dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz__

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    gdzie moge kupic okna 150 /250 wys jednokwaterowe i niegdzie nie chca mi takich zrobic, pkna drewniane lub PCV

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Firma STOLAR

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Wysokość 250 i szerokość 150 - nie zrobi nikt bo to przekracza dopuszczalne wymiary w KAŻDEJ dokumentacji systemowej. Czy to z drewna a z PVC już w żaden sposób.
    Nie ma takich zawiasów, tak sztywnych ram i takich okuć, żeby wytrzymały taki ciężar. Nie mówiąc o otwieraniu i zamykaniu.
    Największe wymiary to 250 wysokość i 100 szerokość lub 150 wysokość i szerokość. Jedynie co wchodzi ewentualnie w możliwość wykonania to skrzydło odchylno-przesuwne ale i tu szerokość jest bardzo duża - może później żle funkcjonować.
    Może jakiś wariat [firma]zrobi ale będziesz miał usterki w funkcjonowaniu.

  4. #4

    Domyślnie

    a nie mozesz dać okna nieotwieralnego??? z tym nie powinno być problemów

  5. #5

    Domyślnie

    W każdym szanującym się składzie budowlanym odprawią Cię z kwitkiem, bo takie okno jest niebezpieczne dla użytkownika ze względu na duży ciężar skrzydła. Nie ma u nas zawiasó, które wyttrzymałyby takie obciążenie. Jeśli nie pasuje Ci okno nieotwieralne możesz pokusić się i poszukać u producenta. Sam mam doświadczenie w tej materii, bo mam w domu równie duże okna. Znalazłem firmę, która zgodziła się wyprodukować okna 2 metry na 1,5 metra, ale zastrzegła sobie, że na taki wyrób zakres gwarancji będzie zmniejszony o usterki wynikające ze zbyt dużego obciążenia zawiasów. Po przemyśleniu dałem sobie spokój i kupiłem dwukwaterowe bez środkowego słupka. Kiedy je otwieram mam całą przestrzeń okna wolną, a okno jest bezpieczne i z pełną gwarancją.
    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz__

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    DZIEKI WSZYTKIM ZA ODPOWIEDZI. NIEOTWIERALNE NIE WCHODZI W GRE TZN. POTRZEBUJE 9 SZT TAKICH OKIEN Z CZEGO MIN 2 MUSZ BYC OTWIERANE.MA PYTANIA DO WAS:
    MARKK- GDZIE KUPILES TAKIE OKNA I JAK ONE WYGLADAJA WIZUALNIE?
    ANONIMOWY- GDZI ESIE ZNAJDUJE TA FIRMA ? W ARCHIWUM CZYTALEM TWOJE WIADOMOSCI I CHYBA TEZ MIALES PODOBNY PROBLEM , JAK GO ROZWIAZALES? I JESZCZE JEDNO TY CHYBA JESTES Z OKOLIC KIELC ? ZRESZTA JA TEZ

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Lukasz__ - słuchaj Pchełka - to największy ekpert od okien na Forum. A może zaakceptujesz okna skrzynkowe (te stare z pojedyńczą szybą). Może takie ktoś Ci wykona. Pytanie z innej beczki - kto Ci zaprojektował takie "cudo"? Żaden rozsądny architekt nie zaproponowałby Ci czegoś takiego. Może pogoń architekta niech Ci znajdzie teraz producenta swojego pomysłu.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz__

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    wlasnie sie wybieram do "mojego" architekta i z nim pogadam sobie, odradzam wszytstkim tanich archotektow ja sie polakomilem na pare tysiecy zlotych i wybralem najtanszego chociaz wydawal sie rozsadny i jego porzednie projekty tez. mysle ze jakos sobie poradze moze jakos podziele okna na dwie kawatery ? dziki wszytkim za odpowiedzi , prosze jeszcze ANONIMOWEGO o odpowoiedz na moje pytanie .dziki i pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam dla Ciebie 3 odpowiedzi:
    1. Okna o zwiększonej sztywności ze wzmocnionych profili THYSSEN. Cena netto 586,23 zł + 41,04 zł VAT - to chyba żart.
    2. Okna drewniane z drewna sosnowego lub meranti klejonego 3-warstwowo, impregnowanego i malowanego lazurami lub farbami kryjącymi NELF wg palety producenta. Okna 1-skrzydłowe o wym.1500 x 2500 x 1szt., szyba zespolona k=1,1, okucia ROTO NT (dwa zaczepy antywyważeniowe w standardzie) - cena: 1756,00zł + 7%VAT/1szt. Terminy realizacji ok. 6 tygodni od złożenia zamówienia i wpłaty zaliczki.
    3. Przybliżony koszt: 1070 zł netto
    Czas ważności oferty: nieograniczony,lecz do końca lutego możemy porozmawiać o dodatkowym rabacie
    To są żywe cytaty. Jeśli chcesz podam dane kontaktowe do tych ludzi.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    ipm - te twoje przykłady to dowód, że znajdzie się wariat gotowy na WSZYSTKO - szczególnie ten BUDVAR co ma okna o zwiększonej sztywności [zwiększoną sztywność ma pewien organ]- większej bzdury nie słyszałem od lat a tę bzdurę powtarza on uparcie i ludzie się na to nabierają.
    Ja ostatnio miałem do czynienia z oknami drewnianymi o dużych wymiarach i jeśli już koniecznie chcesz takie duże wymiary to tylko z drewna - jest sztywniejsze od PVC co najmniej dwukrotnie [ale tą wypowiedzią narażam się śmiertelnie plastikarzom]Chodzi o sztywność ram skrzydeł drewniane są sztywniejsze, sztywność naroża drewnanego też jest wyższa [w PVC jest zgrzewane] w drewnie masz czopowane. Szyba osadzana na silikon też mocniej trzyma [w PVC są uszczelki]. Ważne jest też, że PVC się rozszerza od nagrzewania a drewno nie.
    Możesz zamówić tak duże skrzydła ale:
    - wymiar nie powinien być większy - wysokość 250 szerokość 110-120 [większa szerokość będzie kłopotliwa i może wyrywać zawiasy,
    - zawiasy dolne puszkowe [takie co wsuwane są w gniazdo wyfrezowane w drewnie],
    - dolny ramiak podwójny.
    Możesz też zrobić okna o podwójnych skrzydłach ze słupkiem ruchomym - miałem takie okna drewniane"na tapecie" wysokość 250 i szerokość 210. Możesz zrobić fixy nieotwierane - po co ci okna otwierane i wstawić w nie nawiewniki - miałem takie "na tapecie" o wymiarach 280x250 - oczywiście drewniane.
    Jak już całkiem się upierasz na tak dużych pojedynczych skrzydłach to może to być skrzydło uchylne na podwójnych nożycach górnych i otwierane tylko do mycia. Ale czy zawiasy wytrzymają nie wiem - skonsultuj to w firmach ADPOL, HUMDREX, GEBAUER, DZIADEK - są doświadczeni w produkcji okien z drewna.
    Mogę Ci podać namiar na firmy okuciowe - może oni coś poradzą.
    Na koniec kiedyś opiniowałem okna drewniane o skrzydłach wysokości 320 cm i szerokości 110 cm - po dwu latach eksploatacji wypaczyły się ale to były ramy lite a nie klejone warstwowo.
    Po ostatnich kontaktach z oknami drewnianymi jestem pozytywnie zaskoczony - meranti, modrzew i cedr [to jest bajer!!!!!!!!!]

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Kto robi okna z modrzewia, cedru lub innych nietypowych gatunków drewna?

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    ADPOL z Torunia - widziałem na własne oczy [a okna cedrowe nawet wąchałem] bez j.j Pachną starym drewnem - zresztą tak się nazywają gwarowo "stare drewno"

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz__

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    to co napisal ipm chyba naprawde jest bajka szczegolnie co do cen bo takie okna kosztuyja ok 3-4 tys , wszyscy mi odradzaja takiego rozmiaru i chyba zdecyduje sie podzielic to okno na 2 kwatery bez srodkowego slupka. i chyba bedzie wtedy ok nie wiem tylko jak to bedzie wygladac ,musze pogadac z moim architektem zeby mi cos doradzil. No a teraz sie zastanawiam czy nie zamontowac okien aluminiowych poniewz jest to pomieszczenie basenowe i boije sie ze drzewo morze sie zniszczyc od wilgoci. W pozostalych pomieszczeniach chyba zdecyduje sie na urzedowskiego lub excellenta.
    dizkei wszytkim za pomoc i co sadzice i aluminium w basenie?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    w zasadzie tylko aluminium bo drewno będzie chłonąć wilgoć i się wypaczy a ponadto z aluminium można zrobić te Twoje wieeelkie okna. Do tego jescze musisz tam mieć sprawną wentylację bo Ci szyby będą rosiły i ramy. Widziałem okna z PVC i z drewna w domach z basenami - wygłądało to nieszczególnie.
    Szukaj w systemach SCHUCO, BROKELMANN [tak chyba się pisze] - o ciepłych ramach.

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz__

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    6

    Domyślnie

    podobno nawet w aluminium nie da sie zrobic takich okien ze wzgledu na duza powierzchnie szyby.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Co Ci poradzić. Nie wiem. Zadzwoń na 604/460590 - przedstawiciel SCHUCO na Polskę - specjalista konstruktor - może Ci coś doradzi.Jeśli to ma być oszklenie basenu to raczej tylko aluminium a do tego sprawna wentylacja. Szyba to raczej wytrzyma - jak będzie grubsza. Ważniejsze są okucia SCHUCO ma takie samosmarowne.
    Zdrówko i udanych kąpieli z widokiem na las w ciepłym basienie przez niezaparowane szyby.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Wysokość 250 i szerokość 150 - nie zrobi nikt bo to przekracza dopuszczalne wymiary w KAŻDEJ dokumentacji systemowej. Czy to z drewna a z PVC już w żaden sposób.
    Nie ma takich zawiasów, tak sztywnych ram i takich okuć, żeby wytrzymały taki ciężar. Nie mówiąc o otwieraniu i zamykaniu.
    Największe wymiary to 250 wysokość i 100 szerokość lub 150 wysokość i szerokość. Jedynie co wchodzi ewentualnie w możliwość wykonania to skrzydło odchylno-przesuwne ale i tu szerokość jest bardzo duża - może później żle funkcjonować.
    Może jakiś wariat [firma]zrobi ale będziesz miał usterki w funkcjonowaniu.
    Są takie okucia. - "HS Portal"
    Nie wiem, czy rok temu, gdy powstawał ten wątek były, ale teraz są.
    Łukasz już sobie pewnie ze swoim problemem poradził, ale może inni skorzystają. My zamierzamy
    Okno jest przesuwne, ale nie uchylno-przesuwne, a po prosytu przesuwa się jak drzwi w szafie. Obciążeń w tej sytuacji jest znacznie mniej, a zawiasów nie ma wcale.
    Widzieliśmy takie piękne okno 300cm szer. 220cm wys. w firmie PINUS. Mówili, że do jego konstrukcji używają specjalnie wzmocnionej i klejonej ramy. Można podobno robić takie okna nawet o szer. 6m (dwa skrzydła! w tym jedno przesuwne).

    Jedyna wada tego okna to cena - nam wycenili 270x230cm na ok. 7tys.

    Przy okazji ponawiamy pytanie o opinie o firmie PINUS.

    Znalazłem też w necie, że DZIADEK również stosuje okucia "HS Portal", ale jeszcze okna takiego u nich nie widzieliśmy.

    A co sądzicie o firmie DZIADEK ???

    pozdrawiam
    Robert

  18. #18

    Domyślnie

    Mozesz zakupic takie okna drewniane.
    szerokość 1460x2500 z tym że jedno skrzydło będziesz miał 1460x2000 a drugie nad nim 1460x500. Jednak polecam zastosowanie okna dwuskrzydłowego to lepiej robi na zawiasy.
    Pozdrawiam

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    tanich archotektow ja sie polakomilem na pare tysiecy zlotych i wybralem najtanszego

    a cozes ,,Ty,, budowal - nastepne 2 terminale na okeciu.
    Troche rozpieszczacie architektow. Na notariuszy nie mamy wplywu ale
    zeby taki tekst odnosnie architektow.

  20. #20

    Domyślnie

    na pewno nie tu proponuję zajrzeć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony