dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 31 z 33
Pokaż wyniki od 601 do 620 z 655
  1. #601
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bitter
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Dzielnica
    Powiat Goleniowski
    Posty
    2.776
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    No to będzie górka na sanki

  2. #602

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy budować z cegły pełnej, czy z kratówki. Widziałem filmy i zdjęcia na youtube - różnie budują.
    Cena nie jest argumentem.
    Raczej skłaniałbym się ku cegle pełnej, co myślicie o tym?

  3. #603

    Domyślnie

    Oto co znalazłem na temat budowy ścian piwnicy oraz ich ew. izolacji (cytat kursywą, zwykły tekst moje komentarze):

    Ściany piwnicy powinny być zbudowane z cegieł wypalanych normalnie lub mocno, murowane bez cementu czyli pewnie chodzi o zaprawę wapienną W zależności od nacisku ziemi,ściana ta powinna mieć grubość od 50 do 100 cm Strasznie dużo. Znalazłem również przykład piwniczki budowane przez pewnego niemca i tam grubość ściany była na 1,5 cegły, czyli można mniej.
    A teraz uwaga coś dla miłośników betonu:
    W innym przypadku istnieje możliwość wykonania na zewnątrz zbrojonej ściany betonowej o grubości 20 cm i wymurowania wewnątrz cegieł o grubości 6 cm. Wtedy piwnica może oddychać od wewnątrz.
    Teraz coś o wentylacji, jaka musi być zachowana aby zacytowana wcześniej ściana dwuwarstwowa miała sens:
    Oddychanie jest w pełni wartościowe jeżeli okno piwniczne jest przynajmniej cały czas lekko otwarte
    Na koniec coś o izolacji przeciwwilgociowej, ale tylko dla ściany z cegły:
    Od zewnątrz trzeba zaizolować ścianę zewnętrzną asfaltem itp.

    Znalazłem również sugestię, że lepiej nie tynkować ścian bo wtedy jest lepsza wymiana wilgoci.

  4. #604

    Domyślnie

    Ktoś z Was próbował budować piwniczkę "legalnie"? Czy wystarczy zgłoszenie czy jednak będzie potrzebne pozwolenie, bo jak to drugie to przechlapane. Jak dzwoniłem do starostwa to stwierdzili, że na pewno potrzebne zgłoszenie ale nie wykluczone, że zażądają pozwolenia na budowę. Nie chciałbym robić nieformalnie bo jednak trochę kasy na to pójdzie a jak przypęta się ktoś z kontrolą to nie dość, że kara to i jeszcze każe mi to rozebrać.

  5. #605
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Sympatyczka79

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Zambrów
    Kod pocztowy
    18-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    wszyscy się rozpisują jak zbudować ziemiankę ja po części już taka posiadam sprawa ma się inaczej jest to ziemianka zbudowana kilkadziesiąt lat temu w stodole kiedyś jak było siano lub słoma piwniczka była dobrze ocieplona w obecnym czasie jest nieosłonięta w związku z tym moje pytanie czym można taka ziemiankę dodatkowo ocieplić. Myślałem żeby obsypać 30 cm warstwą trocin. A przy okazji żeby tez wygląd nie odstraszał

  6. #606

    Domyślnie

    No i du...a, nie dość, że wymagają pozwolenia na budowę to jeszcze z ustanowieniem inspektora nadzoru (bo narysowałem, że strop będzie łukowy). Już nawet przysłowiowego kurnika nie można samemu postawić na własnej działce a jeszcze niedawno całe domy budowali bez tej całej biurokracji i do dzisiaj stoją. Jak się tylko chce zgodnie z prawem to zawsze pod górkę

  7. #607

    Domyślnie

    zobaczcie miniziemiankę na zdjęciu do artykułu: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...to_bardzo.html

    Może to nie głupi pomysł stosować rury, dreny i inne prefabrykaty?

  8. #608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arcadiusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Jutrosin
    Kod pocztowy
    63-930
    Posty
    128

    Domyślnie

    Witam, ja kiedyś zgłosilem budowe budynku gospodarczego do 25m2, i w tym miejscu będę właśnie chciał zbudowć bydynek zakopany 1m w ziemi wystajacy ponad powierzchnie około 1,5-2m, będzie wyglądał jak bunkier, obłożony od zewnąrz styropianem, izolowany dach, jednospadowy nie wiem czy nie w formie zielonego ogrodu na dachu, także nie będzie się to nazywało ziemianka bo na ziemienkę wymagane jest pozwolenie na budowę, tylko budynek gospodarczy.

  9. #609

    Domyślnie

    Witam.
    Pomóżcie jak wykorzystać - przerobić istniejącą piwnicę pod bud. gospodarczym.
    Stan na dzień dzisiejszy:
    pomieszczenie: 3m x 5m - wysokość 2,2m
    Posadzka: piasek
    Ściany: lany beton z otoczakami do poziomu gruntu, izolacja pozioma i sześć rzędów cegieł białych znowu izolacja i lany strop gr 12cm.
    Wejście przez otwór 1,5m x 1,5m w stropie.
    Nad stropem pomieszczenie gospodarcze z pustaka.
    Wejście - właz zrobiłem z desek i ociepliłem 5 cm styropianem i na to znowu deski

    Jak przerobić taką konstrukcję żeby zimą nie było tam temperatury poniżej zera.
    Ma ktoś pomysł ?
    Ostatnio edytowane przez marco48 ; 18-04-2014 o 09:01

  10. #610

    Domyślnie

    Może ktoś przerabiał taką piwniczkę - czas leci a pomysłu brak.

  11. #611
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Wszystkich zainteresowanych tematem ziemianek chciałbym zaprosić na spotkanie, które odbędzie się na Google Hangouts w niedzielę o 20.

    Spotkanie dotyczyć będzie właśnie ziemianek, piwniczek ziemnych, wykorzystania ich do przechowywania żywności, oraz użycia pod kątem przetrwania w ziemiance np. skutków wichury czy promieniowania.

    Póki co mam tylko stronę wydarzenia na Facebooku:
    https://www.facebook.com/events/620372764760614/

    Zachęcam do rejestracji. Spotkanie oczywiście będzie bezpłatne. Dokładne miejsce (adres URL do podłączenia się do wydarzenia) podeślę na stronie wydarzenia gdy już będzie znany.

    Mam nadzieję, że pojawią się także praktycy, którzy ziemianki już mają, by podzielić się informacjami.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  12. #612
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Spieszę z informacją, że zapis hangoutu jest dostępny pod adresem:
    https://www.youtube.com/watch?v=02WFJbc00js .
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofLis2 ; 31-03-2015 o 19:50 Powód: hangout już się skończył
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  13. #613
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gruszka777

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Zieloki Parcele
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ,
    nie wiem czy to jest jeszcze aktualne,ale byłabym zainteresowana skopiowaniem tego fragmentu muratora z opisem i rysunkiem ziemianki.
    Bardzo proszę o info
    mój tel. 602 212 393
    Beata

  14. #614
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gruszka777

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Zieloki Parcele
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czy ja też moglabym prosić o temateriały
    Beata
    [email protected]

  15. #615
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Gruszka777

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Zieloki Parcele
    Kod pocztowy
    05-082
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam ,
    bardzo proszę o przesłanie tych materiałów również dla mnie
    [email protected]
    dziękuję

  16. #616

    Domyślnie

    Witam
    Trochę czasu minęło ale w końcu zbudowałem sobie piwniczkę łącznie z całą tą papierologią i pozwoleniem na budowę (kilka tys. w plecy) ale bałem się, że jak kiedy skontrolują to nie ma tego nawet jak rozebrać. Ściany zrobiłem z bloczka od zewnątrz i cegła od wewnątrz, strop też cegła od wewnątrz (łukowy) na zewnątrz zbrojony beton i 10cm styropianu, podłoga to cegła ułożona na płask na gruncie rodzimym (mam do 2 m ziemię piaszczystą więc woda nie podchodzi). I wszystko byłoby ok, tylko jakoś mi temperatura za bardzo się zmienia, zimą było ok 3-6 st. ale teraz jak były upały to i 17 pokazał termometr, więc specjalnie chłodno to tam nie ma. Wilgoć jest w środku duża, ze względu na cegłę to nie skrapla się na ścianach ale z metalowych regałów to kapie woda i pokazała się pleśń na etykietach i słoikach. Wlot wentylacji to rura 110, która idzie kilka metrów pod ziemią i wchodzi na dole w rogu piwniczki a wylot jest na przeciwległej ścianie nad drzwiami. I teraz mam problem, dlaczego temperatura jest taka wysoka i czy coś robić z wilgocią ( w końcu do przechowywania warzyw jest ona potrzebna). Myślałem nad zwiększeniem wentylacji (wentylator) ale czy to nie spowoduje wzrostu temp. Może ktoś ma jakiś pomysł?

  17. #617
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    chrobry

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    344
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Miol : czy zdiagnozowałeś problem z temp. ? Zaczynam lada moment budowę w bardzo podobnej technologii jak TY. Czy masz może i możesz udostępnić zdjęcia z prac budowlanych ? Czy twoja ziemianka ma 1 czy dwoje drzwi ? Będę wdzięczny na pomoc !

  18. #618

    Domyślnie

    Taka piwnica, piękna sprawa. Jakbym tylko miał większą działkę nawet chwili bym się nie zastanawiał

  19. #619

    Domyślnie

    A może zainteresuje Was takie coś:


    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  20. #620

    Domyślnie

    Mam w planach zakopać taki prefabrykat, ma ktoś może coś takiego?
    Interesuje mnie jak to się sprawuje w praktyce?

Strona 31 z 33

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony