dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 9
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 169
  1. #121

    Domyślnie

    Witam

    nie wiem czy będzie mi potrzebny ale nie chcę sobie pluć w twarz że tego nie zrobiłem, więc chcę przygotować chociaż instalację pod OC a odkurzacz dokupię może kiedyś jak bezie więcej kasy
    jak rozplanować instalację i ile mniej wiecej będzie ona kosztowała ?

    https://zapodaj.net/f49c6bfa64ee4.png.html

    dzieki za pomoc
    pozdrawiam

  2. #122
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    Wyślij mi na maila rzuty, napisz że Ty, a Ci to rozrysuję dla węży 7,5 i 9m.
    [email protected]
    Wysłałem

    Cytat Napisał brunet wieczorową
    Im mniej gniazdek, tym lepiej (wyższy komfort). Na tym obrazku nie widać gdzie są drzwi, więc ciężko coś sensownego zaproponować. Wstaw rysunek z rzutem pomieszczeń.

    W wiatrołapie chcesz szufelkę czy zwykłe gniazdko?
    Dodałem drzwi, w wiatrołapie raczej zwykłe gniazdko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie1.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	383687

  3. #123
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Pomoże ktoś?

  4. #124

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Wysłałem



    Dodałem drzwi, w wiatrołapie raczej zwykłe gniazdko
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie1.jpg
Wyświetleń:	152
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	383687
    Ja bym zrezygnował z gniazdka pomiędzy pokojem 1 i 2 i z gniazdka przed łazienką na rzecz gniazdka na ścianie pokoju 3. Im mniej gniazdek tym mniej przełączania a więc wygodniej. Myślę że wtedy wężem 9m obskoczysz pokoje 1,2,3,4 i łazienkę.
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  5. #125
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Pomoże ktoś?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie1.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	384737

    Jeśli w wiatrołapie nie będzie szufelki - gniazda bym nie robił.
    Układ mocno okrojowy w stosunku do Twojego. Uważam że wygodniej jest odkurzać bez przełączania pomiędzy gniazdami. Im wiecej z jednego "obskoczysz" tym lepiej. No chyba ze zależy ci na wężu 7m.
    Ps. Zapomniałem o kuchni.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Dzięki Panowie

    Właśnie całe to skomplikowanie wynikło z zasłyszanej opinii, że wąż 7-7,5m lepszy niż 9m.

    Chyba muszę podesłać koleżankę małżonkę do jakiegoś sklepu z OC i niech sobie pomaca, szkoda że znajomi nie mają u siebie takich cudów techniki...

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Może jednak moja propozycja wystarczy dla węża 7,5m?
    Sprawdz na budowie sznurkiem
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Może jednak moja propozycja wystarczy dla węża 7,5m?
    Sprawdz na budowie sznurkiem
    Fakt, nie wpadłem na to a najprostsze rozwiązania są najlepsze

  9. #129
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Pamiętaj że prócz długości samego węża masz do dyspozycji rure teleskopową.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar brunet wieczorową
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    982
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    A może rura 9m i jedno gniazdko w centralnym punkcie (przy pokoju 1)? Tak byłoby idealnie, ale sprawdź sznurkiem czy obskoczysz całość. A drugie gniazdko zrób w pomieszczeniu technicznym, najlepiej w pobliżu drzwi zewnętrznych. Przyda się jeśli podjedziesz autem pod te drzwi.

  11. #131
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cześć,
    dzięki serdeczne za pomoc

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Ja bym zrezygnował z gniazdka pomiędzy pokojem 1 i 2 i z gniazdka przed łazienką na rzecz gniazdka na ścianie pokoju 3. Im mniej gniazdek tym mniej przełączania a więc wygodniej. Myślę że wtedy wężem 9m obskoczysz pokoje 1,2,3,4 i łazienkę.
    Zrobiłem jak pisałeś i styka wąż 7,5m

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie1.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	384737

    Jeśli w wiatrołapie nie będzie szufelki - gniazda bym nie robił.
    Układ mocno okrojowy w stosunku do Twojego. Uważam że wygodniej jest odkurzać bez przełączania pomiędzy gniazdami. Im wiecej z jednego "obskoczysz" tym lepiej. No chyba ze zależy ci na wężu 7m.
    Gniazdo w wiatrołapie skasowane, spokojnie sięga wąż z okolic salonu.

    Cytat Napisał brunet wieczorową Zobacz post
    A może rura 9m i jedno gniazdko w centralnym punkcie (przy pokoju 1)? Tak byłoby idealnie, ale sprawdź sznurkiem czy obskoczysz całość. A drugie gniazdko zrób w pomieszczeniu technicznym, najlepiej w pobliżu drzwi zewnętrznych. Przyda się jeśli podjedziesz autem pod te drzwi.
    Sprawdzałem, nie ma takiego punktu w domu żeby wszędzie sięgnąć 9m wężem z jednego gniazda. Co do gniazda w pom. technicznym - jednostka centralna nie ma swojego gniazda?

    Myślę, że dzięki Wam w zasadzie mam juz obraz instalacji odkurzacza ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00_rzut ścian parter ver2.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	385264

    ... i kilka nowych pytań
    - macie jakiegoś godnego polecenia producenta/sklep?
    - zamawialiście zestawy czy elementy na sztuki?
    - jak przygotować instalację pod vroom-a? Zwykłe gniazdo za szafką starczy?

  12. #132

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Cześć,
    dzięki serdeczne za pomoc


    Zrobiłem jak pisałeś i styka wąż 7,5m


    Gniazdo w wiatrołapie skasowane, spokojnie sięga wąż z okolic salonu.


    Sprawdzałem, nie ma takiego punktu w domu żeby wszędzie sięgnąć 9m wężem z jednego gniazda. Co do gniazda w pom. technicznym - jednostka centralna nie ma swojego gniazda?

    Myślę, że dzięki Wam w zasadzie mam juz obraz instalacji odkurzacza ...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00_rzut ścian parter ver2.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	385264

    ... i kilka nowych pytań
    - macie jakiegoś godnego polecenia producenta/sklep?
    - zamawialiście zestawy czy elementy na sztuki?
    - jak przygotować instalację pod vroom-a? Zwykłe gniazdo za szafką starczy?
    wg mnie jest ok. U siebie dołożyłem gniazdko w wiatrołapie gdzie będę miał krótki 2m wąż w celu szybkiego posprzątania bez uruchamiania węża 9m.... Jak to się sprawdzi w praktyce to się okaże....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  13. #133

    Domyślnie

    Vally flex w szafie w wiatrołapie sprawdza się. Polecam.

  14. #134
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cześć!

    A ja polecam nie montować instalacji samodzielnie. A to dlatego że montowałem samodzielnie

    Kilka powodów:
    1. Wykonując coś po raz pierwszy - uczymy się tego. Trzeba poświęcić sporo czasu, żeby poczytać o zasadach wykonywania instalacji, klejenia i obrabiania rur, montażu odpowiednich kolan itd. Jeśli ktoś ma tego czasu dużo - spoko, ale jeśli się spieszy, nie warto, bo ta wiedza raczej nam się później nie przyda.

    2. Nawet jeśli uda nam się wykonać wszystko starannnie i poprawnie (koniecznie sprawdzić szczelność przed wylewkami! - ja tego nie zrobiłem), to nikt nie zagwarantuje nam, że to co zrobiliśmy będzie funkcjonalne. I tutaj najbardziej przydaje się doświadczenie instalatora! Bo to on nam powie, czy lepiej zrobić troszkę więcej gniazd i dołożyć do jednostki centralnej, czy nie. Czy stosować wallyflexy, vroomy, szufelki - oraz jakie zalety i wady ma każde z urządzeń.

    3. Jednostka centralna jest zbyt droga, aby robić błędy w pkt.. 1 i 2: trzeba przyjąć, że za dobre jednostki zapłacimy 3-4 tyś zł. Czy warto oszczędzać 1 tyś zł na pracach montażowych (instalatorzy biorą średnio 200 zł od punktu) i ogromnej wiedzy instalatora, który zajmuje się tylko tym? Moim zdaniem nie warto - aby dobrze zrobić instalcję i dowiedzieć się o niej wszystkiego, poświęcimy na to dobrych kilkadziesiąt godzin. No chyba że ktoś ma mały domek i wystarczą dwa gniazda - wtedy pod rozwagę.

    Nie jestem instalatorem - przeszedłem taką samą drogę jak wy teraz i piszę, co moim zdaniem można zrobić lepiej.

    Podsumowując: nie spieszy się i stawiamy na prostą instalację - bawmy się sami.
    Chcemy mieć coś naprawdę fajnego, z gadżetami i mieć PEWNOŚĆ, że błędów jest mało - postawmy na kogoś zaufanego.

    Nie chcę robić sztucznej reklamy, ale jednostkę centralną montował u mnie instalator z wieloletnim doświadczeniem i musiał się mocno starać, żeby głośno nie krytykować tego, co zobaczył na miejscu (nawet jeśli chodzi o miejsce, w którym chciałem zamontować jednostkę centralną).
    Namiary na tego instalatora mogę podesłać zainteresowanym (zachodnia polska).
    Gdyby ktoś chciał wymienić uwagi odnośnie instalacji czy mojej jednostki centralnej (IZZY 400) - podeślę nr na priv i możemy pogadać

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Vally flex w szafie w wiatrołapie sprawdza się. Polecam.
    Czu pod Wally Flexa można podłączyć kawałek rury i szczotkę??

    Miałem robić automatyczną szufelkę w kuchni ale zastanawiam się nad zrobieniem właśnie Wally Flexa schowanego w szafce kuchennej....
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  16. #136
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zdolnyslazak

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Czu pod Wally Flexa można podłączyć kawałek rury i szczotkę??

    Miałem robić automatyczną szufelkę w kuchni ale zastanawiam się nad zrobieniem właśnie Wally Flexa schowanego w szafce kuchennej....
    W szafce kuchennej chyba cięzko będzie zmieścić rurę od wally flex. Może bardziej sprawdzi się Leo Speed (ok 320 zł) lub vroom?

  17. #137
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Czu pod Wally Flexa można podłączyć kawałek rury i szczotkę??

    Miałem robić automatyczną szufelkę w kuchni ale zastanawiam się nad zrobieniem właśnie Wally Flexa schowanego w szafce kuchennej....
    Tak, do Wally Flexa można podłączyć kawałek rurki i szczotki.
    Trzeba pamiętać, że wąż od Wally Flex będzie opadał jakieś ok. 50 cm w dół od zamontowania urządzenia.
    Najczęściej spotyka się montaż bezpośrednio na ścianie ale jak najbardziej można zamontować go np. w szafie czy w szafce.

  18. #138
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Wally flex w Kuchni sięnie sprawdza - przetestowałem to wielokrotnie, montaż urzadzenia to jakas masakra ponieważ jest on przykręcany do płytki zamontowanej na rurze dlatego dużo lepszym rozwiazaniem jest Vroom lub Speed leo - są one przeznaczone do montażu w szafkach.

    Wally flex w szafce to jakiś wymysł kogoś kto nigdy takiego urządzenia nie montował - jezeli już chcemy oszczędzać te 200 zł to zaplanujmy Wally flexa na ścianie wtedy jest ok jeżeli starczy komuś 3 m zasięgu - i podoba się taki domofon na ścianie - wiekszosci moich klientów niestety się nie podoba i najczęściej ląduja w szafach albo garderobie/spiżarni ale tutaj mała podpowiedź - montaż w szafie oznacza zrobienie podejścia pod Wally w ścianie i poźniejsze wyprowadzenie do ściany nigdy nie róbcie po wierzchu!

    Postaram się wstawić zdjęcia dlaczego to takie skomplikowane.

    Warto zrobić taki rozciągany waż to nie ma nawet co się zastawiać
    Reklama na FM jest płatna

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Walo Zobacz post
    Wally flex w Kuchni sięnie sprawdza - przetestowałem to wielokrotnie, montaż urzadzenia to jakas masakra ponieważ jest on przykręcany do płytki zamontowanej na rurze dlatego dużo lepszym rozwiazaniem jest Vroom lub Speed leo - są one przeznaczone do montażu w szafkach.

    Wally flex w szafce to jakiś wymysł kogoś kto nigdy takiego urządzenia nie montował - jezeli już chcemy oszczędzać te 200 zł to zaplanujmy Wally flexa na ścianie wtedy jest ok jeżeli starczy komuś 3 m zasięgu - i podoba się taki domofon na ścianie - wiekszosci moich klientów niestety się nie podoba i najczęściej ląduja w szafach albo garderobie/spiżarni ale tutaj mała podpowiedź - montaż w szafie oznacza zrobienie podejścia pod Wally w ścianie i poźniejsze wyprowadzenie do ściany nigdy nie róbcie po wierzchu!

    Postaram się wstawić zdjęcia dlaczego to takie skomplikowane.

    Warto zrobić taki rozciągany waż to nie ma nawet co się zastawiać
    chodzi o to że jest niestabilny czy to że wąż jest na wierzchu i zajmuje miejsce? Speed leo też ma wszystko na wierzchu...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  20. #140
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    PAG

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    30

    Domyślnie

    Montaż wcale nie jest taki skomplikowany.
    Wally Flex w szafce to nie wymysł. Bez problemu można znaleźć grafiki z takiego montażu w google - więc jednak to robią.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wally_mont.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	389255

Strona 7 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony