dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Temat: Cięcie gresu, terakoty- jak to robiliście?

Domyślnie Cięcie gresu, terakoty- jak to robiliście?

Łazienkę pozostawiam fachowcowi ze względu na docinanie glazury pod kątem 45st., blat pod umywalki, obudowanie wanny narożnej i takie tam. Ilość dekorów i konieczność ich docinania też mnie przeraziła.
    Podłogę w korytarzu i kuchni (jakieś 25m/kw) będziemy układali sami . Stąd moje pytanie do wszystkich z Was, którzy musieli radzić sobie sami z kładzeniem terakoty i gresów.
    Jak i czym cieliście płytki? Korytarz ma być: gres polerowany 30x60 (made in china) układany pod sporym kątem, czyli będzie docinanie skosów przy ścianach. Dodatkowo w rogi kilkunastu płytek wkomponowane będą kostki mosiężne- czyli w rogach płytek trzeba wyciąć kwadraty bodajże 5cmx5cm. Czy poler dobrze się tnie, nie strzępi się i czym najlepiej to ciąć?
    Kuchnia: terakota 30x30 układana z przesunięciem, bo dojdą jeszcze jakieś kwadratowe płytki 10x10
    Za wszelkie sugestie doświadczonych serdecznie dziękuję.

Domyślnie

Pamiętaj jak będziesz docinał za pomocą szlifierki kątowej to rób to na dworze tak aby snop iskier nie był skierowany w okna. Rozgrzane drobinki w postaci iskier wtapiają się w szyby. Nie da się tego niczym wyczyścić.
    Pozdrawiam
    TCzarek

"Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

3. Nietypowy dom bliźniak. Dobudowa domu kostki do starego budynku Remont domu kostki. Bardziej przestronne wnętrze Udana przebudowa domu kostki. Płaski dach i elewacja z desek modrzewiowych Gniazdko elektryczne może przenieść nie tylko elektryk. Oto rzetelny poradnik
    tripper
    Guest
    tripper

Domyślnie

moj glazurnik docinal gres szkliwiony diaxem

na cokoliki nie chcialem juz sie w takie rzeczy bawic (glazurnik zostal splawiony wczesniej) i 'po znajomosci' plytki mialem ciete pila wodna

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

Domyślnie

Piła wodna - koszt ok. 200 zł. Gres niestety jest twardy i może zaiść konieczność wymiany tarczy (kolejne ok. 70 zł)
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

Domyślnie

Napiszcie proszę coś więcej o tej pile wodnej, czy to taka maszyna z blatem roboczym na nogach i z podajnikiem chłodziwa? Gdzie takie coś kupić (200zł.?) Jaka moc minimalna? Jaka tarcza diamentowa najlepsza z nacięciami, czy tylko opiłki diamentowe na brzegu tarczy?

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

Domyślnie

Za 200 zł to w markecie kupisz taką małą skrzyneczkę z tarczą + kuwetka na wodę. Do czegoś takiego tarcza bez nacięć. Zresztą jakie tarcze do konkretnej maszynki jest wyraźnie napisane w instrukcji maszyny.

Wg mnie kupowanie czegoś większego do 25 m^2 mija się z celem.
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

Domyślnie

Cytat Napisał _bogus_
    Za 200 zł to w markecie kupisz taką małą skrzyneczkę z tarczą + kuwetka na wodę. Do czegoś takiego tarcza bez nacięć. Zresztą jakie tarcze do konkretnej maszynki jest wyraźnie napisane w instrukcji maszyny.

Wg mnie kupowanie czegoś większego do 25 m^2 mija się z celem.
    My cięliśmy "czymś takim" - całkiem nieźle się spisywało.
    Możesz spróbować też poszukać w wypożyczalniach narzędzi.
    Maria

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wojtek2

Domyślnie

Zdecydowanie szlifierka katowa+tarcza do ciecia gresu(taka za 2dychy),polozylem plytki w kuchni,przedpokoju i lazience,a tarcza jest dalej dobra,natomiast jak wydasz 200zl na szlifierke to posluzy Ci dlugo i do wielu innych prac-natomiast maszynke wstawisz do piwnicy

Domyślnie

A jaka tarcza będzie najlepsza (mało szczerbiąca). Ktoś mówił mi, że taka z ukośnymi wyżłobieniami biegnącymi od ostrza.
    Ustrojstwo za 200pln już kupiłem i ma w kpl. tarczę diamentową???? -jakieś opiłki na obwodzie tarczy.

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    romi_81

Domyślnie

Proszę o więcej informacji w tym temacie, bo również stoję przed położeniem gresu polerowanego (tzn, fachowiec) ale wole wiedzieć czym najlepiej ma ciąć - w sumie to tego bedzie ok 13-15m2 wiec niezbyt duzo...
    dołączam się więc z prośbą do kontynuowania tego wątku.

Czy można za pomocą tej piły wodnej lub szlifierki kątowej wycinać w kafli rowki - przy płycie 40x80cm bardzo prawdopodobne może okazać się wycinanie np. kawałka płyty aby wsunąć kawałek ścianki w kafel - kafel dać wokół ścianki na połączeniu 2 pomieszczeń...
    Jeszcze jedno - która z nich tnie równiej, tzn mniej szczerbi krawędź... chodzi o to, aby te "resztki" jeszcze gdzieś wykorzystać...
    Wkrótce remoncik...

Domyślnie

To i ja może coś podpowiem. My również kupiliśmy chiński gres polerowany, tyle, że 60x60. I tnie się naprawdę dobrze takim zwykłym urządzeniem ręcznym z Leroy Merlin.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam - Gosia

Domyślnie

tarcza do ciecia na mokro pelna bez naciec

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar mpoplaw

Domyślnie

a ja kupiłem na odwrót, gres polski 4-kalsy twardości i zwykła tarczkę do cięcia płytek za 8zł, chyba chińską bo stępiła się już na 2-giej płytce, więc nie polecam marketowych narzędzi

marketowy nóż do płytek tez się stępił na chyba 3-ciej płytce, też kosztował 8zł i też nie polecam

tak więc jeśli już to tania szlifierka ale z drogim markową sprawdzoną tarczą czy tania przecinarka z markowym nożykiem
    buduję dom 3 litrowy

Domyślnie

za 400zł kupisz w castoramie stołową pilarkę tarczową wodną (tarcza 200mm) Dedra. długość cięcia chyba 600mm, pod kątem... w cenie masz 2 tarcze pełną i z ze szczelinami (turbo) - ta druga tnie gres jak masło ale trochę strzempi.

Ciąć możesz w domu i nic się nie pyli. Pracuje się tym superowo.

Domyślnie

I potem maszynę mozna jeszcze opylić.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

Dzielnica
    Północ-Zachód

Domyślnie Re: Cięcie gresu, terakoty- jak to robiliście?

Cytat Napisał rafallogi
    Łazienkę pozostawiam fachowcowi ze względu na docinanie glazury pod kątem 45st., blat pod umywalki, obudowanie wanny narożnej i takie tam. Ilość dekorów i konieczność ich docinania też mnie przeraziła.
    Podłogę w korytarzu i kuchni (jakieś 25m/kw) będziemy układali sami . Stąd moje pytanie do wszystkich z Was, którzy musieli radzić sobie sami z kładzeniem terakoty i gresów.
    Jak i czym cieliście płytki? Korytarz ma być: gres polerowany 30x60 (made in china) układany pod sporym kątem, czyli będzie docinanie skosów przy ścianach. Dodatkowo w rogi kilkunastu płytek wkomponowane będą kostki mosiężne- czyli w rogach płytek trzeba wyciąć kwadraty bodajże 5cmx5cm. Czy poler dobrze się tnie, nie strzępi się i czym najlepiej to ciąć?
    Kuchnia: terakota 30x30 układana z przesunięciem, bo dojdą jeszcze jakieś kwadratowe płytki 10x10
    Za wszelkie sugestie doświadczonych serdecznie dziękuję.
    przepraszam ale skoro masz pytania to, nie masz pojecia za co sie bierzesz i te prace powinienes jednak oddac w dobre rece.
    Wykończenia wnętrz. "Najczystsza i najtańsza energia to energia niezużyta".
    No money no honey. A w wolnym tłumaczeniu:
    "Proszę zapomnieć o moich uwagach, przecież nie mają najmniejszego sensu bo kieruje się tylko i wyłącznie chęcią zysku a nie pomocy".
    A pan niech się nie odzywa jak nie ma tych płytek co trzeba http://youtu.be/Jvo40KIw0hM

Domyślnie

Ja wlasnie klade gres 45x45. Wnioski:
    - maszynka reczna walmer - tnie bardzo ladnie, idealna krawedz. Jak na razie polozylem 30m2 maszynka dalej tnie bez zarzutu, Jedynie trzeba sie meczyc z podnoszeniem noza do lamania (karo)
    - wycinanie: tam gdzie sie da, tne na przecinarce dedra za 200zl z casto, tylko musialme zmienic tarcze diamentowa bo dolaczona do zestawu strzepila krawedzie. Tarcza polska (żbik? ) za 150zl.. Tnie idealnie, jest wstanie odciac pasek plytki o grubosci 3mm. Do naciec gdzie nie moge dojsc wodna tne szlifierka tez z tarcza (tez jakis żbik czy inne zwierze) za ok 50zl. Rowniez krawedzie idealne.. Dedre kupilem aby po prostu nie zakurzyc alego domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia