dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Podwójne rolety

    Czy jest coś takiego jak podwójne rolety ? Chciałbym, żeby rolety spełniały funkcje takie jak tradycyjne firanki i zasłonki. Czyli jedna roleta jakaś prześwitująca a druga nie. Może ktoś zna adres strony gdzie można coś takiego zobaczyć (o ile cos takiego wogóle istnieje).

  2. #2

    Domyślnie

    Mam inne rozwiązanie.
    Ekrany na okna z jaśniutkiej tkaniny przyklejane do ramy okna na rzepy. Jedyny monus to nie widać zieleni za oknem - ale sądzę, że można wybrać bardzej prześwitującą niż moja tkaninę. Rzepy są na górze i dole okna ja teraz radzę także zrobić po bokach bo można okno odsłonić częściowo np. podnosząc ekran. Zdejmowanie takich ekranów jest bardzo proste (odkleja się rzepy). Drugi komplet zrobię także z ekranów. Zasłony stanowią rolety.
    monig

  3. #3

    Domyślnie Ciekawe....

    Powiedzialabym - ciekawe rozwiazanie.
    Czy moglabys wkleic jakies fotki, chce podejrzec jak to wyglada.
    Mam do zasloniecia 10 okien w domu + 1 duze, nie mam pojecia co zrobic...
    Pozdrowionka

  4. #4

    Domyślnie

    Do listopada nie mam internetu w domu (jestem po przeprowadzce) dopiero wtedy mogłabym wkleić zdjęcia.
    Ekrany zrobili mi w sklepie przy ul. Roentgena 46 lok. 2 (Wa-wa) ale z pewnością można je samemu zrobić, jeśli tylko ktoś ma choć ciut zdolności.
    Ekrany sprawdzają sie dobrze. Są rozciągnięte na oknie ale nie napięte obrębione a na dole ramy okiennej są rzepy przyklejone do ramy muszę prawdzić czy na całą szerokość ramy czy też węziej.
    Druga część rzepa (ta miękka) jest na eranie na jego brzegu - nie wiem jak przytwierdzona chyba przyszyta.
    Ekrany w mojej ocenie stanowią jedną z najtańszych form zasłaniania a wygldają bardzo elegancko. Ponieważ leżą na szybie to bardziej zamazują przedmioty zza okna. Lepiej dać tkaninę prześwitujacą (np. z większymi oczkami - może batik by się sprawdził?).
    monig

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał monig
    Do listopada nie mam internetu w domu (jestem po przeprowadzce) dopiero wtedy mogłabym wkleić zdjęcia.
    Szkoda, szkoda...

  6. #6

    Domyślnie

    czekamy z niecierpliwością na zdjęcia. Masz może jakiś link do innych zdjęć pokazujących jak to wygląda ?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mam takiego linka. Pomysł (wykonawcy) przeniesiono bezpośrednio, a więc sama poznałam wynik po realizacji. Jak tylko będę miała Internet to wstawię zdjęcie.
    monig

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba Ikea proponuje takie ekrany - przesuwają się na specjalnych szynach. Mozna mocować np. po 2 i w zalezności od potrzeb zaslaniac, odslaniac... Chcociaż, jak zauważyłam, słowo Ikea działa na część osób alergicznie Ale pomysł fajny - też jestem zainteresowana nietypowymi i funkcjonalnymi ozdobami okien

  9. #9

    Domyślnie

    Moje ekrany na okna nie sa ruchome, a te, o których piszesz z Ikei tak- te mają inny rodzaj i funkcję i też dobrze się sprawdzają.
    monig

  10. #10

    Domyślnie

    ups - jestem już zakręcony - to z Ikei jest coś takiego ?
    czy też jest na jakiś innych ?


  11. #11

    Domyślnie

    To na zdjęciu to ekrany suwane. Natomiast moje rozwiązanie nazwałam też ekranami tylko że nie suwanymi bo rozpiętymi na szybie i przyczepionymi do okna na rzepy.
    Tak więc są ekrany suwane i ekrany na rzepy bo oba rozwiązania przypominają właśnie ekrany - inny jest ich sposób mocowania i użytkowania. Oba rodzaje ekranów polecam.
    monig

  12. #12

    Domyślnie

    istnieja podwójne plisy.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie Zasłony

    Tak jak w poprzednim poście są to plisy do których można użyć dwóch materiałów zaciemniający i przepuszczający światło.
    Ja mam takie w swojej ofercie jeżeli cię interesują to zapraszam na priw.
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony