dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gala73

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie Pozwolenie na przekop pod wodę

    Witam, w domu w którym mieszkam brakuje wody w studni. W ostatnim czasie wszyscy w około wiercą głębinówkę a ja od sąsiada dostałem propozycję podłączenia sie do jego studni którą właśnie wykopał. Studnia którą wykopał znajduje sie ok 30 m od mojego domu, a po drodze jest droga gminna o szerokości ok 2m i trzy woskie działki innych sąsiadów. W związku z tym czy ja potrzebuje jakiegoś zezwolenia na przekop oraz jakiś planów z gminy. A drugie moje pytanie czy muszę mieć jakieś pozwolenie od sąsiadów.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Nie, nie musisz, możesz normalnie wynająć koparkę i przekopać drogę oraz działki sąsiadów bez uzyskiwania ich pozwolenia. Potem możesz doprowadzić drogę i działki do stanu sprzed kopania, ale nie musisz, bo może będą chcieli tam zrobić akurat nowy asfalt / inny trawnik.

    A tak poważnie, to co to w ogóle za pytanie? Wchodzić komuś na działkę z koparką i rurą bez pytania o zgodę? Będziesz mieć szczęście, jeśli nie każą Ci za to zapłacić...
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony