dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Glebozgryzarka nie daje rady - co robić?

    Mam w planach wydzielić część ogrodu plastikowym ekobordem , posadzić rośliny i resztę wysypać korą. W celu przygotowania ziemi wynająłem glebozgryzarkę, która nie dawała rady ruszyć ziemi. W ogrodzie ma dość kiepską sytuację. Po budowie rozrzuciłem ziemię z fundamentów, wyrównałem i posadziłem trawę. Po kilku latach mam szczątki trawy i głównie mech i chwasty. Glebozgryzarka zostawiała tylko ślady na ziemi. Myślałem, że robię coś źle, ale człowiek z firmy (od której pożyczyłem urządzenie) też nie dał rady i stwierdził, że może trzeba by użyć większej glebozgryzarki. Co robić? trzeba użyć czegoś większego, cięższego? Nie ukrywam, że chciałbym to zrobić we własnym zakresie.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Trzeba pracować z mocniejszą glebogryzarką.
    Jaką miałeś wypożyczoną?

  3. #3

    Domyślnie

    Właśnie nie wiem. Nie zwróciłem uwagi.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Mocniejsza maszyna załatwi sprawe

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Mam w planach wydzielić część ogrodu plastikowym ekobordem , posadzić rośliny i resztę wysypać korą. W celu przygotowania ziemi wynająłem glebozgryzarkę, która nie dawała rady ruszyć ziemi. W ogrodzie ma dość kiepską sytuację. Po budowie rozrzuciłem ziemię z fundamentów, wyrównałem i posadziłem trawę. Po kilku latach mam szczątki trawy i głównie mech i chwasty. Glebozgryzarka zostawiała tylko ślady na ziemi. Myślałem, że robię coś źle, ale człowiek z firmy (od której pożyczyłem urządzenie) też nie dał rady i stwierdził, że może trzeba by użyć większej glebozgryzarki. Co robić? trzeba użyć czegoś większego, cięższego? Nie ukrywam, że chciałbym to zrobić we własnym zakresie.
    Wypożycz glebogryzarkę separacyjną z napędem hydraulicznym, ta nie klęka. Sąsiad taką robił, aż miło popatrzeć.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony