dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie lososiowe ściany

    Chcę pomalować ściany pastelowym łososiowym kolorem, czy będzie pasować do piaskowca w kominku, proszę o kilka zdjęć jeśli ktoś ma taki kolor. A może jakieś sugestie dotyczące mebli , dodatków. Proszę o radę

  2. #2

    Domyślnie

    Oj trudno coś doradzić. Kwestia gustu...

  3. #3

    Domyślnie

    Alagorze,

    mamy teraz w mieszkaniu w największym pokoju łososiowe ściany.
    Mebla są dębowe. Komplet wypoczynkowy jasny krem. Oczywiście nie mam nic z paskowca ale kolory zblizone. Dywan tez naturalna wełna.
    Moja znajoma przy łososiowych ścianach ma ciemne egzotyczne meble jak dla mnie to połączenie jest zdecydowanie korzystniejsze. Mam wrażenie że ten nasz pokój się trochę "zlewa" i tak trochę za delikatne to wszystko wygląda. Nie jest to kwestia tego , że mi się już znudziło miałam takie wrażenie zaraz po pomalowaniu ścian.

    Ale to tylko rzecz gustu!! Jak tak sobie wymarzyliście to tak sobie zróbie.
    To moje subiektywne odczucie.

    pozdrawiam
    Aga

  4. #4

    Domyślnie

    Alagorze,

    mamy teraz w mieszkaniu w największym pokoju łososiowe ściany.
    Mebla są dębowe. Komplet wypoczynkowy jasny krem. Oczywiście nie mam nic z paskowca ale kolory zblizone. Dywan tez naturalna wełna.
    Moja znajoma przy łososiowych ścianach ma ciemne egzotyczne meble jak dla mnie to połączenie jest zdecydowanie korzystniejsze. Mam wrażenie że ten nasz pokój się trochę "zlewa" i tak trochę za delikatne to wszystko wygląda. Nie jest to kwestia tego , że mi się już znudziło miałam takie wrażenie zaraz po pomalowaniu ścian.

    Ale to tylko rzecz gustu!! Jak tak sobie wymarzyliście to tak sobie zróbie.
    To moje subiektywne odczucie.

    pozdrawiam
    Aga

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie Re: lososiowe ściany

    Cytat Napisał alagor
    Chcę pomalować ściany pastelowym łososiowym kolorem, czy będzie pasować do piaskowca w kominku
    Kolor piaskowca i "lososiowy" nie naleza do grupy barw tzw. harmonijnych ani komplementarnych - wiec nie beda do siebie pasowaly w zestawieniach zasadniczych ew. moga w dodatkach. Kolorem bazowym oddzielajacym jest dla nich zolcien a one leza po obu jego stronach. Lepszym zestawieniem dla piaskowca ,bo harmonijnym, bylby kolor np brzoskwini lub moreli az do curry i oranzu lub komplementarnie barwy wynikajace z bazowej czerwieni z rozna domieszka blekitu, wszystko to jednak rzecz gustu

  6. #6

    Domyślnie

    Ja także mam ściany wtym kolorze a do tego meble buk- jasne i nie wyglada to mdło, gdyż zasłony i dywan są bordowe. Myslę jednakze , że do piaskowca pasowałby wyblakły róż wenecki żeby nie był za ciemny, miodowy lub kremowy.Zalezy tez w jakim kolorze jest wypoczynek.

  7. #7

    Domyślnie

    wielkie dzięki za wasze głosy i podpowiedzi
    ściany już pomalowaliśmy, narazie nam się podoba ale meble chyba rzeczywiście powinny być ciemne, myślę o ciemno czekoladowej kanapie????

  8. #8

    Domyślnie

    Widze, ze kazdy jest przeciwny polaczeniu lososiowych scian i piaskowca. Ja rowniez mam lososiowe sciany (ale) w przedpokoju i chcialem kupic komode wlasnie w kolorze piaskowca. A teraz to juz sam nie wiem :/ Drzwi wejsciowe mam w kolorze zlotego debu. Co proponujecie? Drzwi wewnetrzne planuje jasne (ale nie biale), cos ala kosc sloniowa. Moze faktycznie za duzo tych jasnych elementow bedzie?

  9. #9

    Domyślnie



    Automatycznie się pokoik jaśniejszy zrobił, ale na razie w nim nie mieszkam bo się z kobitą pożarłem

  10. #10

    Domyślnie

    Uwaga, łososiowy kolor w sztucznym świetle i w cieniu trąci różowym, sama tak mam i odchorowałam to, lepszy jest ciepły kremowy.
    jutro zaświeci słońce

  11. #11
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    a jak zrobic jasny cynamonowy, zeby nie wpadl w lososiowy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony