dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie kępy traw zamiast ładnego trawnika

    w zeszłym roku działką została zaorana, potem grabiami wyrównaliśmy teren, potem posialismy trawę (ale taką uniwersalną bo ziemia 6 klasa i nie wiedizelismy co nam wyrośnie a mamy 1000 m2 ogrodu);

    w niektórych miejscach trawa się ładnie przyjęła, a w niektórych wyrosły takie kępy

    trawa nie jest jakaś super,

    Zastanawiam się czy kupić teraz lepszą odmiany trawy i spróbować dosiać do tego trawnika co go mamy??

    Macie jakiś pomysł??

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A może uzupełnić braki i poczekać co z tego wyjdzie. Jeżeli kupisz lepszą/inną trawę, może się później okazać, że będziesz miała różnokolorowe placki wynikłe z innego odcienia zieleni.

  3. #3

    Domyślnie

    racja

    teraz trawa ciemno-zielona a jak dosieję jakąś inną to w tem braki rzeczywiście wpadnie inny odcień

    czyli co kupić znowu tę zwykłę uniwersalną?? Dodam jeszcze, że ziemia to 6 klasa, sam piach

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Trawnik na glebie VI kl. to zadanie karkołomne.
    Dosiać, nawozić, podlewać, często kosić najlepiej bez kosza i tak 200 lat..

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem podobnie ziemia Vi klasy piach sucho posiałem trawe tak jak wy efekt taki sam, zostawiłem pomiedzy kepami wyrosly rozne rośliny tzw lokalne i zamista trawnika mam łakę.Sypie sztyczny nawóz kosze i pomału trawa sie rozrasta. W jednym miejcu posiałem trawe gatunkową niestety na tych piachach zdechła.Mam kawałek / 20 mkw/ trawniczka ładnego ale tam nawiozłem ziemi III klasy.Całości nie szło nawieść jest tego ponad 2000 mkw.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony