dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie odstęp pomiędzy krzewami pęcherznica-złotlin-berberys-dereń

    Czy 1.5 metra pomiędzy tymi krzewami to jest ok?

    Linia krzewów -->
    pęcherznica zółtolistna-pęcherznica czerw. Diabolo -złotlin /kerria/ -berberys czerw. - dereń biały - pęcherznica czerw. Diabolo - tawuła Grafsheim /szara/

    w.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    myślę że 1,5 m wystarczy....tak myślę że ładnie będzie taka kompozycja wyglądać....czy możesz mi powiedzieć jak duży rośnie ten dereń biały?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ivonesca
    myślę że 1,5 m wystarczy....tak myślę że ładnie będzie taka kompozycja wyglądać....czy możesz mi powiedzieć jak duży rośnie ten dereń biały?
    Dereń biały
    [Cornus alba Sibirica]

    Pochodzi ze wschodniej Europy, Syberii, Chin, Korei. Krzew wysokości do 2-3 metrów, bardzo szeroko rozrastający się dzięki pokładającym się i zakorzeniającym gałęziom. Na wolnych przestrzeniach i na glebach wilgotnych tworzy z biegiem lat szerokie, gęste kępy.
    Pędy i starsze gałęzie jaskrawoczerwone, błyszczące, szczególnie intensywnie zabarwione w zimie. Jesienią czerwonofioletowe. Młode pędy w lecie pokryte sinym nalotem. Liście jajowate lub jajowato-eliptyczne, u nasady zaokrąglone, długości 4-8 cm, od spodu sinozielone. Nerwów bocznych zwykle 6 par. Jesienią liście przebarwiają się na brunatnoczerwono. Po utracie liści bardzo dekoracyjny ze względu na jaskrawoczerwone gałęzie.
    Kwiaty żółtawe, w niewielkich, płaskich baldachogronach średnicy 5 cm. Kwitnie w maju - czerwcu, a następnie powtarza kwitnienie aż do jesieni. Owoce sinobiałe lub niebieskawe, dojrzewają w sierpniu -październiku.
    Można przycinać i stosować na żywopłoty. W dużych parkach należy sadzić pojedynczo lub w grupach na dużych powierzchniach otwartych łąk i trawników.
    Najzupełniej wytrzymały na mrozy i mało wymagający w stosunku do gleby. Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych, nawet podmokłych, torfiastych (łąkowych), jednocześnie jest wytrzymały na suszę. Znosi zanieczyszczenie powietrza i dobrze rośnie w miastach i w okręgach przemysłowych. Najkorzystniej rośnie w pełnym oświetleniu i najefektowniej się przebarwia.
    http://www.krzewy.pl/Cornus/cornus.htm

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    jamles - dziękuję Ci dobry człowieku ...tak mi gdzieś kołatało że 3 metry, ale teraz wiem na pewno......i dobrze że go można ciąć skoro się tak rozrasta na boki....i dobrze że taki wytrzymały.....i.....i w ogóle ładny jest

  5. #5

    Domyślnie

    Wg opisu na etykietce dorasta do 150 cm, jest to Cornus alba 'Spaethii'.

    Uzupełniajątą kompozycję chcę dołożyć parę płożących jałowców, przed /linią krzewów liściastych/, lub trzmieliną.

    w.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    Wg opisu na etykietce dorasta do 150 cm, jest to Cornus alba 'Spaethii'.
    Uzupełniajątą kompozycję chcę dołożyć parę płożących jałowców, przed /linią krzewów liściastych/, lub trzmieliną.
    w.
    aaaaa...to połowa wysokości ....czyli pewnie w zależności od rodzaju ......
    masz to wszystko już kupione i teraz sadzisz...czy to plany?

  7. #7

    Domyślnie

    Tak inne derenie znacznie wieksze.
    Sadzę teraz, jeszcze uzupełnić muszę o berberys i tawułę szarą i płożące na froncie. Ta linia krzewów rozciąga się od głogu (4 m wysokości) do dzikiej gruszki (która w przyszłości wyleci). Tłem docałości jes nieco zdziczała tawuła (nie wiem jak się nazywa ale ma długie stożkowe różowa kwiaty, dł do 5 cm).
    Aha zapomniałem jeszcze o wajgelii /krzewuszka/.
    w.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    Tak inne derenie znacznie wieksze.
    Sadzę teraz, jeszcze uzupełnić muszę o berberys i tawułę szarą i płożące na froncie. Ta linia krzewów rozciąga się od głogu (4 m wysokości) do dzikiej gruszki (która w przyszłości wyleci). Tłem docałości jes nieco zdziczała tawuła (nie wiem jak się nazywa ale ma długie stożkowe różowa kwiaty, dł do 5 cm).
    Aha zapomniałem jeszcze o wajgelii /krzewuszka/.
    w.
    o, musi być ładnie bardzo w moim guście całość...co do tawuły to wiem o jakiej piszesz...ale niestety nazwy też nie pamiętam ....pochwal się zdjęciami jak będziesz coś cykał

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjecia Woytek zdjęcia

  10. #10

    Domyślnie

    Fotki na wiosnę, teraz to marność nad marnościami, klepisko i rachityczne małe krzaczki. Dostało im się przez suszę a ja często wyjeżdżam.

    w.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    Fotki na wiosnę, teraz to marność nad marnościami, klepisko i rachityczne małe krzaczki. Dostało im się przez suszę a ja często wyjeżdżam.

    w.
    OK - czekamy cierpliwie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony