dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar iwett27
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    887
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie Gaz- tankowanie jednorazowe czy umowa licznikowa?

    Witam, mam pytanie szczególnie do uzytkowników gazu butlowego (duze butle) co oplaca sie bardzie zatankowanie takiej butli jednorazowo czy rozliczanie sie z liczmików co miesiac??? Wydaje mi sie ze jednorazowe zatankowanie jest tansze niz placenie co miesiac za wykorzytsany gaz z licznika, ale czy sie oplaca?

  2. #2

    Domyślnie

    Dotychczasowa praktyka wskazuje na większą opłacalność tankowania jednorazowego... Niektóre firmy maja też w ofercie rozłożenie płatności na raty za tankowanie, tylko wtedy gaz jest droższy...
    Minimalne tankowanie to 1000 litrów...

  3. #3

    Domyślnie

    Ja w G. mam rozliczenie z licznika co miesiąc z telemetrią, jest to konieczność bo z jednej butli korzystając 3 domy, przez to rozliczenie jest precyzyjne.

    Fakturka przychodzi co miesiąc do domu, dostawca sam pilnuje, że gaz się kończy w butli, wygoda.

    Druga sprawa to minimalne tankowanie, 1000 litrów to jakieś 2000 zł, nie wiem jak zamierzasz grzać, czy tylko gazem? U mnie 2000 zł to gaz na rok czasu więc nadpłacałbym cały rok z góry.
    Ale jak grzanie tylko gazem płynnym to pewnie wyjdzie dużo więcej.
    Mieszkam
    Sam sobie wszystko zrobiłem i działa.

  4. #4

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze jednorazowe zatankowanie jest tansze niz placenie co miesiac za wykorzytsany gaz z licznika, ale czy sie oplaca?
    W jednorazowym tankowaniu taka jest trudność, że musisz wyłozyć na raz spora sumę pieniędzy. Ale jak podejdziesz do tego pragmatycznie i bedziesz zdyscyplinowany, to sam możesz odkładać co miesiąc na gaz i Ci sie uzbiera do czasu tankowania.
    Sporo wcześniej na forum były wątki o gazie, w których uzytkownicy podkreślali, że telemetria jest co prawda wygodna i zwalnia użytkownika z myślenia o paliwie, ale dostawca sprytnie coś tam dokłada do ceny, przy przeliczeniach z litrów na m3. Dlatego powinienieś wiedzieć, ile kosztuje litr gazu u dostawcy a ile m3 w systemie telemetrycznym ?
    Przypomne tylko że 1m3 propanu to ok 3.94 litra płynnego gazu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony