dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Cięcie gresu, terakoty- jak to robiliście?

    Łazienkę pozostawiam fachowcowi ze względu na docinanie glazury pod kątem 45st., blat pod umywalki, obudowanie wanny narożnej i takie tam. Ilość dekorów i konieczność ich docinania też mnie przeraziła.
    Podłogę w korytarzu i kuchni (jakieś 25m/kw) będziemy układali sami . Stąd moje pytanie do wszystkich z Was, którzy musieli radzić sobie sami z kładzeniem terakoty i gresów.
    Jak i czym cieliście płytki? Korytarz ma być: gres polerowany 30x60 (made in china) układany pod sporym kątem, czyli będzie docinanie skosów przy ścianach. Dodatkowo w rogi kilkunastu płytek wkomponowane będą kostki mosiężne- czyli w rogach płytek trzeba wyciąć kwadraty bodajże 5cmx5cm. Czy poler dobrze się tnie, nie strzępi się i czym najlepiej to ciąć?
    Kuchnia: terakota 30x30 układana z przesunięciem, bo dojdą jeszcze jakieś kwadratowe płytki 10x10
    Za wszelkie sugestie doświadczonych serdecznie dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Pamiętaj jak będziesz docinał za pomocą szlifierki kątowej to rób to na dworze tak aby snop iskier nie był skierowany w okna. Rozgrzane drobinki w postaci iskier wtapiają się w szyby. Nie da się tego niczym wyczyścić.
    Pozdrawiam
    TCzarek

    "Internet ułatwia czynienie bliźniemu, co mu niemiłe."
    Stanisław Lem

  3. #3
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    moj glazurnik docinal gres szkliwiony diaxem

    na cokoliki nie chcialem juz sie w takie rzeczy bawic (glazurnik zostal splawiony wczesniej) i 'po znajomosci' plytki mialem ciete pila wodna

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Piła wodna - koszt ok. 200 zł. Gres niestety jest twardy i może zaiść konieczność wymiany tarczy (kolejne ok. 70 zł)
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  5. #5

    Domyślnie

    Napiszcie proszę coś więcej o tej pile wodnej, czy to taka maszyna z blatem roboczym na nogach i z podajnikiem chłodziwa? Gdzie takie coś kupić (200zł.?) Jaka moc minimalna? Jaka tarcza diamentowa najlepsza z nacięciami, czy tylko opiłki diamentowe na brzegu tarczy?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    Za 200 zł to w markecie kupisz taką małą skrzyneczkę z tarczą + kuwetka na wodę. Do czegoś takiego tarcza bez nacięć. Zresztą jakie tarcze do konkretnej maszynki jest wyraźnie napisane w instrukcji maszyny.

    Wg mnie kupowanie czegoś większego do 25 m^2 mija się z celem.
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał _bogus_
    Za 200 zł to w markecie kupisz taką małą skrzyneczkę z tarczą + kuwetka na wodę. Do czegoś takiego tarcza bez nacięć. Zresztą jakie tarcze do konkretnej maszynki jest wyraźnie napisane w instrukcji maszyny.

    Wg mnie kupowanie czegoś większego do 25 m^2 mija się z celem.
    My cięliśmy "czymś takim" - całkiem nieźle się spisywało.
    Możesz spróbować też poszukać w wypożyczalniach narzędzi.
    Maria

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wojtek2

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Zdecydowanie szlifierka katowa+tarcza do ciecia gresu(taka za 2dychy),polozylem plytki w kuchni,przedpokoju i lazience,a tarcza jest dalej dobra,natomiast jak wydasz 200zl na szlifierke to posluzy Ci dlugo i do wielu innych prac-natomiast maszynke wstawisz do piwnicy

  9. #9

    Domyślnie

    A jaka tarcza będzie najlepsza (mało szczerbiąca). Ktoś mówił mi, że taka z ukośnymi wyżłobieniami biegnącymi od ostrza.
    Ustrojstwo za 200pln już kupiłem i ma w kpl. tarczę diamentową???? -jakieś opiłki na obwodzie tarczy.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    romi_81

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Proszę o więcej informacji w tym temacie, bo również stoję przed położeniem gresu polerowanego (tzn, fachowiec) ale wole wiedzieć czym najlepiej ma ciąć - w sumie to tego bedzie ok 13-15m2 wiec niezbyt duzo...
    dołączam się więc z prośbą do kontynuowania tego wątku.

    Czy można za pomocą tej piły wodnej lub szlifierki kątowej wycinać w kafli rowki - przy płycie 40x80cm bardzo prawdopodobne może okazać się wycinanie np. kawałka płyty aby wsunąć kawałek ścianki w kafel - kafel dać wokół ścianki na połączeniu 2 pomieszczeń...
    Jeszcze jedno - która z nich tnie równiej, tzn mniej szczerbi krawędź... chodzi o to, aby te "resztki" jeszcze gdzieś wykorzystać...
    Wkrótce remoncik...

  11. #11

    Domyślnie

    To i ja może coś podpowiem. My również kupiliśmy chiński gres polerowany, tyle, że 60x60. I tnie się naprawdę dobrze takim zwykłym urządzeniem ręcznym z Leroy Merlin.
    Powodzenia.
    Pozdrawiam - Gosia

  12. #12

    Domyślnie

    tarcza do ciecia na mokro pelna bez naciec

  13. #13

    Domyślnie

    za 400zł kupisz w castoramie stołową pilarkę tarczową wodną (tarcza 200mm) Dedra. długość cięcia chyba 600mm, pod kątem... w cenie masz 2 tarcze pełną i z ze szczelinami (turbo) - ta druga tnie gres jak masło ale trochę strzempi.

    Ciąć możesz w domu i nic się nie pyli. Pracuje się tym superowo.

  14. #14

    Domyślnie

    I potem maszynę mozna jeszcze opylić.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie Re: Cięcie gresu, terakoty- jak to robiliście?

    Cytat Napisał rafallogi
    Łazienkę pozostawiam fachowcowi ze względu na docinanie glazury pod kątem 45st., blat pod umywalki, obudowanie wanny narożnej i takie tam. Ilość dekorów i konieczność ich docinania też mnie przeraziła.
    Podłogę w korytarzu i kuchni (jakieś 25m/kw) będziemy układali sami . Stąd moje pytanie do wszystkich z Was, którzy musieli radzić sobie sami z kładzeniem terakoty i gresów.
    Jak i czym cieliście płytki? Korytarz ma być: gres polerowany 30x60 (made in china) układany pod sporym kątem, czyli będzie docinanie skosów przy ścianach. Dodatkowo w rogi kilkunastu płytek wkomponowane będą kostki mosiężne- czyli w rogach płytek trzeba wyciąć kwadraty bodajże 5cmx5cm. Czy poler dobrze się tnie, nie strzępi się i czym najlepiej to ciąć?
    Kuchnia: terakota 30x30 układana z przesunięciem, bo dojdą jeszcze jakieś kwadratowe płytki 10x10
    Za wszelkie sugestie doświadczonych serdecznie dziękuję.
    przepraszam ale skoro masz pytania to, nie masz pojecia za co sie bierzesz i te prace powinienes jednak oddac w dobre rece.

  16. #16

    Domyślnie

    Ja wlasnie klade gres 45x45. Wnioski:
    - maszynka reczna walmer - tnie bardzo ladnie, idealna krawedz. Jak na razie polozylem 30m2 maszynka dalej tnie bez zarzutu, Jedynie trzeba sie meczyc z podnoszeniem noza do lamania (karo)
    - wycinanie: tam gdzie sie da, tne na przecinarce dedra za 200zl z casto, tylko musialme zmienic tarcze diamentowa bo dolaczona do zestawu strzepila krawedzie. Tarcza polska (żbik? ) za 150zl.. Tnie idealnie, jest wstanie odciac pasek plytki o grubosci 3mm. Do naciec gdzie nie moge dojsc wodna tne szlifierka tez z tarcza (tez jakis żbik czy inne zwierze) za ok 50zl. Rowniez krawedzie idealne.. Dedre kupilem aby po prostu nie zakurzyc alego domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony