dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze wodociągowe-średnica

    Witam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...jeżeli chodzi o fi, to każdy operator stara się o znormalizowanie średnic,
    ponieważ odpowiada za przyłacze do wodomierza i w przypadku awarii na nim leży obowiązek naprawy !
    Co do abonamentu to istotnie jest to dziwne
    ..... ale co "kraj" to obyczaj
    pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  3. #3

    Domyślnie

    Wiem że średnice powinny być znormalizowane ale przy powiedzmy 6 punktach czerpalnych chyba przekrój przyłącza mógłby być mniejszy np. fi20 ? Czy są na to jakieś normy czy tak sobie strzelili?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Może to jakieś przyłącze rozwojowe?
    Na 10 punktów czerpalnych bez wyliczeń wystarczy fi25.

  5. #5

    Domyślnie

    Mnie w warunkach "kazali" wykonać fi32 i takie też zrobiłem, ale jak do domku jednorodzinnego spokojnie wystarczy fi25

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Normy są, a jakże !
    Zapotrzebowanie można policzyć z ilości urządzeń, które masz w domu .....

    Większe średnice istotne były przy rurach stalowych, które z czasem "zarastały" i powodowały spadek ciśnienia, obecnie rury PE
    oznaczane np. 50/4,6 mm to nie wewnętrzna "50" a "40" gdzie 4,6 to grubość ścianki...

    pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  7. #7

    Domyślnie

    Chciałbym zatem złożyć jakieś pismo o zmianę warunków przyłącza ale muszę się na coś powołać -jakieś normy itp które wykażą że dla moich potrzeb wskazana przez nich średnica przyłącza jest za duża. Przyłącze nie jest rozowjowe bo prowadzi tylko do mojej działki a jak już wspomniałem opłata 38 zł/m samego abonamentu(za coś czego nie wykorzystam) to chyba sporo. Czy ktoś wie na co się powołać?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    U mnie jest wykonane z fi 32 a przyłaczony jestem do głównego fi 80.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Chciałbym zatem złożyć jakieś pismo o zmianę warunków przyłącza ale muszę się na coś powołać -jakieś normy itp które wykażą że dla moich potrzeb wskazana przez nich średnica przyłącza jest za duża. Przyłącze nie jest rozowjowe bo prowadzi tylko do mojej działki a jak już wspomniałem opłata 38 zł/m samego abonamentu(za coś czego nie wykorzystam) to chyba sporo. Czy ktoś wie na co się powołać?
    Nie wiem czy warto, te rury są stosunkowo tanie (mowa o rurach PE). Ja mam długie przyłącze, które zrobiłem bez wcinki i projektu bo nie chciałem niszczyć w przyszłości zakładanego teraz ogrodu, ale za rurę PE50/4.6 o długości 50mb i do tego folię sygnalizacyjną o tej długości zapłaciłem 450zł.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał "krzysztofh
    Nie wiem czy warto, te rury są stosunkowo tanie (mowa o rurach PE). Ja mam długie przyłącze, które zrobiłem bez wcinki i projektu bo nie chciałem niszczyć w przyszłości zakładanego teraz ogrodu, ale za rurę PE50/4.6 o długości 50mb i do tego folię sygnalizacyjną o tej długości zapłaciłem 450zł.
    Nie chodzi o koszt przyłącza tylko o koszt abonamentu. Dla fi 20 wynosi 9 zł dla fi 40 38 zł miesięcznie. Jest to niepotrzebna opłata którą będę musiał ponosić przez cały czas.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał "krzysztofh
    Nie wiem czy warto, te rury są stosunkowo tanie (mowa o rurach PE). Ja mam długie przyłącze, które zrobiłem bez wcinki i projektu bo nie chciałem niszczyć w przyszłości zakładanego teraz ogrodu, ale za rurę PE50/4.6 o długości 50mb i do tego folię sygnalizacyjną o tej długości zapłaciłem 450zł.
    Nie chodzi o koszt przyłącza tylko o koszt abonamentu. Dla fi 20 wynosi 9 zł dla fi 40 38 zł miesięcznie. Jest to niepotrzebna opłata którą będę musiał ponosić przez cały czas.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    U nas gdybysmy chcieli miec wode, to najpierw musimy pociagnac rure fi 300 ok. 60m, a potem fi 40 zrobic przylacze do domu.....
    Pozostaje nam zaprzyjaznic sie ze studnia.....

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    Nie chodzi o koszt przyłącza tylko o koszt abonamentu. Dla fi 20 wynosi 9 zł dla fi 40 38 zł miesięcznie.
    Jestem w szoku
    Przyłącze mam wykonane z rury fi 40, ale nie miałem zielonego pojęcia, że abonament może zależeć od średnicy rury
    Czy tak jest wszędzie? Ponieważ nie dostałem jeszcze żadnej faktury, to nie wiem nawet jak jest u mnie...

    Pozdro
    Carl
    D12a... wybudowałem jest super, jest super więc po co inny

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    A za co jest ten abonament? Pierwsze słyszę o czymś takim. To przypomina abonament RTV za posiadanie TV i radia niezależnie od tego czy oglądasz czy nie...

  15. #15

    Domyślnie

    Opłata abonamentowa - stały składnik opłaty za wodę niezależnie od jej zużycia w zł/wodomierz/mc. To samo jest w przypadku energii elektrycznej. Szoknęła mnie jego wysokość (RPWIK Katowice) a ponieważ jest tym większa im większa średnica przyłącza muszę zrobić wszystko żeby nie dać sobie tego wcisnąć w tej wielkości. Ponawiam pytanie: czy ktoś wie na co można się powołać aby zmienić warunki techniczne przyłącza na mniejszą średnicę?

  16. #16

    Domyślnie

    Patrzalem wlasnie do mojej dokumentacji i jest mowa o lini wodociagowej fi 110 wraz z przalaczem fi 63 PE.
    Pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Moniś

    ...Ty mi przyślij coś więcej na temat tej rury, gdzie, co i jak, na prv.
    ...może będę mógł pomóc
    Pozdro
    J
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  18. #18

    Domyślnie

    Ja przyłącze wody mam od średnicy fi 100 (wcinka) po fi 40 (do studni wodomierzowej) i fi 32 (od studni do domu).

  19. #19

    Domyślnie

    Moniś

    ...niestety J jest zbanowany przez redakcje
    pozdro
    J

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony