dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 33
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 655
  1. #481
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stasiukuw

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Budowa ziemianki

    Cytat Napisał Anonymous
    Mam w domu muratora, w którym jest opis + rysunki jak zrobić taką ziemiankę- dokładnie taką jak spotyka się na wsiach! jak będą zainteresowani to wskanuję i porozsyłam, ew, wyślę faxem. sama też sobie kiedyś taką zrobię - na domowe wino....
    Witam
    Jestem jaknajbardziej zainteresowany taką dokumentacją W chwili obecnej wykopałem dół pod piwniczkę ale żadnej dokumentacji ani wiedzyn jak to pobudować nie posiadam.Bardzo proszę o pomoc
    Pozdrawiam stasiukuw.

  2. #482

    Domyślnie

    oresund Twoje zdjęcia budowy ziemianki są bardzo pomocne. Dzięki.

  3. #483

    Domyślnie

    Jeśli propozycja podesłania jakichkolwiek skanów dotyczących tematu jest nadal aktualna- to ja bardzo, bardzo proszę!

    [email protected]

    Nabyłam polecaną książkę "Piwnice naturalne" i powiem Wam,
    że jestem pozytywnie zaskoczona- to bardzo konkretna książka.

    Ze spisu treści + pare słów ode mnie;

    1.Warunki klimatyczne dla przechowywania produktów w stanie świeżym
    (temperatura, wilgotność, ruch i skład powietrza) - tu jest o tym jakie warunki są idealne dla jakich roślinek, z tabelami, wykresami itd.

    2.Piwnica polna
    (wykop ziemny, kopce, komory zielne i szałasy warzywne, ekskurs w przeszłość: chłodzenie lodem i śniegiem) - tu o prostych budowlach spełniających rolę piwnicy i o piwnicach lodowych trochę- taki ciekawostkowy
    rozdział.

    3. Piwnice domowe i masywne piwnice wolnostojące.
    (temperatury pod ziemią, temperatury nieogrzewanych pomieszczeń piwnicznych, materiały i elementy konstrukcyjne [izolacja przeciwwilgociowa elementów stykających się z ziemią, ściana zewnętrzna, podłoga, strop piwniczny, konstrukcje dachowe piwnic wolnostojących], Zabiegi budowlane w celu chłodzenia piwnicy - same konkrety, czytelne ilustracje- masa wiedzy.

    4.Pomieszczenia na zapasy z agregatem chłodniczym- nie będę przepisywać podrozdziałów, już mi się nie chce

    5.Przykłady zbudowanych piwnic naturalnych - tu 5 opisów budowy różnych piwnic.

    6. suplement - o "niby lodówce", o przechowywaniu poszczególnych owoców i warzyw, o co się z nimi dzieje kiedy sie psują.

    Bardzo dużo czytelnych ilustracji typu schematy, przekroje.
    Dużo tabelek i wykresów.
    Ktoś zbierając te informacje odwalił kawał solidnej roboty.

    I szkoda tylko, że książeczka została wprost przetłumaczona z niemieckiego i odnosi się do ich realiów, ale to drobiazg w sumie- biorąc pod uwagę, że u nas nikt czegoś podobnego nie napisał.

    A jeśli chodzi o wpływ faz księżyca i plucia przez ramię w celu odczyniania-
    to nic na ten temat nie było
    Gdzieś w rozdziale dotyczacym przykładów budowy chyba- padło jakieś zdanie na temat żył wodnych (...i ziemniaków chyba ) ale nie mogę znaleźć.

    Tak więc zainteresowanym polecam.
    Jeszcze raz ładnie proszę o skany- chciałabym porównać/zweryfikować informacje.

  4. #484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie

    "biorąc pod uwagę, że u nas nikt czegoś podobnego nie napisał. "

    Napisał!
    Na "wysrance" ze dwa lata to do łba tłukli!
    Nie wiem jak teraz, bo z letka czasy i technika nam się zmieniły...
    Mam trochę starych podręczników (po tatusiu).
    Tam jest wszystko i ze szczegółami.

    Jak mawiali?
    Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie...

    Tyż stare...
    Adam M.

  5. #485

    Domyślnie

    co to jest "wysranka"?

    No qrcze...
    A ja googlam i biegałam po antykwariatach i prawie nic prawie nie znalazłam.
    A podręczniki owe jakie tytuły mają i kim są autorzy?
    To pobiegam po tych antykwariatach raz jeszcze, co mi tam

    Szczęściarz wielki z Ciebie Adamie.
    Mój tatuś (stareńki już, ale najlepszy jakiego mam!) literaturę piękną czytywał i
    bajki piękne opowiadał i dziecię wyhodował ...co w wieku (hmmm...) balzakowskim
    -za górami, za lasami, obok stuletniej drewnianej chałupki, chce piwniczkę ziemną budować...

    A że prąd limitowany, bo z generatorem ma być, to i o lodowni fantazjuje

  6. #486
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.193

    Domyślnie


    WySR.. Wyższa Szkoła Rolnicza...
    Tak ją studenty sobie ochrzciły dość już dawno temu...

    Poszukaj co starsze "ogrodnictwo"...
    Tam jest zwykle komplet.

    Adam M.

    (Mój agregacik na gazik (LPG) pracuje to mam taniej. Elektrownia ciągle jeszcze "się kończy robić")

  7. #487
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Korci mnie by wybudować sobie piwniczkę 2,5x3,5m całą wkopaną (ponad 2m) w ziemię. Mam bardzo dobre warunki, teren jest piaszcysty, a wody gruntowe na pewno dna nie dosięgną.
    Mam problem tylko z włazem bo nic lepszego niż otwór w suficie, drabina i klapa nie przychodzi mi do głowy?
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  8. #488
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał am00
    Korci mnie by wybudować sobie piwniczkę 2,5x3,5m całą wkopaną (ponad 2m) w ziemię. Mam bardzo dobre warunki, teren jest piaszcysty, a wody gruntowe na pewno dna nie dosięgną.
    Mam problem tylko z włazem bo nic lepszego niż otwór w suficie, drabina i klapa nie przychodzi mi do głowy?
    Długie schody są złe?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  9. #489

    Domyślnie

    swietne ale u mnie odpada bo glina i obawiam sie ze bylaby ogromna wilgosc tam

    cudne takie piwniczki. Moja babcia ma taka na wsi hehehe cala z kamieni ziemniaki tam trzymali kiedys
    Pozdrawiam,
    Aneta

  10. #490
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Dostaję nadal sporo zapytań o skany artykułów, dla tych którzy nie czytali całego wątku lub nie wyłapali że je umieściłem w postach, podaję numery postów gdzie one się znajdują : #173 i #177 na stronie 3
    Przepraszam jeśli ktoś poprosił o skany a się nie doczekał mailem. Chwilami już się gubiłem kto dostał a kto nie.

    No i może wreszcie się doczekamy zdjęć z realizacji ? Z pewnością jest wiele osób które posiadają już własną piwniczkę
    Ostatnio edytowane przez jacekh ; 24-04-2010 o 09:34
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  11. #491

    Domyślnie

    Witam
    Pozwolę sobie dołączyć do grona proszących.Jeśli jest nadal możliwość przesłania archiwalnych materiałów to bardzo proszę o wysłanie na maila: [email protected]

  12. #492

    Domyślnie

    może ktoś jeszcze zrobił sobie ziemiankę?temat mnie interesuje

  13. #493
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Miłeczka
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    KUJAWSKO POMORSKIE
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał oresund Zobacz post
    Tu wlasnie pytanie,
    1)czy pójdziesz drogą muratora z folią i styropianem...wg mnie glupie do potęgi.
    2) czy zrobisz jak na zdjeciach - są drobne bledy w technice, ale drobne.

    Ja myślę sam sie w to bawić,
    sam materiał wyliczyłem minimum 1000cegieł=>jesli rozbiórkowe to ok 500zł,
    do tego zaprawa, troche zbrojenia do ławy, szalunki, woda,
    i troche zabawy na całe lato
    Robocizna: wykop, ława, stolarz, murarka, drzwiczki
    Witaj Oresund - z nieba mi chyba spadłeś ! =)
    Dzięki Twoim szacunkowym kosztom i jakże przydatnym wklejonych wcześniej zdjęciom - MOŻE uda mi sie namówić męża by mi takie cudo zrobił !

    Czy te zdjęcia to były z netu czy z Twojej realizacji ? Pytam bo chciałabym prosić o więcej zdjęć i praktycznych wskazówek =) Maż nie jest murarzem tylko taką trochę samozwańczą złotą rączką Do pracy się jednak rwie więc mam nadzieję że wspólnymi siłami uda nam się zrobić ziemiankę . Chcemy taką płytką - głęboką na 1- 1.5 m , reszta w górę , tak by wejście było niewiele poniżej poziomu albo nawet równe z poziomem trawnika ( wysokie wody gruntowe )

    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie bo na razie to jesteśmy jak dzieci we mgle =)

    Pozdrawiam ciepło z Torunia

  14. #494
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Miłeczka
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    KUJAWSKO POMORSKIE
    Posty
    70

    Domyślnie

    ppp.j - witam serdecznie =)
    Czy ja też mogę prosić o fotki na priv ?

    Pozdrawiam cieplutko z Torunia =)

  15. #495

    Domyślnie

    U mnie też ma być ziemianka/piwniczka, ale ponieważ jest wysoki poziom wód gruntowych może być kłopot. Ktoś mi poradził, żeby zamiast wylewania fundamentów i podłogi wstawić szczelny zbiornik taki jak na szambo, tylko odpowiednich wymiarów. Reszta normalnie czyli dobudować ściany i strop oraz obsypać ziemią. Co o tym myślicie?
    maja

  16. #496

    Domyślnie

    Witam, czy znacie kogoś z okolic Warszawy kto zajmuje się uszczelnianiem szamba? Beton popękał i szambo przecieka ile taka operacja może kosztować?

  17. #497

    Domyślnie

    Cytat Napisał cemik1 Zobacz post
    Dostałem kiedyś zeskanowany artykuł o budowie takich piwniczek - ziemianek. Jest tam dość dokładnie opisane jak można takąż budowlę poczynić. Jeżeli jesteście zainteresowani podajcie kontakt mailowy, to wyślę. Nie mogę go wkleić, bo jest to pdf.
    Czy masz nadal te skany, jeśli tak, to bardzo proszę o wysłanie na maila: [email protected]

  18. #498
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markwa

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,
    Znalazłam gdzieś propozycję budowy ziemianki z kręgów betonowych, ale wtedy jest mały problem z podłogą (można to zrobić, były podpowiedzi). Sciany jednak też byłyby mało ustawne.
    Poszukałam i znalazłam coś innego.
    Szambo w kształcie sześcianu http://www.tadbut.pl/oferta.htm, są różne wielkości takich szamb.
    Gdyby tak wykopać dzierę odpowiedni głęboką, wstawić takie szambo tak, aby zapewnić podłogę, ściany boczne i sufit a z przodu jedynie bloczkami " pokój zamknąć" , pozostawiajając otwór na umieszczenie drzwi.
    Pozostanie nam tylko zaizolować tę jedną ściankę - z bloczków, bo reszta jes szczelna i zaizolowana. Do tego schody i niemal gotowe.
    Myślę, żeby jeszcze zapewnić wentylację wstawić w suficie kominek. Oczywiście wszystko przysypać ziemią w formie kopczyka od góry.
    Scianę bloczkową można obłożyć polnym kamieniem, takież schody....
    Co o tym sądzicie?
    Czy taki szamba wymagają jakiejś wylewki czy zwyczajnie na wypoziomowanej ziemii można je stawiać?
    Na stronie patrzyłam, że taka komora szamba kosztuje od 1000 do 2300zł zależnie od pojemności.
    Tabela pojemności zbiorników:
    Pojemność (litry)

    Wymiary (dł. x szer. x wys. w cm)
    3000

    250x200x090
    4000

    250x200x110
    5000

    250x200x135
    6000

    250x200x160
    8000

    250x200x210
    9000

    250x200x225
    10000

    250x200x260
    10000

    340x240x160
    11000

    250x200x280

  19. #499
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    markwa

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    oczywiście tutaj wskazana wysokość, byłaby długością naszej ziemianki, bo sześcian wpuszczamy do ziemii otworem, który będzie wejściem.
    Wymiary całkiem słuszne prawda? Zależnie od upodobań, każdy znajdzie coś dla siebie.

  20. #500
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    unuk

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Jestem jaknajbardziej zainteresowany taką dokumentacją proszę o skan
    Pozdrawiam unuk]

Strona 25 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony