dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie sds a sds plus

    witam czy moze mi ktos wyjasnic roznice miedzy mocowaniami sds a sds plus ..tak "po chlopsku" roznia sie rowkami ? srednica' jak to rozpoznac na pierwszy "rzyt oka" a moze ktory z nich jest lepszy ...efektywniejszy?
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

  2. #2

    Domyślnie Re: sds a sds plus

    Cytat Napisał ssaka
    witam czy moze mi ktos wyjasnic roznice miedzy mocowaniami sds a sds plus
    Też się nad tym swego czasu zastanawiałem, ale póki co, wszystko co kupię - czy narzędzie, czy wiertło - pasuje do siebie.
    Oczywiście unikam SDS Max

    Pzdr

    JKK

  3. #3

    Domyślnie Re: sds a sds plus

    Cytat Napisał ssaka
    witam czy moze mi ktos wyjasnic roznice miedzy mocowaniami sds a sds plus ..tak "po chlopsku" roznia sie rowkami ? srednica' jak to rozpoznac na pierwszy "rzyt oka" a moze ktory z nich jest lepszy ...efektywniejszy?
    SDS mowi sie na SDS plus.
    Ludzi sobie po prostu skracaja

    W sumie sa 3 systemy SDS :

    SDS plus - najczesniej uzywany.Ma 2 rowki podlozne i dwa takie takie owalne po bokach.Srednica uchwytu 10 mm.
    Wyglada tak :



    SDS Top - uzywany bardzo rzadko.Ma to w swojej ofercie Hilti i bodajze Bosch w serii niebieskiej(ale to nie wiem dokladnie).Srednica uchwytu 14 mm.I lepsze przenoszenie drgan i trwalosc.

    SDS Max to juz do ciezkich zadan uzywany.Srednica uchwytu 18 mm.

    Ciezko powiedziec ktory jest najbardziej efektywny.
    Do wywiercenia otworu fi 8 to najbardziej efektywny bedzie SDS Plus
    Do wyburzen to tylko SDS Max.
    A Top to jest posrodku.

  4. #4

    Domyślnie

    dzieki za info.. reasumujac pisze sie sds plus a czyta sds ..
    teraz nasunelo mi sie kolejne pytanko jak zwykly laik kupujac "sprzet" powiedzmy z drugiej reki moze stwierdzic czy udar jest mechaniczny czy tez pneumatyczny ...czy sa jakies "tajemne" oznaczenia?? mam na mysli mlotowiertarki ...z gory dzieki
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

  5. #5

    Domyślnie

    W zasadzie wszystkie co maja uchwyt SDS sa z udarem elektropneumatycznym.Tylko tez wszystko zalezy jaka jest tego jakosc.

    Musi byc jakas przyczyna tego ze Hilti,Bosch i inne marki kosztuja "troche" wuecej (z duzym naciskiem na troche) niz jakies sprzety z marketow.

  6. #6

    Domyślnie

    witam ponownie ..dzieki za odpowiedz ...mysle ze hilti makita itp ...."kaza" sobie placic za marke ..podam tu przyklad philipsa ...niby firma i powinna dbac o marke i sprzet ...a jest skadana obok takich "marek" jak panasonix itp ...hala w hale ..wiec tutaj wg mnie gora nasze przyzwyczajenie ze co markowe to musi byc drogie a co idzie za cena ...lepsze
    nie znam sie na wszystkim wiec pytam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ssaka
    witam ponownie ..dzieki za odpowiedz ...mysle ze hilti makita itp ...."kaza" sobie placic za marke ..podam tu przyklad philipsa ...niby firma i powinna dbac o marke i sprzet ...a jest skadana obok takich "marek" jak panasonix itp ...hala w hale ..wiec tutaj wg mnie gora nasze przyzwyczajenie ze co markowe to musi byc drogie a co idzie za cena ...lepsze
    Co do Makity to sie nie wypowiem.
    Jednak Hilti to zupelnie inna bajka.Jest "Made in Lichtenstein".Nie wiem tak do konca czy Panasonix jest tam skladany

    Osobiscie bym kupowal w ciemo.
    Fakt kosztuje kupe kasiory.Ale cos za cos.
    Jednak do domowych zastosowan nie potrzeba az tak wypasionego sprzetu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony