dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 33
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 655
  1. #501

  2. #502
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    protagoras

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Też zamierzam wybudować podobną ziemiankę, tyle że całą pod powierzchnią ziemi. Może ktoś się orientuje czy:
    - na ziemi rolnej można wybudować ziemiankę do 25 m bez zezwolenia?
    - jak głęboko można kopać bez zezwolenia?
    - jeśli można postawić dwie ziemianki po 25 m to w jakiej odległości od siebie powinny być?
    - czy trzeba płacić jakieś haracze (projekty, geodety itp)?

  3. #503

    Cool

    Vilde

    Witam, czy znacie kogoś z okolic Warszawy kto zajmuje się uszczelnianiem szamba? Beton popękał i szambo przecieka ile taka operacja może kosztować?

    A czy możesz podać nazwę firmy która takowe buble produkuje? Pomożesz ,Przysłużysz i Przyczynisz się w ZNACZĄCYM!!! stopniu Innym Forumowiczom przed walką z łopatą i uszczelnieniami na własny koszt . Obawiam się że w Twoim przypadku jeżeli beton tzn. ściany popękały to korozja w szybkim czasie załatwi zbrojenie (zapewne fi 8 żebro cieniastwo) i kwestia 3-4 lat może nastąpić tak zwana IMPLOZJA . Tu raczej wymiana jest wskazana, czy Posiadasz gwarancję i na jaki okres? , operacja na pewno kosztowna!!!

  4. #504
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Ziemianka już jest, z wejściem bocznym po kamiennych zakręcanuch schodkach. Mam tylko problem z ociepleniem łukowatego żelbetonowego stropu. Początkowo chciałem obsypać tylko ziemią, ale ponieważ ziemii ma być tylko 30cm, trzeba ten strop docieplić jescze styropianem. Z moich pobieznych rachunków wyszło, że 1cm styropianu równoważy 40cm ziemi. Myslę, że jak dam 3cm styropianu, to będzie to równoznaczne z ponad metrową warstwą ziemi. Problem tylko jak ten styropian zabezpieczyć np. przed gryzoniami. Zamierzam dać pod styropian folię budowlaną, a na styropian siatkę i klej tak jak to się robi przy ociepleniu i przysypać ziemią.
    Czy to się sprawdzi?
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  5. #505
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    kupiłam szambo 10m3 od firmy z Radomia, koparka z Legionowa. Pan dość młody o imieniu Mateusz.
    Szambo postawili krzywo, poprawiali ze trzy razy. Podnosili, kopali stawiali i tak w kółko. Szambo w dalszym ciągu ma lekki przechył. Kominy nie dopasowane, nie założyli więc kołnierza, bo nie mieli czym przyciąć. włazy zakrywaja wiec otwory lezac tylko na kominach. Miało być dwukomorowe, no i jest tylko że w drugiej komorze zapomnieli zrobić dziure i wyrąbali kwadratowy otwór, więc zmieści sie tylko rura, człowiek nie.
    Szambo stoi 1,5 miesiaca w obu komorach woda 30cm.
    Nie wiem jak woda sie dostaje. Raczej nie przez kominy, bo kominy sa nad ziemia jakies 20cm.
    spoiny byly wykonane z betonu. rura kanalizacyjna dobrze uszczelniona. pokrywa betonowa i kominy nie osmołowane (to czarne nie wiem czy tak sie nazywa)
    nie wiem byc moze taka ilosc jest w normie?
    szambo nie jest jeszcze uruchomione, wiec to nie nasza sprawka.

  6. #506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    angelnight

    Zanim sie zapienisz do konca , zadzwon do pana Mateusza to Ci wyjasni , ze nigdy nie zostawia sie szamba pustego , zawsze troche wody jest .
    Jeden tu byl na forum taki cwany co to wypompowal ta wode a szambo mu wyplynelo razem z wiosennym roztopem .
    Chtry dwa razy traci .

  7. #507
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angelnight
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zadzwoniłam. Był bardzo miły. Polecił nam zaczekać do wiosny, skoro i tak nie bedziemy tam mieszkac. Jesli bedzie przybierac, to przyjedzie na wiosne, odkopie i uszczelni.
    Na razie wiec odpuszczam temat. zajme sie przeciekajacym kominem )

  8. #508

    Post

    Witam forumowiczów! Czy ktoś tu jeszcze bywa?
    Chciałabym zrobić ziemiankę na działce ale ze nie ma tam wiele miejsca przyszedł mi pomysł by zrobić ją pod tarasem, obok domu. Taras będzie ok 45 cm nad powierzchnia terenu i w przyszłości będzie chyba wyłożony kostką. Czy ziemianka w tym miejscu spełniałaby swoje funkcje, jak ją najlepiej zrobić i czy odsunąć ją od ściany domu?
    Proszę o wasze opinie.

  9. #509
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzialka58

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Kochani - 30cm w ciągu 1.5 miesiąca to nic w porównaniu z tym co ja mam. U mnie się leje 5 cm na godzinę . Producent obiecał uszczelnić, umówił się, ale nie przyjechał. Teraz nie odbiera telefonu. Jeśli nie odezwie się do końca tygodnia - opiszę dokładnie kto to.

  10. #510
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    w ubiegłym roku budowaliśmy i dom, i piwniczkę, i to w takim tempie, że nie było czasu na forum pisać. Wrzucam zdjęcia piwniczki gotowej, kilka miesięcy po wybudowaniu - jeżeli kogoś interesuje taka postarzana wersja, to mam więcej zdjęć. Chociać chyba nie będę mogła nic podpowiedzieć w sprawie najwazniejszej - stropu, poniewaz udało nam się kupić sklepienie bunkra z czasów wojny i praktycznie strop mieliśmy gotowy.







  11. #511
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    witam,
    pisałam juz na innym watku o piwniczkach, ale widze że temat jest popularny. wkleje po prostu zdjęcia gotowej piwniczki, jeżeli ktos sobie zazyczy cos więcej to bardzo chętnie. mam zdjęcia z całej budowy. faktycznie sprawdza sie ten wynalazek świetnie, i zimą (mam tam nawet hydrofor, nie zamarznie), i latem.




  12. #512
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Marzenie nalewki widzę a to podstawa w piwniczce Gratuluję. Ja jeszcze z rok zanim się wezmę za piwniczkę.
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  13. #513

    Domyślnie

    o kurcze blade ja swoja piwniczke z czasow wojny kazalam zrownac z ziemia,a tu mozna bylo chociaz strop przehandlowac

  14. #514
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Zielony ogród

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    2.458

    Domyślnie

    jacekh widzę masz podobne priorytety życiowe jak mój małżonek,tych nalewek już zrobił tyle, że nie damy rady tego wypić przez 10 lat
    my sie nieźle nagłówkowalismy, żeby nasza piwniczka wygladała na taka stara z czasów wojny - nierówny tynk gruboziarnisty (majster miał problem, bo teraz tylko gładzie...), cegły poniemieckie rozbiórkowe, imitacja obtłuczonego tynku, jeszcze troche ściany za białe i pajeczyn brakuje, ale to kwestia czasu. Drzw metalowe z Practikera ponabijalismy nitami i pomalowalismy na khaki, ale nie wyszła mi struktura - sa trochę za gładkie. Znajomi maja autentyczna poniemiecką ziemiankę z czerwonej cegły i jacbardzo im zazdrościlismy. W mojej jabłka odmiany Freedom przechowywały się pieknie do końca marca, chociaż nie jest to typowo zimowa odmiana. Ale w czasie ostatniej zimy, gdy temp. spadała do -25 - 30, to drzwi przemarzały, a w piwnicy było ok2 stopni. Za cienka warstwa ziemi była na stropie, bo mielismy lenia i nie nasypalismy tyle, ile było zaplanowane. Teraz już to naprawilismy i obsadzilismy ja roslinami, które zatrzymuja śnieg - najlepszy izolator. Na zdjęciu poniżej zastosowanie piwnicy latem: (jak mąż z kolegą w ogrodzie pracują, ciagle coś z piwnicy potrzebują, a żona niby ma tego nie widzieć)


  15. #515
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jacekh
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    531
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    już się nie mogę lata u siebie na działce doczekać

    w lecie płyny potrzebne - wiadomo

    nalewek to i u mnie dostatek, tyle że czasu żeby się napić nie ma , poszalałem i gdzieś od 5 lat próbuję tworzyć a następne 10 będzie trzeba to spijać
    Dla zainteresowanych, zostały mi i oddam za pół ceny : wróblówki z kratką , taśma kalenicowa figaroll 30cm brąz 5 szt
    Zobacz i dopisz się do Mapki Faworytów
    Zapraszam do mojego dziennika "budowy"
    A tutaj komentarze
    Mój sklep plastyczny

  16. #516
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar rudi1973
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mroków
    Posty
    2

    Domyślnie Piwnica na małe co nieco.

    Witam,mam coś podobnego.Załącznik 36523Załącznik 36524

  17. #517
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar rudi1973
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Mroków
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,posiadam coś podobnego w ogrodzie.Zdjęcia w galerii Muratora.

  18. #518
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lolek632

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    53
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    odświeżę temat przy okazji
    przeczytałem wszystko, przyjdzie wiosna to już wskazówki mam co dalej czynić ze swoim szambem, które ma 10m i nie wiem kiedy zalało się pod sam dekiel... Podejrzewam, że albo przy rurze albo kominie...

  19. #519

    Domyślnie szukam fachowca od uszczelniania szamba

    Witam,

    szukam fachowca z okolic Warszawy od uszczelniania szamba betonowego. Szambo duże, ok 15 m3, betonowe, instalowane 20 lat temu.

  20. #520

    Domyślnie

    witam,

    jak myślicie czy silka będzie dobrym materiałem do budowy piwniczki, na ścianki. Po budowie zostało mi tego trochę i chciałem wykorzystać.
    podobno dobrze jak w piwnicy jest troche wilgotno, a silka wilgoć chłonie.
    Planuje na spód dać folie jako izolacje przeciwilgociową, na to dać zbrojenie (siatki, pręty) i wylać taką małą płytę fundamentową ze stopami.
    liczylem to wyjdzie z ok 3 m3 betonu. potem wymurować ścianki z: silki (jeśli okey będzie) lub bloczków betonowych, na to strop lany z 15cm i finał
    piwniczka o wielkości 2x5m

Strona 26 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony