dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 115
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2290
  1. #1021

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi.
    Chwyciłem za kasę i kupiłem czarne kable 3x1,5 i skrętkę też przystosowaną do zakopania - jak się ją ściśnie do wypływa z niej jakaś glajda

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał Duży Boban
    Dzięki za odpowiedzi.
    Chwyciłem za kasę i kupiłem czarne kable 3x1,5 i skrętkę też przystosowaną do zakopania - jak się ją ściśnie do wypływa z niej jakaś glajda
    Bardzo dobre rozwiązanie. Przynajmniej będziesz miał spokój na lata (czego Tobie i sobie życzę) . Mam nadzieję że Cię to nie zrujnowało

  3. #1023

    Domyślnie eksplozja halogenu 220V

    Wygrzebałem sprzed paru miesięcy taki post:

    Cytat Napisał Joy1
    Cytat:
    Halogeny na 230V, czyli bez transformatora, o wiele szybciej przepalają się. Nie polecam. Lepiej wykonać instalację z transformatorkiem.
    Moim zdaniem powinien być dostęp do trafo, aby na wypadek awarii nie trzeba było rwać sufitu. Lepiej kupić malutki toroidalny (najmniej zawodny) do każdego halogenika jeden, aby wszedł przez otwór na oprawkę, lub elektroniczny (tu z zawodnością jest różnie, broń Boże z Chin!!!). Polecam je rodem z Łodzi.
    Mi niedawno halogen 230V 40W (renomowanego producenta) wybuchł podczas włącznia światła . Zamontowany w kinkiecie w salonie. Był "goły" - bez osłony ale nie dotykałem go paluchami przy mocowaniu.
    Po porstu głośno eksplodował i odłamki szkła (niektóre całkiem pokaźne) trzeba było zbierać w całym pokoju.
    Dobrze że dziecko było gdzieś indziej...
    Używany był jakiś rok - normalnie takie halogeny muszę wymieniać z raz na dwa lata.

    Co robić żeby nie mieć takich eksplozji w domu?

    P.S.
    Halogeny 12V (w "bańkach") w łazience przestały się przepalać raz na 2-3 lata od czasu kiedy lepiej dopsaowałem ich moc do mocy "transformatora" elektronicznego.
    Viva la Białołęka
    Zielona Białołęka

  4. #1024

    Domyślnie

    Forumowicze,

    wraz z wnioskiem o odbiór techniczny przyłacza w domu od skrzynki na działce mam dostarczyć Mapkę geodezyjną zasilania energią elektryczną bądź oświadczenie o terminie dostarczenia takowej mapki

    Kompletnie nie wiem co to jest, nie posiadam chyba takiej mapki...

  5. #1025
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    To trzeba wykonać inwentaryzację geodezyjną. I nanieść na mapke przebieg linii kablowej.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #1026

    Domyślnie

    dzieki za info.

    Kurcze, nie wiedziałam, że muszę coś takiego jeszcze wykonać....
    Orientuje się ktoś ile to może kosztować?

  7. #1027

    Domyślnie

    witam
    Cytat Napisał parkte
    Orientuje się ktoś ile to może kosztować?
    Około 300 zł
    jacek

    zapraszam wszystkich mających pytania z dziedziny elektryki do wątku http://www.murator.com.pl/forum/view...890&highlight= tam zaglądam częściej i łatwiej jest mi wyłapać pytania na które postaram sie w miarę mojej wiedzy odpowiedzieć.

  8. #1028

    Domyślnie Drewniane stropy

    W starym poniemieckim domu są drewniane stropu tzn patrząc od dołu:
    tynk na słomie, deski poprzybijane do belek , folia, wata folia i na belkach znajdzie się nowa podłoga, osb + panele.
    Gdzie powinna się znaleźć nowa instalacja elektryczna, w tynku "pod stropem" czy na deskach między belkami?

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekj
    witam
    Cytat Napisał parkte
    Orientuje się ktoś ile to może kosztować?
    Około 300 zł
    Dzięki

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Witajcie,

    prosze Was o pomoc/opinie w temacie automatycznego ząłączania oświeltenia.

    Czy ktoś z Was ma u siebie lub widział jak sprawują się "czujniki obecności" (nie zwykłe czujniki ruchu)?

    http://www.luxmarket.pl/p/Czujnik%20...00W%20360/7588

    Ciekawi mnie czy coś takiego można wykorzystać w oswietleniu np.: garażu, wiatrołapu, hallu/schodów??

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie
    jakis czas temu pytałem o to - jednak nie było żadnej odpowiedzi - moze teraz
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  11. #1031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Ciekawi mnie czy coś takiego można wykorzystać w oswietleniu np.: garażu, wiatrołapu, hallu/schodów??
    A dlaczegoż by nie? Nie bardzo rozumiem pytanie. Przecież w opisie technicznym wszystko jest wyjaśnione.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  12. #1032
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Witam.
    Lada dzień zabiorę się za podłączanie rozdzielni w domku (instalację mam już rozprowadzoną). Ponieważ chciałbym podłączyć u siebie przepięciówkę mam pytanie z tym związane: gdzie podłączyć przewody zasilające rozdzielnię w domku?
    Spotkałem się z dwoma schematami: jedna wersja - pierwsza jest przepięciówka i do niej równolegle podłączony wyłącznik główny, druga wersja przepięciówka już za wyłącznikiem głównym. Jak powinno się prawidłowo podłączyć ten element?
    Dodam (choć to może mało istotne), że chcę podłączyć przepięciówkę B+C (prawdopodobnie będę miał odgromówkę).
    I drugie pytanie: czy zero (neutralny) z zasilania powinno najpierw iść na listwę w rozdzielni czy na przepięciówkę i dopiero potem na listwę.
    Pozdrawiam.

  13. #1033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  14. #1034
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Retrofood - dzięki. "Tak na szybko" wyczytałem, że przepięciówki powinno montować się przed różnicówkami (aby nie narażać różnicówek na prądy udarowe). Rozumiem, że tak samo powinienem postąpić z wyłącznikiem głównym: przepięciówka przed wyłącznikiem!
    Pozostaje druga wątpliwość - gdzie podłączam przewód neutralny z zasilania? Na listwę "zerową" czy do przepięciówki? Wydaje mi się, że do przepięciówki ...
    Pozdrawiam.

  15. #1035
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Temat nie jest prosty, bo ważne jest nie tylko gdzie podłączyc, ale również jak. Liczy się nawet promień krzywizny zagięcia przewodu. Dlatego wszelkie dane musisz znaleźć sam. Poza tym trzeba skorzystać z instrukcji producenta.
    http://www.moeller.pl/DesktopDefault.aspx?PageID=664 "ochrona przeciwprzepięciowa"
    http://www.moeller.pl/DesktopDefault.aspx?PageID=231
    http://www.dehn.pl/start.htm
    http://www.ise.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=10203
    http://www.ise.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=9634
    http://www.ise.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=7613
    http://www.ise.pl/forum/viewtopic.php?f=29&t=7701

    i szereg innych
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Cytat Napisał Habier
    Ciekawi mnie czy coś takiego można wykorzystać w oswietleniu np.: garażu, wiatrołapu, hallu/schodów??
    A dlaczegoż by nie? Nie bardzo rozumiem pytanie. Przecież w opisie technicznym wszystko jest wyjaśnione.
    tam było tez drugie pytanie...

    watpliwosc pojawia sie gdy patrze na cene - 290 PLN
    czy warto w to inwestować? czy wystarczy zwykły czujnik ruchu?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  17. #1037
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Czujnik ruchu nie wykrywa np. siedzących na muszli.
    Sam musisz sobie na to pytanie odpowiedzieć.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  18. #1038

    Domyślnie

    Wystarczy siedzieć i machać rekami i już gra
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  19. #1039
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wosto
    Witam.
    Lada dzień zabiorę się za podłączanie rozdzielni w domku (instalację mam już rozprowadzoną). Ponieważ chciałbym podłączyć u siebie przepięciówkę mam pytanie z tym związane: gdzie podłączyć przewody zasilające rozdzielnię w domku?
    Spotkałem się z dwoma schematami: jedna wersja - pierwsza jest przepięciówka i do niej równolegle podłączony wyłącznik główny, druga wersja przepięciówka już za wyłącznikiem głównym. Jak powinno się prawidłowo podłączyć ten element?
    Dodam (choć to może mało istotne), że chcę podłączyć przepięciówkę B+C (prawdopodobnie będę miał odgromówkę).
    I drugie pytanie: czy zero (neutralny) z zasilania powinno najpierw iść na listwę w rozdzielni czy na przepięciówkę i dopiero potem na listwę.
    Pozdrawiam.
    Hej,
    Ja zrobiłem tak, że z głównego zabezpieczenia (tego plombowanego przez ZE) zszedłem przewodami na złącza (szyny). Z tych złącz wyszedłem na różnicówki oraz właśnie na przepięciówki. Ważne, żeby podłączyć je rozsądnym przekrojem do głównej szyny uziemiającej.
    Nie włączaj ich ZA innymi zabezpieczeniami - lepiej ochronić także wyposażenie rozdzielni niż tylko to co poza nią.

  20. #1040

    Domyślnie

    witam,

    Mam pytanie elektryczne, na które nie znalazłem na forum odpowiedzi.

    Mam już zrobioną instalację elektryczną i chciałem zlecić facetowi jej podłączenie. Stwierdził on że koniczny jest dodatkowy przewód DY 10 mm2 z rozdzielni na zewnątrz budynku (oprócz zasilającego) i zakopanie go gdzieś w ziemi. Przewód ten jest wg elektryka konieczny do poprawnego zadziałania ogranicznika przepięć (u mnie Moeller SPC-S-20/280/4).

    Czy rzeczywiście taki przewód jest konieczny?

Strona 52 z 115

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony