dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Lokomotywy

  1. #1

    Domyślnie Lokomotywy

    Mój maluch ma hopla na punkcie lokomotyw. I to nie jest chwilowy odpał. To naprawde wieeelka miłość . Dlatego poszukuję wszystkiego co się moze w dziecinnym pokoiku znaleźć i miało będzie ten motyw.

    Już mi się pod nogami pali, bo dziecko zażyczyło sobie pościel w lokomotywy . Mogę oczywiście marzenie olać i dać w Puchatki ale wtedy jeszcze długo nie pozbedę się młodzieńca z mojego łóżka .

    Może Wy nam pomożecie przywrócoć normalne małżeńskie obyczaje w naszym domu ?


    Pomijając pościel oczywiście wszystko w lokomotywy mile widziane.. Nawet piękne rysunki z motywem lokomotywy i namiary na kogoś, któ mogłby je przenieść na ścianę..

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Gdzieś na sieci widziałam szablon do malowania. Poszukaj. Pewnie znajdziesz tego pełno. Może jakaś tapeta? Albo chociaż dekor. W sklepach zazwyczaj leżą katalogi-warto przejrzeć. Zawsze możesz kupić jedną rolkę, powycinać wzorki i nakleić na ścianę, meble itd.
    W sklepach z materiałami widziałąm żółtą bawełnę z samochodami i pociagami. Całe 10zł za metr. Ja z niej będę robiła zasłonki i pościel.
    Pewnie są też inne.
    Można też namalować coś farbkami żelowymi i nakleić na okno. Też na bazie szablonów albo jakiegokolwiek rysunku lokomotywy. U nas jest kubusiowy tygrysek w całej krasie A jak się zmieni pogoda to będzie pewnie bałwanek albo coś innego.

  3. #3

    Domyślnie

    O rany!!! Chyba tez mnie to czeka - moj dwulatek cały czas tylko uffff, puffff - śpi z super wygniecioną Lokomotywą Tuwima - a my z mężem juz z głowy ją mu opowiadamy Niestety jeszcze nie rozglądałam sie za wykończeniówką ale jakby co będę o Tobie pamiętać

  4. #4

    Domyślnie

    znam to również. u nas miłosć do wszystkiego co żółte przeszła w fascynację traktorami która trwa nieprzerwanie od 2 lat aż do dzisiaj. Chwilowo traktory są przyćmione tygryskiem z kubusia puchatka, ale szczytem szczęścia byłby w dalszym ciągu tygrysek na żółtym traktorze.
    Proponuję tak: poszukać w sieci zdjęć, rysunków lokomotyw, poszukać w księgarniach książeczek do kolorowania o pociągach względnie różnych pojazdach, wybrać rysunki przekserować powiększając, wziąć kalkę (zwykłą do kopiowania) i przerysować lokomotywy naścianę. Rysunki należy pokolorować farbami. Z wlasnych doświadczeń podpowiem, że najlepiej zainwestować w 5 kolorów próbek (0,25 l) farb dulux z mieszalnika - trzy podstawowe, żólty, czerwony i niebieski a dodatkowo biały i czarny. Z tego da się zrobić wszystkie inne. Malowanie innymi farbami czy kredkami to nie jest dobry pomysł - dziecko będzie dotykać do malunków i będą wkrótce w stanie opłakanym. Generalnie to praca na jedno popołudnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewa
    Gdzieś na sieci widziałam szablon do malowania. Poszukaj. Pewnie znajdziesz tego pełno. Może jakaś tapeta? Albo chociaż dekor. W sklepach zazwyczaj leżą katalogi-warto przejrzeć. Zawsze możesz kupić jedną rolkę, powycinać wzorki i nakleić na ścianę, meble itd.
    W sklepach z materiałami widziałąm żółtą bawełnę z samochodami i pociagami. Całe 10zł za metr. Ja z niej będę robiła zasłonki i pościel.
    Pewnie są też inne.
    Można też namalować coś farbkami żelowymi i nakleić na okno. Też na bazie szablonów albo jakiegokolwiek rysunku lokomotywy. U nas jest kubusiowy tygrysek w całej krasie A jak się zmieni pogoda to będzie pewnie bałwanek albo coś innego.

    Ewa,
    Podpowiedz mi coś więcej na temat tego materiału w samochody i pociągi. Może by się dało z niego pościel uszyć . Tylko gdzie mam go szukać?

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na poczatek zapraszam do Wolsztyna, gdzie jest muzeum parowozów (jedyne w Europie). http://www.parowozy.com.pl/
    Parowozy sa ciagle w ruchu i kursują na normalnych trasach.
    Ponizej przesyłam kilka linków z "ciuchciami", może cos si znajdzie ciekawego.
    Zobaczę moze mam w swoich zdjeciach jakies lokomotywki to moge przesłać
    http://images.google.pl/images?q=lok...l&start=0&sa=N
    http://images.google.pl/images?svnum...3z&btnG=Szukaj
    http://images.google.pl/images?svnum...ia&btnG=Szukaj

    Pozdrawiam.
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Wolsztyn koniecznie!!!

    Wszak to moje rodzinne miasteczko...

    Nie wiem jak radzisz sobie z ręcznymi robótkami, ale mam kilka wzorów lokomotyw do wykonania haftem krzyzykowym. Chętnie podeślę.
    Mozna zrobic obrazek, lub zlecić komuś wyszycie lokomotywy np na pościeli, tiulu z firanki itd (wyszywanie przez kogoś to jednak droga bardzo sprawa, ale samemu - radość wielka)

    http://www.heritagestitchcraft.co.uk/classictrains.html
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    To była taka fajna bawełna 160cm szerokości.
    Zółta i miała namalowane pociągi i samochody. Czyli idealna dla chłopaka Ja będę z niej szyła pościel i zasłonki. W trómieście widziałam w kilku sklepach więc może "w Polsce" też będzie.
    W centrum kosztowała 10zł/mb a w hurtowni pewnie dużo mniej. Chociaż to i tak jeden z najtańszych materiałów.

  9. #9

    Domyślnie

    Ewa,
    Dziękuiję Mam materiał w lokomotywy!!!! Jeszcze go nie widziałam ale mam i to jest najważniejsze Przyjaciółka namierzyła go w Gliwicach i kupiła mi 5 metrów po 10 zł metr. Materiał podobno jest niebieski (granatowy?) i po nim jeżdżą lokomotywy. Ma też słoneczka, więc to chyba niebo usłane lokomotywami . Wszystko jedno... najważniejsze, że marzenie 3-latka zostanie spełnione

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    No to świetnie! Z tego to i pościel i poduchy uszyjesz. Jak zostanie jakaś lokomotywa to możesz ją wyciąć i na piżamkę naszyć jako aplikację.
    Ja jeszcze nie kupiłam. Wnętrza zostawiam sobie na gorszą pogodę. A na razie zbieram pomysły na pokoik młodego.
    O! przypomniało mi się. Ostatnio zajmuję się dekupażem (tak po polsku) i widziałam papier w lokomotywy w jednym ze sklepów internetowych.
    Chyba i samoloty na nim były. Wszystko takie "klasyczne".
    Takim papierem to można ozdobić mebelki, obrazki i różne duperelki. Praktycznie wszystko. Kosztuje ok 7 zł za spory arkusz.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    porozmawiaj z jakimś stolarzem może zrobi twojemy maluchowi "najlepszą na świecie zabawkę":


    a jeśli masz kogoś o "zacięciu artystycznym" to możesz zaszaleć i narysować/ namalować synkowi na ścianie prawdziwą lokomotywę. Jeśli w rodzinie same beztalencia- dzwoń na akademik ASP za 200 każdy student namaluje. Możesz też spróbować zadzwonić na akademiki Polibudy Gliwickiej (chyba jesteś ze Ślaska co ?) i zawołać jakiegoś żaka z architektury- oni też muszą umieć malować !!! Efekt będzie a jak zainwestujesz w dobre farby to zostanie na kilka latek póki małemu się nie znudzi

  12. #12

    Domyślnie

    Kiedyś w IKEA widziałam wieszaki (na ubrania, plecak itp), takie do powieszenia na ścianie. Były i pociągi... Moje dziecko ma rząd domków, na każdym domku wieszaczek...

    Pozdrawiam, akacja
    Już w domku!!!

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ewa

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    958
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Znalazłam ten papier
    http://www.kreateria.pl/go/_info/?id=624
    Wycinasz go, naklejasz rozcieńczonym wikolem a potem lakierujesz i już

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony