dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Wznowienie granic dzialki

    Takie zlecenie ustne złożyłem geodecie miejskiemu.
    Już był i narazie wcinał się w sieć. W sobotę bedzie bił kołki lub znakował narożne słupki ogrodzeniowe. Podczas bicia kołków nie mogę mu asystować. Później ma mi przekazac wyniki. Działka ogrodzona, graniczy z dwoma sąsiadami równolegle, szosą i łąkami. Jedno z ogrodzeń sąsiedzkich było tandetnie odnawiane ze 20 lat temu, linia krzywa, możliwe jest niewielkie (0,5 m) przesunięcie w moją stronę.
    1) Na co uważać z geodetą, jakie dokumenty ma mi przekazać, w jaki sposób przekaże mi punkty graniczne, jakie numery może wyciąć?
    2) Jak postąpić, jeśli okaże się że któreś z ogrodzeń nie leży w linii granicy?
    Pytanie dodatkowe: Wielkie sosny, ktore pamiętam, gdy sięgały mi do nosa, a ja mogłem przejść wyprostowany pod stołem, stoją prawie metr od płotu. Za to od południowej strony i na długości prawie 200m. Co z nimi?

  2. #2

    Domyślnie

    ależ to napisałeś trzy razy czytałem i nic.
    Nie kumam - moze ja źle czytam, albo jest napisane troszkę chaotycznie.
    Cierpliwość jest gorzka, ale owoce są słodkie.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    mój geodeta ma wytyczyć granice w sobote ale ja mam troszku inny problem bo na mapach geodety pisze że działka ma 19.99 a sąsiad twierdzi że działak ma 18,45 i kurcze mam problem,
    od słupka ma wźąść 50 zł i wytłumaczyć sąsiadowi że wymiar na 100% jest 19,99. Więc za 3 dni się wszystko wytłumaczy

  4. #4

    Domyślnie ERRATA wznowienie granic działki

    1) Na co uważać z geodetą?


    2) Jakie dokumenty ma mi przekazać?


    3) W jaki sposób przekaże mi punkty graniczne?


    4)jakie numery może wyciąć?


    5) Jak postąpić, jeśli okaże się że któreś z ogrodzeń nie leży w linii granicy?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    1 nie wiem ten jest troszku znajomy więc myśle że żadnego przekrętu mi nie wykręci
    2 też jeszcze nie wiem
    3 z tego co wiem chodzi z tym takim dziwnym lukadłem na 3 nogach i tak wyznacza, my zrobiliśmy 4 słupki z betonu i mamy je zakopać tam gdzie zostały wyorane przez sąsiada
    4 z czemu miałby wycinać numery ?
    5 albo ugoda między sąsiadami albo sąd

  6. #6

    Domyślnie

    2. powinieneś dostać zaewidencjonowany przez Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej protokół ze wznowienia znaków granicznych

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    o protokole wiedziałam ale zapomniałam

  8. #8

    Domyślnie

    2. Podczas wznawiania granic sporządzany jest protokół ze wznowienia granic. Jeśli robi to oficjalnie - to wezwani zostali właściciele pozostałych działek, którym on okaże granice i jeśli wszystko będzie w porządku - to oni ten protokół podpiszą.
    Potem ten protokół wędruje do starostwa.
    3. Co do punktów granicznych - to prawdopodobnie zabije kołki drewniane i spryska je pomarańczowym sprayem. To jest standart. Czasami, gdy działka jest duża i nie przewidziana ddo grodzenia, za dodatkową opłatą geodeta zakopuje tzw. graniczniki, z betonu, a pod nie wrzuca butelkę szklaną.
    4. Numery - nie powinien - , jeśli to jest rzeczywiście wznowienie granic, to wezwie sąsiadów, zabije te kołki i tyle. Tu nie ma specjalnie miejsca na kjakieś przekręty. No oprócz tego z ceną za usługę

    5. Jeśli któreś z ogrodzeń nie leży w granicy, to będziesz miał problem. Chyba że sąsiad dobrowolnie zgodzi Ci sie oddać brakujące metry. Bo jak nie to możesz zrobić rozgraniczenie czytaj dodatkowe koszty, z tym że jeśli się znowu nie zgodzicie co do przebiegu granicy - toz automatu musicie iść do sądu - taka procedura niestety. A więc jest to wyjście kłopotliwe. Albo można wezwać go do przesunięcia granicy pisemnie, z załączoną mapą geodezyjną, żeby było jasne ile ma się przesunąć. Jak się znowu nie przesunie - to znowu pozostaje sąd. Z tym że wiem że w podobnej sytuacji mojej sąsiadce sąd " nie oddał brakującego " metra, tylko gościowi który się wgrodził nakazal odkupić te zagarnięte metry po cenie rynkowej !!! Nie o to jej do końca chodziło, bo z 17 m zrobiło jej się niecałe 16 a to przy takiej szerokości działki jest istotna różnica. Jest ponoć taki przepis który dopuszcza takie rozwiązanie.

    Pozostaje jeszcze sposób jak w "Samych swoich " - cepem sąsiada i do ameryki
    Sorki za żart, raczej nie na miejscu
    pozdrawiam
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    u mnie geodeta zakopał 3 graniczniki za 150zł protokół został podpisany przez sąsiadów bez problemów

  10. #10

    Domyślnie

    Beti, skąd jestes?
    Dasz namiar na tego geodetę? Mi zaśpiewał 450 zł za punkt netto, tochę dużo jak na słupek.....

  11. #11

    Domyślnie

    Beti, skąd jestes?
    Dasz namiar na tego geodetę? Mi zaśpiewał 450 zł za punkt netto, tochę dużo jak na słupek.....

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    jestem z Podkarpacia a dokładniej zpod Rzeszowa jak jesteś nadal zainteresowany to napisz

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    beti3

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Beti!
    Pisze do Ciebie też Beti, obecnie mieszkam w tarnowie ale budujemy się w Rzeszowie i mamy problem z granicami działki bo nie mamy 2 punktów granicznych bo są zaasfaltowane , chcemy się grodzić ale jeden sąsiad nie zgadza się na ogrodzenie w granicy , dlatego podjęliśmy decyzję o wznowieniu granic działki, ale nie wiem od czego mam zacząć i gdzie z tym iść, Ty piszesz o jakimś niedrogim geodecie - mogłabym namiary na niego?
    Pozdrawiam Beti3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony