dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 33
Pokaż wyniki od 421 do 440 z 655
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał bst
    Bardzo sie dobrze sprawdza klej do plytek elastyczny np atlas plus.
    U mnie montowali szambo na pianke + otynkowanie wlasnie atlas plusem i nic nie przecieka a polaczenia znacznie ponizej wod gruntowych. Tak samo uszczelnione polaczenie rur.
    bst - gdzie kupiłeś szambo i kto je montował ? u mnie przy montażu uszczelniali dokładnie tak samo, lecz niestety szambo 'pobiera' wodę z gruntu ?

  2. #422
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Tutaj jest link do innego tematu też o ziemiankach :
    http://forum.muratordom.pl/piwnica-z...ight=ziemianka
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  3. #423
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Marlboro

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Z

    I ja prosze o skany w miare mozliwosci na [email protected] Bog Zapłać

  4. #424

    Domyślnie

    Fajny opis konstrukcji ziemianki znajduje się w Muratorze nr 10/2005

  5. #425
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    asanazi

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Przymierzam sie do wlasnej ziemianki. Cos juz tam nawet na kartce naskrobalem. Poczytalem Wasze komentarze i doświadczenia i prosze o skany, ktore pomogly by w dalszym planowaniu. Szczegolnie ten oslawiony numer muratora 10/2000.

    Poczatkowo moja wizja ziemianki, to byla jedna izba na bazie osmiokata z kolumienka w srodku. Posadzka z cegly, wozówka do góry, sklepienie łukowate. Ale zona powiediala, ze bedzie jak w Malborku i projekt upadl

    Teraz dochodzimy do kompromisu i bedzie tak:
    pierwsza izba: na bazie prostokata, posadzka jak wczesniej z cegly, wozówką do góry, sklepienie łukowate. Ściany do 2/3 wysokości z kamienia polnego, dalej z cegły. Koniecznie małe okienko takie 0,5/0,5m, moze mnijesze, moze okragle jak u Hobbitow
    Przy okienku, pod sciana lawa, albo raczej kawal dechy debowej. Dookola 4 beczki debowe zamiast krzesel. Na scianach polki z winem, piwem, nalewkami, veritas...
    druga i trzecia izba znacznie mniejsze. Z przeznaczeniem na przechowywanie przetworow: ziemniaki, marchewka, buraki, weki. Tutaj posadzka z polepy, gliny, sciany z pewnie z wylewki, cegla raczej za drogo.
    Wszystkie pomieszczenia przechodzone. Tak wiec pierwsze pomieszczenie jest przedsionkiem dla kolejnych, aby na kkoncu zapewnic maksymalna ochrone. Drzwi wewnetrzne i zewnetrzne izolowane (jeszcze nie wiem jak).

    Jak tylko zaczne robic, obiecuje podzielic sie fotkami

    Pozdrawiam,

  6. #426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał asanazi
    Witam,

    Przymierzam sie do wlasnej ziemianki. Cos juz tam nawet na kartce naskrobalem. Poczytalem Wasze komentarze i doświadczenia i prosze o skany, ktore pomogly by w dalszym planowaniu. Szczegolnie ten oslawiony numer muratora 10/2000.

    Poczatkowo moja wizja ziemianki, to byla jedna izba na bazie osmiokata z kolumienka w srodku. Posadzka z cegly, wozówka do góry, sklepienie łukowate. Ale zona powiediala, ze bedzie jak w Malborku i projekt upadl

    Teraz dochodzimy do kompromisu i bedzie tak:
    pierwsza izba: na bazie prostokata, posadzka jak wczesniej z cegly, wozówką do góry, sklepienie łukowate. Ściany do 2/3 wysokości z kamienia polnego, dalej z cegły. Koniecznie małe okienko takie 0,5/0,5m, moze mnijesze, moze okragle jak u Hobbitow
    Przy okienku, pod sciana lawa, albo raczej kawal dechy debowej. Dookola 4 beczki debowe zamiast krzesel. Na scianach polki z winem, piwem, nalewkami, veritas...
    druga i trzecia izba znacznie mniejsze. Z przeznaczeniem na przechowywanie przetworow: ziemniaki, marchewka, buraki, weki. Tutaj posadzka z polepy, gliny, sciany z pewnie z wylewki, cegla raczej za drogo.
    Wszystkie pomieszczenia przechodzone. Tak wiec pierwsze pomieszczenie jest przedsionkiem dla kolejnych, aby na kkoncu zapewnic maksymalna ochrone. Drzwi wewnetrzne i zewnetrzne izolowane (jeszcze nie wiem jak).

    Jak tylko zaczne robic, obiecuje podzielic sie fotkami

    Pozdrawiam,
    O toalecie nie zapomnij i może jakieś jacuzzi
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  7. #427

    Domyślnie

    Cytat Napisał lbryndal
    Cytat Napisał manhatanik
    Czy ktoś mógłby podesłać skany, materiały, artykuły nt. ziemianki?
    Nowy dom duży teren ziemianka mile widziana wiec jeżeli ktoś ma materiały jak zbudować zimianke prosze je przesłac a mój email : [email protected]

    Dziękuje i pozdrawiam
    ja też mógłbym prosić ?
    [email protected]

    Ja również ślicznie proszę
    UDA SIĘ? - MUSI SIĘ UDAĆ!

  8. #428
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Chętnie wysyłam kto tylko chce ale muszę do tego celu znac adres mailowy.

    Pozdr
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  9. #429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekh
    Chętnie wysyłam kto tylko chce ale muszę do tego celu znac adres mailowy.

    Pozdr
    To ja też poroszę; [email protected]
    Dziękuję z góry.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  10. #430

    Domyślnie

    Jacekh jeśli możesz to proszę prześlij mi te osławione materiały na maila [email protected].
    Z góry dziękuję i pozdrawiam!
    "Dobrze jest że ktoś ma dobrze! I bardzo dobrze!"

  11. #431

    Domyślnie

    I ja też poproszę [email protected]

    pozdrawiam
    Dariusz Mikołajczyk
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  12. #432

    Domyślnie

    i ja również poproszę na [email protected]

  13. #433
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Maaartuska

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie, ja rowniez poprosze o materialy dotyczace budowy ziemianki.
    [email protected]
    Pozdrawiam
    Marta

  14. #434

    Domyślnie ziemianka

    Cytat Napisał jacekh
    Chętnie wysyłam kto tylko chce ale muszę do tego celu znac adres mailowy.

    Pozdr
    sorki, ale ze mnie gapa już podaje : [email protected]

    z góry dziękuję
    UDA SIĘ? - MUSI SIĘ UDAĆ!

  15. #435
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pipi67

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Noaidii
    hej,
    ten art. w muratorze jest do bani :/ Tak się ziemianek nie robi.

    Kupcie sobie tą książke:

    http://sklep.studioastro.pl/piwnice-...ne-p-1892.html
    Właśnie kupiłem tę książkę i po pierwszym przejrzeniu stwierdzam, iz to dobra lektura. Gorąco polecam. Od kilku lat przygotowuję sie do budowy aby gdzieś trzymać swoje wino i nalewki. Myślę że w przyszłym roku rozpocznę budowę.

  16. #436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał pipi67
    Cytat Napisał Noaidii
    hej,
    ten art. w muratorze jest do bani :/ Tak się ziemianek nie robi.

    Kupcie sobie tą książke:

    http://sklep.studioastro.pl/piwnice-...ne-p-1892.html
    Właśnie kupiłem tę książkę i po pierwszym przejrzeniu stwierdzam, iz to dobra lektura. Gorąco polecam. Od kilku lat przygotowuję sie do budowy aby gdzieś trzymać swoje wino i nalewki. Myślę że w przyszłym roku rozpocznę budowę.
    Fajna rzecz. Na pewno jest o budowie ziemianek a nie o bioprądach ?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  17. #437

    Domyślnie

    [quote="pipi67"][quote="Noaidii"]hej,
    ten art. w muratorze jest do bani :/ Tak się ziemianek nie robi.



    To fakt, ale artykuł z nr10 z 2005 jest całkiem dobry i właśnie na jego podstawie rozpoczynam budowę ziemianki.Wykop już jest przygotowany.

  18. #438

    Domyślnie

    [quote="pipi67"]
    Cytat Napisał Noaidii
    hej,
    ten art. w muratorze jest do bani :/ Tak się ziemianek nie robi.
    To fakt, ale artykuł z nr10 z 2005 jest całkiem dobry i właśnie na jego podstawie rozpoczynam budowę ziemianki.Wykop już jest przygotowany.

  19. #439
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    W zwiazku z tym że nie daję rady rozesłać wszystkim chętnym skanów postanowiłem je tutaj umieścić:
    strona pierwsza
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...b2dcc08e8.html

    strona druga
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...f93c88c50.html

    strona trzecia:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0e465c528.html

    Na dniach doskanuję artykuł z 10/2005 i dorzucę. Cierpliwości i przepraszam tych którym nie wysłałem mailem skanów. Po prostu przestałem wyrabiać z wysyłaniem.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  20. #440

    Domyślnie

    A może coś takiego
    technologia banalnie prosta - worki z ziemią..


    tutaj jest instrukcja i plany budowy: http://www.motherearthnews.com/multi...47484290&seq=0
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

Strona 22 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony