dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał xxchadaxx Zobacz post
    Reasumując, chcę wybudować jeden z tych domów do stanu pod klucz do 150tysięcy złotych.
    IMO bez szans. 150K zł na same materiały to musi być bardzo oszczędnie pod tym względem zaprojektowany dom albo totalna jazda "dzień dobry, poproszę najtańszy, najcieńszy styropian".

    Robienie własnymi rękami to oddawanie państwu 15% różnicy VAT. Więc trzeba pamiętać, że trochę robocizny może Ci sfinansować fiskus (jak wykonawca sprzedaje usługę razem z materiałem).

    Pamiętaj, że budowa to nie tylko fizyczne poskładanie materiałów budowlanych. To też projekty, pozwolenia, przyłącza, badania - trzeba mieć do tego uprawnienia. Sam geodeta zgarnie parę tysięcy.
    Poczytaj http://www.domza150tysiecy.pl/ i wątki na FM o marzeniach za 200 czy 300K.

    Przy budowie własnymi rękami pamiętaj też, że to zajmie ładnych parę lat. Do niedawna ceny materiałów i robocizny były w miarę stabilne, ale od jakiegoś czasu to szaleństwo. Więc trudno zgadywać, ile zapłacisz za rok za więźbę, za dwa za styropian a za trzy za płytki.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    IMO bez szans. 150K zł na same materiały to musi być bardzo oszczędnie pod tym względem zaprojektowany dom albo totalna jazda "dzień dobry, poproszę najtańszy, najcieńszy styropian".

    Robienie własnymi rękami to oddawanie państwu 15% różnicy VAT. Więc trzeba pamiętać, że trochę robocizny może Ci sfinansować fiskus (jak wykonawca sprzedaje usługę razem z materiałem).

    Pamiętaj, że budowa to nie tylko fizyczne poskładanie materiałów budowlanych. To też projekty, pozwolenia, przyłącza, badania - trzeba mieć do tego uprawnienia. Sam geodeta zgarnie parę tysięcy.
    Poczytaj http://www.domza150tysiecy.pl/ i wątki na FM o marzeniach za 200 czy 300K.

    Przy budowie własnymi rękami pamiętaj też, że to zajmie ładnych parę lat. Do niedawna ceny materiałów i robocizny były w miarę stabilne, ale od jakiegoś czasu to szaleństwo. Więc trudno zgadywać, ile zapłacisz za rok za więźbę, za dwa za styropian a za trzy za płytki.

    Wybudowałem dom za "150 tys" dokładnie za 165 z kuchnią na wymiar, agd, rekuperatorem itd. Dom jak w stopce budowałem na spokojnie metodą gospodarczą ponad 2 lata, ale gdybym miał gotówkę to spokojnie w 1,5 roku bym się zmieścił. Wcale nie używałem najtańszych materiałów, ponieważ robiłem dla siebie. Wszystko zrobione zgodnie z projektem i ze sztuką a nawet trochę lepiej Mieszkam nie długo, ale nic się nie wali, nie pęka. Fakt faktem, że jeszcze dużo pracy mnie czeka dokoła domu, ale wracam już z pracy do domu a nie jadę na budowę. Jak mi się chce to coś robię a jak mi się nie chcę to leżę na sofie.
    Oczywiście zaraz się znajdzie ktoś, dla kogo gres za 50 zł m2 to badziew, a bateria do kuchni musi kosztować co najmniej 500 zł , ale jestem zadowolony i dumny i to jest najważniejsze.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Wcale nie używałem najtańszych materiałów, ponieważ robiłem dla siebie.
    Powiedz mi, po ile kupowałeś stal? Styropian? Sprawdź aktualne ceny. Moi rodzice zbudowali się za ułamek tego (uwzględniając denominację). Tylko co taka informacja daje rozpoczynającym budowę teraz?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Powiedz mi, po ile kupowałeś stal? Styropian? Sprawdź aktualne ceny. Moi rodzice zbudowali się za ułamek tego (uwzględniając denominację). Tylko co taka informacja daje rozpoczynającym budowę teraz?
    Hipotetycznie gdybyś budował ten sam dom co ja mógłbyś wydać 10 tys. mniej albo 50 tys. więcej ponieważ każdy ma inne warunki, oczekiwania, mieszkasz w innym regionie oraz masz inne fanaberie.
    Stal na fundamenty kupowałem prawie 3 lata temu w jednej hurtowni kosztowała X a w drugiej X +30% w sumie wyszło mnie 1200 zł i sam kręciłem kosze. Na wieniec zamówiłem już gotowe kosze bo się porostu nie opłacało kręcić samemu. Styropian z TO Galaxy w tamtym roku latem kupiłem po 153 zł. Teraz wiem, że ta cena jest nie osiągalna. Oczywiście styropian zamówiłem w firmie oddalonej ode mnie 500 KM.. - . mogłem tez iść do pobliskich j hurtowni i zamówić podobny styropian za 180-210 zł. Wiele rzeczy na budowę kupowałem przez internet. Miejscowe hurtownie są drogie dlatego kupowałem tylko pierdoły a znam ludzi, którzy borą z jednej cały materiał na dom i później cena jest +20% bo tam zawsze dobrze doradzą. Po wybudowaniu domu jest niewiele rzeczy, t które teraz zrobiłbym inaczej. Są rzeczy które bym rozważył ponownie, ale wszystkie decyzje zostały podjęte świadomie. Dużo też czytałem, analizowałem i doradzałem się fachowców. Były też rzeczy, których się nie podjąłem jak kładzenie płytek w WC i łazience czy montaż okien.

    Gdybym wszystkie prace zlecił firmom to musiałbym do budowy dołożyć... + 100 tys. zł.
    Mam wielu znajomych, którzy budują i wiem jakie są ceny. Firmy za postawienia prostej parterówki biorą po 40-50 tys. zł za dosłownie 2-3 tygodnie roboty.
    Dachy kosztują więcej jak mój stan deweloperski. Dlatego biorąc się za budowę samodzielnie trzeba liczyć siły na zamiary, budować prosto i rozsądnie.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Stal na fundamenty kupowałem prawie 3 lata temu w jednej hurtowni kosztowała X a w drugiej X +30% w sumie wyszło mnie 1200 zł i sam kręciłem kosze.
    1200 zł za tonę?

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Na wieniec zamówiłem już gotowe kosze bo się porostu nie opłacało kręcić samemu. Styropian z TO Galaxy w tamtym roku latem kupiłem po 153 zł. Teraz wiem, że ta cena jest nie osiągalna. Oczywiście styropian zamówiłem w firmie oddalonej ode mnie 500 KM..
    Teraz 20% drożej za grafity 0,033 to super cena. A kiedy to było?


    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Firmy za postawienia prostej parterówki biorą po 40-50 tys. zł za dosłownie 2-3 tygodnie roboty.
    Niezła ta ekipa. U mnie było 29 dni roboczych ekipy 4 wprawnych ludzi* (+ ekstra cieśla do stawiania więźby) - od postawienia wykarczowania samosiejek po postawienie więźby. Czyli odliczając same weekendy 6 tygodni. Prosta parterówka.

    *jak wprawnych - widać w dzienniku. Jak patrzę na postępy innych, to jestem nieustannie pod wrażeniem mojej ekipy od SSO.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    1200 zł za tonę?




    Teraz 20% drożej za grafity 0,033 to super cena. A kiedy to było?



    Niezła ta ekipa. U mnie było 29 dni roboczych ekipy 4 wprawnych ludzi* (+ ekstra cieśla do stawiania więźby) - od postawienia wykarczowania samosiejek po postawienie więźby. Czyli odliczając same weekendy 6 tygodni. Prosta parterówka.

    *jak wprawnych - widać w dzienniku. Jak patrzę na postępy innych, to jestem nieustannie pod wrażeniem mojej ekipy od SSO.

    1200 zł za 300 mb + drut + strzemiona

    styropian lipiec 2016

    Nie łap mnie za słówka czy postawienie prostej parterówki z dachem trwa 2-3 tygodnie czy 6 tygodni. Na swoim przykładzie mogę powiedzieć tak:

    Fundamenty ok 2 tygodnie, ale większość murowałem sam popołudniami po pracy
    Ściany nośne 4 dni w 3 osoby - ściany działowe grzebałem sam.
    Dach 9 dni roboczych, ze szczytami, rynnami, łupkami itp od A do Z

    U mojego sąsiada postawili dużą parterówkę w 6 tygodni w tym były ok 3 tygodnie przerwy technologicznej na strop.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    1200 zł za 300 mb + drut + strzemiona
    Pytam o dane które umożliwią porównanie ceny za tonę. Mało mnie interesuje, ile zapłacili moi rodzice czy Ty za nieznaną ilość stali. Ważne dla tego wątku jest to, jak cena się zmieniła w czasie. Styropian w ciągu roku wzrósł o 20%. A po tragedii w BASFie był chwilami jeszcze droższy. Inne materiały i robocizna rosną jak na drożdżach. Już to powoduje, że koszt wybudowania domu przez kogoś, kto zaczął dwa czy trzy lata temu (czy nawet rok) ma się nijak do tego, ile będzie kosztował dom kogoś, kto zaczyna teraz i jeszcze chce budować go długimi latami. Do tego zmieniły się WT praktycznie zmuszając do instalacji rekuperatora i okien z pakietami trzyszybowymi.

    Buduję dom parterowy, 115m2. Dosyć prosty. Dokładni spisuję wydatki - każdy worek cementu, kilogram gwoździ, tarczę do szlifierki. Jedynie swoich dojazdów nie liczę.

    SSO (od wyczyszczenia działki po dachówkę) kosztował mnie 151099,89zł materiał i robocizna.

    Nie idę po taniości - staram się dobierać i materiały i wykonawców optymalnie. Np. dałem XPS na fundament i będzie po całości izolacja przeciwwilgociowa pozioma z porządnej papy termozgrzewalnej. Schodząc z jakości dałoby się urwać może z 25% z czego część gdybym zaczynał dzisiaj zjadłby wzrost cen materiałów i robocizny.

    Mowa o samych pracach budowlanych. Wcześniej wydałem na, jak to nazywam, prace przygotowawcze, 11620,53 zł. Przed wbiciem łopaty. I tu już trudno coś urwać - projekt katalogowy, adaptacja z kosmetycznymi modyfikacjami, tyczenie, mapki, projekty, przyłącza (tanie - bo prąd przy działce był przygotowany, woda praktycznie w działce, gazu i kanalizacji nie ma).

    Więc nie, nie wierzę, że da się dzisiaj wystartować z budową, i wybudować dom za 150K zł do zamieszkania nawet własnymi rękami. Ze wszystkim, co jest konieczne do zamieszkania (czyli z projektem, tyczeniem, przyłączami itd.) zgodnie z WT.

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    U mojego sąsiada postawili dużą parterówkę w 6 tygodni w tym były ok 3 tygodnie przerwy technologicznej na strop.
    Pogratulować. Mojej ekipie dojście do wylewania stropu zajęło 28 dni roboczych. A uważam, że chłopaki są super sprawni. A tu proszę. Dwa razy szybsi mogli by być.
    32 dni roboczych (tyle robiła u mnie ekipa od SSO) x 4 ludzi to daje 128 dni roboczych. W roku mamy ok. 250 dni roboczych. Od tego trzeba by jeszcze odjąć urlopy. Czyli mamy 116/224=0,57 osoboroku, że tak nazwę. Zakładając, że ktoś nie choruje i nie ma innych przestojów (u mnie mrozy wstrzymały prace na ładnych kilka tygodni), to wychodzi że rocznie średnio (razem z zyskiem właściciela firmy, zusami, narzędziami itp. drobiazgami) wychodzi średnio jakieś 79K zł rocznie. Tak by wynikało z przeliczenia 45K zł które zapłaciłem tej ekipie. Przy czym pamiętaj, że nie jest to nawet kwota przychodu wpisywana do PITa. To jest brutto brutto i jeszcze razem z narzędziami i ich amortyzacją (nie kupowałem betoniarki, wkrętarki, młotków, szpadli itd.) Więc uważam, że cena, którą ja zapłaciłem jest godziwa. Natomiast niegodziwe jest to, że do ręki pracownika przy uczciwie działającej firmie trafi z połowa tego. I to głównie przez podatki i ZUSy, a nie przez zużywanie narzędzi.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 10-08-2017 o 22:45

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    150 tyś pod klucz mission impossible chyba że ktoś rozumie "pod klucz" stan surowy zamknięty.
    Mnie przygotowanie budowy wyszło 15 tyś.
    Fundamenty 14.
    Ściany zewn, wewn strop schody 30.
    Dach 23.
    Okna i drzwi 11.
    Na wykończenie wydałem już 100.
    Plan jest żeby zmieścić się w 200 za całości.
    Stal po 1700-1800 zł była w grudniu 2015r ale za 1200 nie widziałem chyba że to jakaś chińska była

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ...Do tego zmieniły się WT praktycznie zmuszając do instalacji rekuperatora....
    Tylko teoretycznie, co chwila mam projekty do policzenia ozc wydane w tym roku z wentylacją grawitacyjną. Jak to architekci osiagaja jest to ich slodka tajemnica, dla mnie jest to zwykle oszustwo, porównujac uzyskane wyniki ozc z projektowa charakterystyką energetyczna róznice dochodzą do 100%. Papier wszystko przyjmie, a urzednik w starostwie tego przekretu nie widzi bo nie ma kompetencji aby go zobaczyc, lub nie nie chce go zauwazyc. W kazdym razie oszukanczy interes sie kreci.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 11-08-2017 o 07:06

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Stal po 1700-1800 zł była w grudniu 2015r ale za 1200 nie widziałem chyba że to jakaś chińska była
    1200 zł dałem za całą stal na fundament a nie za tonę stali. Mam wszystkie koszty budowy dokładnie rozpisane i w pozycji stal na fundament mam 306 mb cena 800 zł + strzemiona + drut wyszło ok 1200 zł

    Cytat Napisał Kaizen
    Buduję dom parterowy, 115m2. Dosyć prosty. Dokładni spisuję wydatki - każdy worek cementu, kilogram gwoździ, tarczę do szlifierki. Jedynie swoich dojazdów nie liczę.
    Ile wydałeś na sam materiał bez robocizny?

    Wczoraj na Twoim blogu przewinęło mi się ocieplenie elewacji kwota z tego co pamiętam ok 32 tys. Masz ok 170 m elewacji. U mnie tej elewacji było około 150 m2 - zużyłem 102 paczki styropianu 20 cm. Można powiedzieć, że powierzchnia elewacji podobna do Twojej. Grubość podobna. Koszt materiału na elewację wygląda następująco:

    Styropian grafitowy Termo Organika Galaxy 20 cm (107 paczek – z tego zostało mi 5 paczek) + siatka systemowa TO 170 g,+ Klej uniwersalny Termo Organika (paleta 48 worków) – Całość 6370 zł brutto dostawą prosto z fabryki
    Kołki,narożniki i listwy przyokienne – 400 zł
    dodatkowy klej, pianki i inne akcesoria z budowlanego 750 zł
    Tynk silikonowy Kreisel (barwiony) 2 mm – 15 wiader + 2 wiadra gruntu pod tynk - za całość 2100 zł (tynk robiłem z bratem natryskowo)
    Wynajem rusztowania 250 zł
    Razem koszt całego ocieplenia domu metodą gospodarczą styropianem TO 20cm wraz z tynkiem silikonowym wyniósł mnie 9870 zł brutto
    Całość robiłem sam + pomoc braci wiec robocizna wynosi 0 zł

    Nawet gdybym doliczył + 30% materiał to i tak robocizna wychodzi ponad połowę tej kwoty.

    Inny przykład z mojej budowy to tynkowanie tynkiem gipsowym ścian. Zużyłem ponad 80 worków tynku gipsowego kreisel x 17,50 zł 30 kg + listwy, narożniki, grunt itp. Całość wyszła ok 2000 zł. Robocizna 0. Gdybym zlecił to zadanie firmie zapłaciłbym około 7000 zł - Różnica 5000 zł to nie są drobne.

    Nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Mam jednak na wszystko co pisze dokumenty, faktury i dowody. Znam wiele osób, które budują tak jak ja... Nawet gdybym napisał, że wydałem na budowę 200 tys to młako kto w to by uwierzył.

    Rekuperacja:
    Reku Kinetic 3720 zł
    Materiał PE Flex - ok 2600 zł
    Projekt 100 zł (przerobiony przez Grzesia)

    SSO - 62 tys
    SSZ- 75 tys z oknami 3 szybowymi bez drzi zewnętrznych (montaż okien zlecony)
    Stan deweloperski około 120 tys (nie wiem dokładnie ponieważ przeplatały się ze stanem wykończeniowym)
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  11. #51

    Domyślnie

    Przecież te przepisy to ściema. Ludzie mają wentylację grawitacyjna, montuja smieciucha i pasuje. A papier to papier. Chciałbym zobaczyć statystyke ile ludzi montuje WM, a ile ma wentylację grawitacyjna.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Przecież te przepisy to ściema. Ludzie mają wentylację grawitacyjna, montuja smieciucha i pasuje. A papier to papier. Chciałbym zobaczyć statystyke ile ludzi montuje WM, a ile ma wentylację grawitacyjna.
    Statystykę czego?, jezeli ktos ma projekcie wm to ją montuje praktycznie w kazdym przypadku, jezeli ktos ma w projekcie wg to montuje albo wm albo wg

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Ile wydałeś na sam materiał bez robocizny?

    To na żółto, to plan. Wyliczenia ze stycznia - i juz widać, ze styropian posadzkowy znacznie podrożał. Pozostałe - faktycznie poniesione koszty.
    wiecej tutaj

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Wczoraj na Twoim blogu przewinęło mi się ocieplenie elewacji kwota z tego co pamiętam ok 32 tys.
    Cała elewacja - w tym parapety klinkierowe, podbitka i cokół. Wszystkie materiały, transport i robocizna.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 11-08-2017 o 11:03

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ociepl.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	394659

    Jeszcze muszę kupić grunt i tynk silikonowy na tą chwilę wydałem na ocieplenie.

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ociepl.jpg
Wyświetleń:	285
Rozmiar:	77,5 KB
ID:	394659

    Jeszcze muszę kupić grunt i tynk silikonowy na tą chwilę wydałem na ocieplenie.
    Wynik bardzo dobry
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony