dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63

Temat: Okna Vidok

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam,

    Zobaczyłem właśnie ofertę okien VIDOK. Ciekaw jestem Waszych doświadczeń, bo poważnie zastanawiam się nad zakupem.
    W moim przypadku będą to raczej okna PCV.

    Pozdrawiam,

    Michal

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Nazwa już jest trochę kretyńska. Z oknami PCV trzeba uważać na nieznanych producentów; w zasadzie nie tylko z oknami. Możesz mieć później problemy z kolorem, wypaczaniem się, itp. Zobacz jakie wykorzystują profile, popatrz czym się chwalą znani wytwórcy i zapytaj o to porducenta. Jeżeli firma działa krócej niż rok możesz zostać królikiem doświadczalnym, jeśli nie obejrzyj zamontowane wcześniej okna to daje najwięcej. Ja wybrałem drewniane i jak zobaczyłem okna Urzędowskiego po 4 latach, to zamówiłem okna u prywaciarza (też je widziałem) - trochę drożej a dużo lepiej.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Frankai mas u mnie piatke .Nazwa okien rzeczywiscie wiele mowiace i z inklinacja do zjednoczonej Europy (bo VIDOK a nie WIDOK).
    Ale jest taki duzy wybor producentow okien PCV ze warto porownac i posluchac opinii uzytkownikow, przynajmniej po 3 latach.
    Porowbnaj profile, rodzaj PCV, łaczenia na styky 2 krawedzi, uszczelki, bo szyby sa raczej podobne.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Frankai mas u mnie piatke .Nazwa okien rzeczywiscie wiele mowiace i z inklinacja do zjednoczonej Europy (bo VIDOK a nie WIDOK).
    Ale jest taki duzy wybor producentow okien PCV ze warto porownac i posluchac opinii uzytkownikow, przynajmniej po 3 latach.
    Porowbnaj profile, rodzaj PCV, łaczenia na styky 2 krawedzi, uszczelki, bo szyby sa raczej podobne.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam od poltora roku ich okna (13 sztuk), ale - niestety dla Ciebie - drewniane. Ekipa monterow z W-wia w ciagu 8 godzin zamontowala wszystkie. Jak do tej pory otwieraja sie dobrze. Jedyna usterka to lekkie zacieki wewnatrz szyb zespolonych, ale to wyszlo dlugo po zamontowaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    nie to zebym sie wtracal ale stanowczo polecam okna drewniane
    plastiki slyszalem opinie ze w krajach zachodnich pozbywaja sie ich za wszelka cene wymontowuja ich z biurowcow domow i t p.
    moim zdaniem drewno to jest drewno N A T U R A
    moj sasiad wl;asnie jakie 6 m-cy temu zamontowal okna plastikowe jednak nie pamietam firmy teraz biedak podklada koce aby uszczelnic dolne partie okien wymiana uszczelek mu nie pomogla
    ale zeby nie bylo ze ja cos mowie ja tylko radze

  7. #7

    Domyślnie

    Co ja na ten temat słyszałem. .....nie jest do końca prawdą, że na zachodzie wyrzucają okna pcv. Wyrzucają te sprzed ponad 20 lat i wcześniejsze. Dlaczego?, a no dlatego, że ówczesne profile aby utrzymywały kolor bieli i były wytrzymałe zawierały duże ilosci kadmu oraz innych pierwiastków i związków działających rakotwórczo.... Ile w tym prawdy nie wiem. Druga sprawa to obawa przed pożarem i wydzielaniem się silnie trujących związków. Okna drewniane spalą się szybciej i bardziej ekologicznie. Poza tym tendencja zwrotu na naturę jak któś wyżej na to już wskazał.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Budowlaniec napisał o pożarze. I to jest właśnie główna przyczyna, dla której za żadne skarby nie zamontowałbym u siebie okien z PCW. Kto nie wierzy niech porozmawia z chemikiem.
    Były już takie przypadki, że pożar niewielki a ludzie zginęli ponieważ PCW zaczęło się palić-wzięli parę chaustów powietrza i już po nich.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Strzeliłem byka. Oczywiście haust, a nie chaust.

  10. #10

    Domyślnie

    Pożar okien - gdzie siedzicie - obejrzyjcie się wokół siebie ile jest przedmiotów, które podczas pożaru wywołają poważne zatrucie: wykładzina, komputer, meble nasączone chemikaliami - i to są główne przyczyny zatruć. Oczywiście okna podczas pożaru wydzielają trujący dym, ale nie można na nie zwalać winy za zatrucia podczas pożarów. A co do kadmu i ołowiu są przecież profile jak Themoplast, Pustek bez kadmu i ołowiu.
    Ja przy wyborze okien radziłbym zwrócić uwagę na staranność wykonania połączenia, montaż uszczelek, diabeł tkwi w szczegółach.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś ma w domu wykładzinę sztuczną to rzecz jasna oknami PCW też się nie przejmuje.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Drewniane jak się palą przy zbyt małym dostępie powietrza to też wydzielają jedno z najgorszych świństw na tym świecie - tlenek węgla czyli popularny czad. Jak się pali plastyk to go czuć, za to czadu ni diabła.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojtek M.

    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Kod pocztowy
    38-420
    Posty
    111

    Domyślnie

    Czy Wy nie macie się czym przejmować? W czasie pożaru to wszystko wydziela trujące gazy, nie tylko okna. Osobiście zamontowałem trzy lata temu właśnie okna VIDOK z Rzeszowa. Dlaczego:
    1 - mocny profil- niemiecki, z porządnym stalowym profilem zamnkniętym, a nie tylko ceownikiem;
    2 - duża znana firma, z nowoczesną technologią produkcji;
    3 - kolor z jednej strony okna, to nie tylko naklejony pasek folii, ale także tworzywo barwione w masie (w przypadku zadrapania spod mahoniowej okleiny nie prześwituje biały plastik);
    4 - przystępna cena.
    Ekipa w 3 godziny zamontowała 12 okien, po pewnym czasie przyjechali jeszcze raz, aby sprawdzić dokładność montażu i zapiankować ewentualne miejsca po klinach. Co prawda moim zdaniem mogli to zrobić lepiej, ale jest w miarę dobrze. Na razie nie narzekam na okna, ale jeszcze nie mieszkam w domu, więc niewiele widzę. W czasie upału zauważyłem, że okna z plastiku trochę się odkształcają tzn. pracują na długości - pionowa część ościeżnicy wykrzywiała się nawet do 4 mm od linii pionowej (na 1,5 metra). Ale na gorącu (ponad 30 stopni C), to wszystkie materiały się odkształcają. Nie ma ten fakt żadnych złych następstw, bo konstrukcja okna umożliwiała takie chwilowe odkształcenie.

  14. #14

    Domyślnie

    To jest słaba strona okien z jednostronnym kolorem, a w masie w szczególności. O tym niestety nie powiedzą producenci i handlowcy to trzeba przeżyć. Odkształcenia, o których mówisz po pewnym czasie pozostaną i po paru latach w połowie wysokości okna będziesz miał przedmuchy, których już regulacją na okuciach nie zlikwidujesz. Jak spojrzysz na przekrój porfila skrzydła zauważysz, że zewnętrzna jego część jest smuklejsza (węższa) niż wewnętrzna, która jest szersza. Ta smuklejsza jest ciemna, pochłania więcej światła, a więc mocniej się nagrzewa niż ta wewnętrzna, która odpoczywa w chłodzie pomieszczenia. To powoduje samoistne dążenie góry i dołu skrzydła do "zawijania" się całości w kierunku zewnętrznym powodując tworzenie się łuku. Profil ramy (okno jednoskrzydłowe zamocowany jest w ścianie) i słupka (okno dwuskrzydłowe) jest z kolei w odwrotnym układzie niż profil skrzydła i on wytrzymuje te naprężenia nie ulegając zbytnim odkształceniom. Przekrój wzmocnień stalowych na pewno jest ważny, jednak nie są one tak ciasno dopasowane (przy produkcji wsuwa się je bardzo luźno), aby nie poddały się. Poza tym częste (dzień, noc) zmiany temperatur będą powodowały delikatne poluzowanie (wyrabienie się gwintu w PCV) wkrętów w PCV co dodatkowo pozbawi sztywnej współpracy obu części. Jednak proszę się nie przejmować - wiadomo, że nic nie jest na wieczność. Spotkałem się z zestawem okiennym (drzwi balkonowe + okno), że jak się otworzyło w południe drzwi balkonowe to zamknąć można było je dopiero po zachodzie słońca.

  15. #15

    Domyślnie

    Podciagam temat!
    Ma ktos jakies wieksze doswiadczenie z tymi oknami (Vidok z Rzeszowa,PCV)?
    Macie takie okna i czy jestescie zadowoleni?
    Prosze o opinie...

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    solidna firma, działa od lat na rynku

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.126

    Domyślnie

    Już się wczytałem w temat i tak jakoś... pełen uznania za dyskusję użytkowniików a tu okazało się, że to dyskusja sprzed 8 lat...
    ale potwierdzam - Vidok to stara, dość znana firma. W ostatinim czasie mniej o nich słychać - inni są po prostu "głośniejsi".

  18. #18

    Domyślnie proszę o szczere odpowiedzi

    jestem zainteresowana opiniami na temat firmy "vidok",lecz interesują mnie świeższe informacje dotyczące samej firmy działającej na terenie województwa łodzkiego. Nigdzie nie mogę znaleźć aktualnych opinii i to mnie martwi.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    jako że ta firma jest z miasta gdzie mieszkam od urodzenia, spotykam się z tymi oknami bardzo często. Firma działa od lat. Jest solidna, kuzyn tam pracuje i sam sobie zamontował w nowym domu wszystkie okna od nich bo wie że są solidne.
    Firma dużą część produkcji eksportuje na Ukraine. Generalnie, nie robią super nowoczesnych okien z kosmosu, ale robią bardzo solidną robotę.

  20. #20

    Domyślnie dziękuję za odpowiedź

    interesuje mnie również sprawa montażu i demontażu?? jak wygląda tu sprawa z ekipa?? jeździłam po wielu firmach w Piotrkowie, ta wydaje się solidna...

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony