dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie kiedy sadzimy pnacza, np winobluszcz 5-listkowy(klapowy)

    Witam,

    No tak zbudowalismy dom, mieszkamy no i co tu dalej robic, no i oczywiscie na ogrod przyszla kolej...
    Moja wiedza o ogrodnictwie jest w zasadzie zerowa stad to moze proste pytanie. Lato za pasem a jesien juz niedaleko, czy mozna cos posadzic na jesien czy lepiej czekac do wiosny? Prosze o porade jaki winoblusz i kiedy zasadzic. Miejsce raczej bardzo ocienione, dokola las. Chodzi mi o niewielki kawalek ogrodzenia wkol bramy wjazdowej, szukam roslinki ktora szybko by sie rozrosla stad wybor padl na winobluszcz.
    Kolejne pytanko to jakie radzilibyscie roslinki plozace, mamy niewielki murek oporowy i chcialbym posadzic cos nad nim tak aby roslinki sobie z niego zwisaly. Hm pewnie bede mial jeszcze wiecej prostych pytan w niedalekiej przyszlosci.
    Pozdrawiam
    Maro

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Winobluszcz lubi słońce więc do cienia nie za bardzo. Raczej bluszcz właściwy jeżeli miejsce jest całkiem zacienione. Jeśli dochodzi choć trochę słońca to przetestował bym akebię pięciolistkowa. Szybko rośnie (do 2 m rocznie) i jest mało wymagajaca, ewentualnie kokornak, ale nie mam z nim doświadczeń i nie wiem czy "kaprysi" czy nie

  3. #3

    Domyślnie

    Czy moglbys troszke przyblizyc co to ta akebia pięciolistkowa? I czy mozna z czyms takim wystartowac na jesien czy tez mam czekac do wiosny. Kokornak tez by byl ok tylko chyba troszke wolno rosnie na poczatku.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Swoje akebie sadziłem wiosną i przyjęły się bez problemu. Jesienią? nie wiem, obawiam się że może przemarznąć.
    Mam dwie jedna w pełnym słońcu druga w dosyć głębokim cieniu. Ta w słońcu rośnie nieco szybciej w pierwszym roku miała ok 2,5 m ta w cieniu ok 2 m. Po 3 latach ta wsłońcu doszła to dachu (jakieś 3,5 m) i zwiesza się zpowrotem w dół ok metra, a ta w cieniu ma ok 4 m.
    Zdjęcjia i troche opisu masz na
    http://www.pnacza.pl/wms/wmsg.php/831.html
    btw o innych pnączach też jest sporo informacji
    i jeszcze dwa
    http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=574

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony