dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 72
  1. #1

    Domyślnie Stelaże do WC i umywalki przed czy po wylewkach ?

    W tym tygodniu mają u mnie robić wylewki. Czy stelaże do WC i umywalki montuje się przed czy wylewkach ?

  2. #2

    Domyślnie

    jak najbardziej po , powinny się podpierać o podłożea w dodatku mają zakres regulacji zakładający , że stoją na powierzchni wylewki, pamiętaj o podkładkach amortyzujących drgania - to konstrukcje mocno pracujące

  3. #3

    Domyślnie

    Też robiłem przed wylewkami. Na moich stojakach był wskaźnik, który
    na gotowo powinien znajdować się metr od gotowej posadzki, żeby muszla była na odpowiedniej wysokości - dlatego przypilnuj, żeby przy instalacji stojaków uwzględnili wysokość przyszłej wylewki, styropianu i płytek (ale o mm to nie chodzi wg mnie).

    Ja o żadnych podkładkach amortyzujących nie słyszałem i w zestawie (SANIT) ich nie było - ale nie mówię, że to zły pomysł. Stojaki przykręcili mi śrubami (+ zwykłe podkładki) do ścian i podłoża na kołki. Dodatkowo kazałem dać po dodatkowej śrubie w miejscach przykręcenia do ściany (w zestawie były tylko 2 do ściany).
    Przypilnuj poziomów i pionu i na końcu niech zabezpieczą śruby i otwór na przycisk (u mnie były do tego specjalne zatyczki).

    Przy okazji - jakieś dobre rady do sposobu obudowywania tych stojaków płytą GK? (na płycie będę miał płytki)

  4. #4

    Domyślnie

    Witam!

    Jak mozna montować stelaż przed wylewkami. A załóżmy, że po wylaniu wylewek (tzn. trwałym zabetonowaniu stelaża) stwierdzisz, że wc lub umywlka powinna być 10 cm przesunięta w prawo, to co zrobisz? Będziesz wszystko odkuwał? Po to stelaż ma mocowanie i regulację na śrubach żeby go można było wstawić gdzie się chce, przesuwać, regulować. W innym przypadku miałby zapewne tzw. wąsy do zabetonowania.
    Pozdrawiam budujących!

  5. #5

    Domyślnie

    Po wylewkach.
    Ponadto przy ustalaniu wysokości stelaża zrób poprawekę na płytki.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, to także jest racja. Ja akurat wiedziałem dokładnie gdzie co ma być i chciałem zakończyć pewien etap instalacji wewnętrznych.
    Stelaż można też przykręcić do posadzki, tylko bym nie dawał styropianu w tym miejscu. No i zależnie od sposobu montowania śrub do podłoża trzeba się upewnić, że później płytki wszystko przykryją.
    I jeszcze jedno - nie jestem w 100% pewien, ale chyba rurkę od wody (miedź) mam na stałe przymocowaną, odpływ kanalizacyjny też wyznacza w jakiś sposób miejsce zamocowania stojaka.
    Także drugi raz też bym robił przed wylewkami.

    Ja tam lubię zrobić, zapomnieć i jechać dalej a nie odkładać wszystko "do malowania".

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    zdecydowanie po wylewkach. Sam majac juz gotowe podejscia pod wode i kanalizacje, przesuwalem stelaz, juz przy zabudowie go plytami ... bo okazalo sie ze sciana nie ma kata, i trzeba byla ja prostowac

  8. #8

    Domyślnie

    wielkie dzięki..
    u mnie hydraulik zamontował do płyty betonowej...
    zapomniał o wylewkach..podobnie jak murarze w ustalaniu wysokości nadproży(bede miał drzwi ok. 195)
    jutro każę mu zdemontować...9stelaż do sanita0
    pojutrze wylewki...

  9. #9

    Domyślnie

    Jak hydraulik mógł zapomnieć o wylewkach i płytkach w łazience???
    Coś mi się nie chce wierzyć... Ja miałem zamontowane wszystkie stelaże przed wylewkami, kibelki i bidety mają obecnie w obu łazienkach wykończonych na gotowo (z płytkami) standardową wysokość 41 cm.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Zdecydowanie sądzę, że stelaże te należy montować po wylewkach ....
    Jakoś bardzo nielogiczne mi się wydaje zalewanie betonem stelaży zważywszy na ich konstrukcje i sposoby montowania (przykręcania).
    Tak też będę robił a właśnie mi wysychają wylewki.

    Choć montaż przed wylewkami pewnie katastrofalnym błędem nie jest ...

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    montaz przed wylewkami to tylko zrodlo potencjalnych problemow:
    - wykonanie wylewki za stelazem
    - uszkodzenie izolacji przeciw wilgociowej przy montazu stelazu
    - problem z ulozeniem ocieplenia/izolacji akustycznej
    - mostek termiczny
    - mostek akustyczny
    - zrodlo pekniec
    - ew. wymiana stelazu, wiaze sie z kuciem wylewki, uszkodzeniem poszczegulnych warstw.

  12. #12

    Domyślnie

    A ja zadam podobnie tylko o co innego. Widziałem u kogoś umocowany brodzik pod przysznic przed wylewką. Czy to prawidłowo? No bo kiedyś coś tam z odprowadzeniem wody zaszwankuje i co wtedy? Jak to potem uszczelniać. Wykuwać ?

  13. #13

    Domyślnie

    Na pewno po wylewkach. Ja w starym domu mam SAINTa, przykręcony zgodnie z instrukcją, Ja 105 kg żywej wagi nawet jak po drinku i wszystko jest ok.

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie montaż urządzeń w łazience wykonuje glazurnik.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    brodzik przed wylewkami

  16. #16

    Domyślnie

    Wielkie dzięki. Stelaże bedą montowane po wylewkach.

  17. #17

    Domyślnie

    A jakie stelaże polecacie bo Geberit jest dla mnie ciut za drogi?

  18. #18

    Domyślnie

    Valsir (Angela 2 ??chyba) o połowę (prawie ) tańszy. Od roku bez uwag.
    Paweł

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał lonly
    A jakie stelaże polecacie bo Geberit jest dla mnie ciut za drogi?
    Jeżeli stelaż miałby się składać wyłącznie z metalowych profili to rzeczywiście nie warto przepłacać za Geberita. Ale tak nie jest. Pomyśl co będzie jak w wychuchanej, wykafelkowanej łazience nawali zakafelkowana spłuczka?

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    Cytat Napisał lonly
    A jakie stelaże polecacie bo Geberit jest dla mnie ciut za drogi?
    Jeżeli stelaż miałby się składać wyłącznie z metalowych profili to rzeczywiście nie warto przepłacać za Geberita. Ale tak nie jest. Pomyśl co będzie jak w wychuchanej, wykafelkowanej łazience nawali zakafelkowana spłuczka?
    A co, konkretnie może nawalić, żeby trzeba było demolować WC?
    Pozdrawiam Tomik_B

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony