dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Jak wzmocnić brzeg rowu melioracyjnego?

    Chcę robić ogrodzenie, w tym wokół brzegu rowu melioracyjnego. Jest on jednak bardzo słaby, grozi osunięciem - nie ma jak wbić tych słupków w ziemię, bardzo prawdopodobne że po wykopaniu dziur w ziemi rów się po prostu osunie.
    Jak go wzmocnić? Czy wysypać jakimś cementem? czy czymś innym? Czy może należałoby to zrobić jakoś profesjonalnie, wykorzystując maszyny, tak jak przy budowie dróg? Oczywiście wydatek do poniesienia tylko przez nas, pomimo płacenia składek na meliorację nik się tym nie interesuje.

  2. #2

    Domyślnie

    Jęśsi wydatek i tak do poniesienia przez Was rów można wyłożyć płytą meba http://www.jadar.pl/meba.htm zarośnie trawą i będziecie mieli spokój z ciągle obsuwającą się ziemią.

  3. #3

    Domyślnie

    To nie prawda ze nikt sie rowamami meliracyjnymi nie interesuje. Musisz napisac pisemko do zarzadcy tego rowu ze rów sie obsypuje i oni to musza go naprawic. Na poczatki ci napsza ze nie maja na to srodków ale tysie nie poddawaj pisz koleje pisma, a napewno ci to zrobia. U mnie bylo podobnie tez sam umacnialem co chwile osuwajaca sie ziemie wkoncu stwierdzilem ze to tak wiedznie trwac nie moze i napisalem kilka pism i rów mam teraz zrobiony jak sie nalezy.

  4. #4

    Domyślnie

    A jak ci go zrobili? tzn jakim sposobem go wzmocnili?

    Dzięki za odpowiedź

  5. #5

    Domyślnie

    mi poukladali plyty na bokach w srodek wstalili korytko.

  6. #6

    Domyślnie Re: Jak wzmocnić brzeg rowu melioracyjnego?

    Chcę robić ogrodzenie, w tym wokół brzegu rowu melioracyjnego. Jest on jednak bardzo słaby, grozi osunięciem ... Jak go wzmocnić?

    podsawową rzeczą do umacniania brzegów jest faszyna
    - droższ wersja "kiszka" z siatki ocynkiwanej z wypełnieniem kamieniem łamanym - rozwiązanie takie spotykane jest często na autostradach
    - z gałązek wikliny -wersja tańsza; można też spróbować z gałązek wierzby, leszczyny
    ****Grześ****

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony