dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 33
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 655
  1. #201
    Kero
    Guest
    Kero

    Domyślnie

    Mój syn ma dużą działkę i już dawno mówiłem, że zrobimy zieminakę ale on chyba nie bardzo się do tego palił bo nigdy czegoś takiego nie widział. Dzięki zamieszczonym tutaj fotkom już wie, że też będzie to robił.
    Dzięki wszystkim, którzy to tutaj zamieścili.

  2. #202

    Domyślnie

    Witam
    Ja wybudowałem na wysokość bloczek bo mniej materiału wychodzi a przy tak niewielkich rozmiarach ściany tej grubości wystarczą ale murowanie na płask jest na pewno łatwiejsze dla takich co nie mają wprawy w murowaniu.
    Pozdrawiam i zachęcam do budowy ziemianek

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus79
    Zima nastała
    Tytus, czy w czasie roztopów i intensywnego deszczu nie zalewało piwniczki?

  4. #204

    Domyślnie

    nie nigdy nie zalało nawet podczas ulewnego deszczu, cała woda spływa do kratki przed wejściem (zdjęcie na poprzedniej stronie) kratka ma głębokość ok. 0.5m wiec jest wstanie odebrać dużą ilość wody.

  5. #205
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mihal

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Tytus,


    Postanowiłem, że swoją piwniczkę wykonam na wzór Twojej (nie oskarżysz mnie o plagiat mam nadzieje). Czy pod ścianami piwniczki robiłeś jakieś ławy ? Jeśli jak to napisz proszę wymiary.
    U mnie koparka swoją robotę włśnie skończyła i dlatego pytam.

    michal

  6. #206

    Domyślnie

    Witam
    Nie robiłem ławy pod ścianami bo grunt jest bardzo stabilny na tej głębokości. Ziemianka przetrwała już dwie zimy ( a w ubiegłym roku było przez tydzień -30C ) i nić się nie stało z budowlą 

  7. #207

    Domyślnie piwniczka ogrodowa

    Zaczynam właśnie budowę piwniczki ogrodowej, takiej ziemianki. Podzielicie się uwagami? Jak głęboko wkopać, jak dużo ziemi na wierzch, jak rozwiązać schody, jaka optymalna powierzchnia, itp?

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    hes hoooop, hoooop
    (chyba Ty umieszczałeś fajną fotkę takiej piwniczki)
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  9. #209
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Podręcz szukaczkę!
    Był taki temat i to z fotkami.
    Adam M.

  10. #210

    Domyślnie

    opisywali to w Muratorze, ale dość dawno temu - pewnie gdzieś mam ten numer

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Na co ci ta piwniczka? Co ona ma robić?
    Jakie masz warunki wodne w terenie? Sucho? Woda pod trawnikiem?

    Jakie duże? Największe dozwolone bez uzyskiwania zezwoleń. Takie na samo zgłoszenie (jeżeli w ogóle). Kiedyś było 3 x 3m. Coś się pozmieniało i trzeba by sprawdzić.
    Adam M.

  12. #212

  13. #213

    Domyślnie

    Też coś takiego robię, tyle że w wersji niekonwencjonalnej - z "kawałka" rury, szczegóły w dzienniku budowy.

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Na co ci ta piwniczka? Co ona ma robić?
    Jakie masz warunki wodne w terenie? Sucho? Woda pod trawnikiem?

    Jakie duże? Największe dozwolone bez uzyskiwania zezwoleń. Takie na samo zgłoszenie (jeżeli w ogóle). Kiedyś było 3 x 3m. Coś się pozmieniało i trzeba by sprawdzić.
    Adam M.
    Piwniczka na wino i jakieś "zapasy": słoiki, warzywa, jabłka. Piwniczka jest w zatwierdzonym projekcie (zezwoleniu na budowę) maksymalna powierzchnia 35 m kw, ale będzie mniejsza, jakieś 3x5. Zakwalifikowana tak samo jak jakaś szopa: tylko w planie zagospodarowania, wymiary i to wszystko. Bze żadnych szczegółów konstrukcyjnych. Chcecie to wierzcie, ale tak mi zatwierdzili.

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Ja Ci wierzę, bo tak powinni. To nie jest "trwała" budowla.
    Jeżeli nie masz wody pod trawnikiem, to wykop dziurę, zbuduj z byle czego twardego. Cegła, pustak, beton. Co pod ręką.
    Broń Cię Panie - żadnych ociepleń czy izolacji!!!
    Klepisko na podłogę! (wiesz jak się je robi?).
    Powinna być zagłębiona prawie równo ze stropem. Obsypać tak 0,5m warstwą ziemi i na to darń (lub posiać trawkę na jakim humusie). Będzie urocza górka pod saneczki dla maluszka.
    Wtedy czy zimą czy latem będzie te naście stC i odpowiednia wilgotność.
    Pozdrawiam Adam M.

  16. #216

    Domyślnie

    No dobra, jak ma być zagłębiona prawie równo ze stropem, to na jakieś 2 metry. 2 metry wgłąb to 10 schodów. 10 schodów to z kolei 2 metry wzdłuż, straszny korytarz się robi. A czy w tym wgłębieniu schodów po deszczu nie będzie spływać cała woda z podwórka? Czy wystarczą pojedyncze drzwi, czy lepiej zrobić 2 sztuki, 1 na szczycie schodów, potem wymurować pochyły korytarz, i potem już w tym wgłębieniu przy właściwym wejściu do piwniczki?
    Takie mam ciągle rozterki, a koparka już się grzeje

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    Poczytaj literaturę!
    Polecam Sienkiewicza. Ten fragment, w którym Kmicic , postrzelony, leczy rany w lesie. Tam Kiemlicze mieli piwniczkę i był fragment , który Cię interesuje....

    Ten loszek można było zabezpieczać np. kłodami... Odwalić loszek... Zawalić loszek...

    Klapka nad schodami. Latem otwarta na stałe, no, chyba, że wino wyjątkowo udane...Zimą czy jesienią klapka zakrywa schody.
    Dziś taka klapka może być tak zrobiona, że nie trzeba Pudzianowskiego, żeby wejść. Np. OSB kryte gontem papowym.
    Pozdrawiam Adam M.

  18. #218

    Domyślnie

    Koparka już pojechała i mam wykop pod schron Zdecydowałam, że będą podwójne drzwi. Najpierw na poziomie zero, potem schodki w zabudowanym korytarzu, kolejne dzrwi i właściwa piwniczka. Mam nadzieję ,że da to lepszą izolacją i uchroni od problemów z podciekającą wodą po ulewie i zalegającym śniegiem (nie będę musiała odwalać piwniczki). Obiecuję info na bieżąco.

  19. #219

    Domyślnie piwnica ogrodowa

    Ja zrobiłem taką piwnice wg mojego projektu. Funkcjonowała już jedną zimę, jestem zadowolony. Wykonana jest z kamienia ( granit ) , strop łukowy z cegły czerwonej . Wszystko dobrze zaizolowane ( nie ocieplone) , nad piwnicą ok 40 cm naziomu. Na to folia ogrodowa i np jałowce ( lub coś innego - zależu od upodobań) .
    Fotki na "Mój ogród - galeria zdjęć "
    Pozdrawiam.
    chmiel

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    taka piwniczka to także nasze marzenie:
    na forum wędliniarskim jest taka:
    http://www.chefpaul.net/piwniczka.html
    wspaniała w każdym calu - mam nadzieję, że gdy na działce już stanie domek uda się wybudować takie cudo

Strona 11 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony