mi się zakryte zmywarki

  16. #16

    Domyślnie

    Jedyną różnicę jaką zauważyłem ja, to że aby otworzyć taką z zakrytym panelem trzeba użyć większej siły niż przy takiej z panelem widocznym. W pracy mam z zakrytym a w domu z odkrytym tej samej firmy, więc mam porównanie.
    Pozdrawiam
    Rav

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    JoShi - z tego wynika, że masz zmywarkę z zakrytym panelem. Na prawdę nie ma takich problemów o których pisałam? Bo powiem szczerze, że bardziej podobają mi się zakryte zmywarki
    Mam zmywarke z zakrytym panelem. Jesli przychodzi mi do glowy, ze nie sprawdzilam, czy smigla sie dobrze kreca to bez pardonu uchylam zmywarke, ona sie zatrzymuje i normalnie wtedy ja otwieram. Wiadomo ze woda kapie w srodku z wszystkich naczyn, ale sie nie wylewa. Jesli jest goraca to wystarczy pozostawic taka odemknieta na chwile i po klopocie.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Maluszek..... przytoczyłam opowieść stolarza, bo mnie rozbawiła.... oczywiście zdecydowana większość podejmuje decyzje na podstawie innych, racjonalnych argumentów.... ....
    U mnie zadecydowały względy estetyczne (w stylizowanych białych drzwiczkach raziłby panel sterowania).
    Co do otwierania zmywarki w czasie pracy..... owszem zdarza mi się ją otworzyć, para raczej nie bucha..... za to nie polecam otwierania zmywarki (przynajmniej tego modelu który ja mam - Amica) zaraz po zakończeniu pracy - bo wtedy para bucha, i jest to nieprzyjemne.... ale ten zadmiar pary zdarza się tuż po zakończeniu pracy, kiedy formalnie dzwonek już oznajmił koniec cyklu.... a może ten mój model tak ma.... nie przeszkadza mi to.... ważniejsza była estetyka.
    Mogę też sobie wyobrazić, że w kuchni w stylu high tech - taki panel na zewnątrz jest nawet bardziej pożądany....kwestia gustu.... względy użytkowe chyba są mniej istotne.... może jeszcze cena? (ze z panelem na zewnątrz są minimalnie tańsze).
    Pozdrawiam,

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał Maluszek
    JoShi - z tego wynika, że masz zmywarkę z zakrytym panelem. Na prawdę nie ma takich problemów o których pisałam? Bo powiem szczerze, że bardziej podobają mi się zakryte zmywarki
    Mam zmywarke z zakrytym panelem. Jesli przychodzi mi do glowy, ze nie sprawdzilam, czy smigla sie dobrze kreca to bez pardonu uchylam zmywarke, ona sie zatrzymuje i normalnie wtedy ja otwieram. Wiadomo ze woda kapie w srodku z wszystkich naczyn, ale sie nie wylewa. Jesli jest goraca to wystarczy pozostawic taka odemknieta na chwile i po klopocie.

    JoShi
    - dzięki Jeśli to tak działa to w takim razie zakupię z zakrytym panelem.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał gaga2
    Maluszek..... przytoczyłam opowieść stolarza, bo mnie rozbawiła.... oczywiście zdecydowana większość podejmuje decyzje na podstawie innych, racjonalnych argumentów.... ....
    U mnie zadecydowały względy estetyczne (w stylizowanych białych drzwiczkach raziłby panel sterowania).
    Co do otwierania zmywarki w czasie pracy..... owszem zdarza mi się ją otworzyć, para raczej nie bucha..... za to nie polecam otwierania zmywarki (przynajmniej tego modelu który ja mam - Amica) zaraz po zakończeniu pracy - bo wtedy para bucha, i jest to nieprzyjemne.... ale ten zadmiar pary zdaża się tuż po zakończeniu pracy, kiedy formalnie dzwonek już oznajmił koniec cyklu.... a może ten mój model tak ma.... nie przeszkadza mi to.... ważniejsza była estetyka.
    Mogę też sobie wyobrazić, że w kuchni w stylu high tech - taki panel na zewnątrz jest nawet bardziej pożądany....kwestia gustu.... względy użytkowe chyba są mniej istotne.... może jeszcze cena? (ze z panelem na zewnątrz są minimalnie tańsze).
    Pozdrawiam,
    Gaga - bardzo ubawiła mnie ta hisotyjka
    U mnie w kuchni też lepiej zmywarka będzie wyglądała zabudowana ale do tej pory wszyscy przekonywali mnie, że lepsza jest z odkrytym panelem. Teraz Ty i Joshi mówicie, że nie ma z nią takich problemów o których pisałam, więc będzie zabudowana.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony