dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Linia średniego napiecia na działką - jakie ograniczenia ?

    Nad moją działką (skośnie w rogu) przechodzi linia średniego napięcia.
    Czy ktoś na forum wie jakie ograniczenia budowlane bądą wynikały z tego faktu ?
    Będę starał sie o pozwolenie na budowę i nie wiem czy budynek musi być oddalony od tej lini i ile metrów.
    Czy można np: pod linia postawić pomieszczenie gospodarcze (u sąsiadów stoją ale to budynki z przed kilku lat).

    Działka jest na tyle duża że jest miejsce na dom ale nie chciałbym postawić go całkiem w rogu działki a pozostałą części zostawić wolną, (szczególnie że wolna część pozostałaby od północy), tym bardziej że linia ta ma być przebudowana w przyszłości (plotki z ZE).

  2. #2

    Domyślnie

    Mniej więcej rok temu podczas poszukiwania działki natknąłem się na taką z linią (wysokie napięcie). Sytuacja tez była podobna, bo przechodziła niedaleko narożnika. Tam sprawa była jasna, na mapce sytuacyjnej (dołączonej do wypisu i wyrysu) była podana strefa ochronna dla lini bez prawa zabudowy- iles tam metrów, niestety dokładnie nie pamiętam.

    Pozdrawiam
    Piotr
    Mieszkam w domu!

  3. #3

    Domyślnie

    Najważniejszą sprawą w takiej sytuacji jest sprawdzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który określa strefę ochronną dla linii energetycznych. Ograniczenia dla tych linii są różne od 5 m do 16 m wzdłuż przebiegu linii 15 kV.
    Przepisy Ministra Infrastruktury wskazują, że w 5 m od zewnętrzego przewodu w linii prostej na gruncie nie wolno przeprowadzać żadnych prac budowlanych, gdy linia jest pod napięciem. Wobec powyższego w zależności od toru przebiegu przewodów linii 15 kV, które mogą przebiegać w jednym poziomie lub tzw. trójkącie rozpiętość przewodów zewnętrznych może wynieść ok. 3 m do 4,5 m. Doliczając 2 X 5m to strefa ograniczenia budowy wynosi od 13 m do 14,5m wzdłuż linii 15 kV.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony