dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 72
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz63
    Cytat Napisał lonly
    A jakie stelaże polecacie bo Geberit jest dla mnie ciut za drogi?
    Jeżeli stelaż miałby się składać wyłącznie z metalowych profili to rzeczywiście nie warto przepłacać za Geberita. Ale tak nie jest. Pomyśl co będzie jak w wychuchanej, wykafelkowanej łazience nawali zakafelkowana spłuczka?
    To jest klasyczny tekst sprzedawców Geberita.
    Problem w tym że tam się nie ma co zepsuć. Plastik na zbiornik jest ten sam, a wszystkie inne elementy są wymienialne przez otwór. Trzeba tylko kupić jakąś w miarę znaną firmę żeby za 5-10 lat można było kupić jakąś część lub jej zamiennik. I tyle.

    A już przy stelażu do umywalki czy bidetu, to rzeczywiście nic nie ma.
    Paweł

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    ... i w ekstremalnych sytuacjach mozna takie stelaze wysawac samemu

  3. #23

    Domyślnie

    Roca pokazuje, że montuje się do stropu, czyli przed wylewką:

    https://www.youtube.com/watch?v=WLy0Fakm32o

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubus8077 Zobacz post
    Roca pokazuje, że montuje się do stropu, czyli przed wylewką:

    https://www.youtube.com/watch?v=WLy0Fakm32o
    To na parter się nie nadaje, skoro maks 20cm może być poziom podłogi powyżej poziomu chudziaka. U mnie będzie 26cm. Widać, że marka wywodzi się z cieplejszego klimatu.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-03-2017 o 19:23

  5. #25

    Domyślnie

    Pytani przez mnie hydraulicy od razu instalują stelaże. Instalują przed wylewkami ...

    Pytałem się czemu nie po wylewkach to powiedzili mi że wylewka na styropianie jest podłogą "pływającą" i działające siły moga uszkodzić stelaż i powinno się montowac stelaż do sztywnego podłoża czyli chudziaka ...

    U mnie za kilka dni hydraulik będzie montował stelaże ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Pytani przez mnie hydraulicy od razu instalują stelaże. Instalują przed wylewkami ...

    Pytałem się czemu nie po wylewkach to powiedzili mi że wylewka na styropianie jest podłogą "pływającą" i działające siły moga uszkodzić stelaż i powinno się montowac stelaż do sztywnego podłoża czyli chudziaka ...

    U mnie za kilka dni hydraulik będzie montował stelaże ...
    Uwierzyłeś?
    Co za bzdury!
    Chciałbym kiedyś zobaczyć stelaż wygięty siłami wylewki. Chyba że ta wylewka odpływa w siną dal, z piętra na parter.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Uwierzyłeś?
    Co za bzdury!
    Chciałbym kiedyś zobaczyć stelaż wygięty siłami wylewki. Chyba że ta wylewka odpływa w siną dal, z piętra na parter.
    To może inaczej ...

    Stelaże mają regulowane nóżki i to w dużym zakresie ...
    Po coś jest tak duża tam regulacja ...

    Jakby miały byc montowane do końcowej warstwy to by nie miały regulacji do około 20cm i w ogóle nie było by żadnej regulacji albo jakaś symboliczna ...

    Wylewki "pracują" i po to daje się dookoła wylewski dylatacje ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #28

    Domyślnie

    ja robiłem stelaż na chudziaku, nie wyobrażam sobie wiertać tego ustrojostwa w 6 cm wylewce na styropianie... to raz

    dwa, jak się ktoś boi, że "pływająca" podłoga mu złamie stelaż, to radzę zrobić poprostu pół centymetra dylatacji


    he he, pływające podłogi, straty ciepła, lambdy... gdzie ja żyję

  9. #29

    Domyślnie

    W moim domu stelaże pod wc i bidet stoją na chudziaku.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Pytani przez mnie hydraulicy od razu instalują stelaże. Instalują przed wylewkami ...

    Pytałem się czemu nie po wylewkach to powiedzili mi że wylewka na styropianie jest podłogą "pływającą" i działające siły moga uszkodzić stelaż i powinno się montowac stelaż do sztywnego podłoża czyli chudziaka ...

    U mnie za kilka dni hydraulik będzie montował stelaże ...
    Czy zamontują teraz, czy po wylewkach, to i tak się nic nie stanie. Natomiast ich argumentacja:


  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    z mojego doswiadczenia powiem tak - niech stelaze montuje ten co bedzie kładł kafle i robił biały montaż.
    a argumentację hydraulików włóż miedzy kartki bajki dla dzieci.

  12. #32

    Domyślnie

    stelaże montuje się do stabilnych podłoży, wylewka nie jest stabilnym podłożem, chyba, ze lana bezpośrednio na chudziak, bez styropianu


  13. #33

    Domyślnie

    No tak. Bo tam ten zbiornik na spłukanie kibla waży z wodą tyle, że trzeba jeszcze jakieś wzmocnienia pod stelaż zrobić, coby się strop nie zawalił!
    Ech...

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post
    stelaże montuje się do stabilnych podłoży, wylewka nie jest stabilnym podłożem, chyba, ze lana bezpośrednio na chudziak, bez styropianu
    teoretycznie masz rację,ale w praktyce to kafelkarz potem musi je poprawiać dostosowując do układu płytek, więc po co przepłacać.
    Jeszcze nie widziałem stelażą zamontowanego do wylewki, który by się złamał lub spowodował inne uszkodzenia w kiblu czy łazience.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    No tak. Bo tam ten zbiornik na spłukanie kibla waży z wodą tyle, że trzeba jeszcze jakieś wzmocnienia pod stelaż zrobić, coby się strop nie zawalił!
    Ech...
    Nie wiem czy do śmiechu by Ci było, jak by jakiś fachura montując u Ciebie stelaż do posadzki, przewierciłby rurkę podłogówki?

  16. #36

    Domyślnie

    rozumiem, ze miska razem z twoją wagą umieszczona dość daleko od osi ciężkości wraz z siła dynamiczną jak usadawiasz swoje 4 litery na tejże misce to nie ma znaczenia? rozumiem, ze pozostałe siły nie maja znaczenia? ze wylewka się ugina(nawet nieznacznie, tez bez znaczenia?

    Mnie tam rybka. Mocowałem do chudziaka i stropu, tak było w instrukcji, tak jest w opisach. a jak inni montują, to ich sprawa.


  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie wiem czy do śmiechu by Ci było, jak by jakiś fachura montując u Ciebie stelaż do posadzki, przewierciłby rurkę podłogówki?
    a dlaczego miałby przewiercić?
    Chyba, że zamiast przy ścianie postawisz go na srodku pomieszczenia

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawko123 Zobacz post
    rozumiem, ze miska razem z twoją wagą umieszczona dość daleko od osi ciężkości wraz z siła dynamiczną jak usadawiasz swoje 4 litery na tejże misce to nie ma znaczenia? Rozumiem, ze pozostałe siły nie maja znaczenia? Ze wylewka się ugina(nawet nieznacznie, tez bez znaczenia?
    nic nie rozumiesz.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    a dlaczego miałby przewiercić?
    No bo on takich fachowców wybrał, więc wie, co pisze

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zagurski Zobacz post
    nic nie rozumiesz.

    dobrze, ze Ty rozumiesz


Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony