dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Porządkowanie działki po budowie

    Witam,

    Zabraliśmy się za porządkowanie działki. Wytruliśmy wszystkie chwasty Roundapem, teraz działeczkę przekopujemy kawałek po kawałku i te chwasty wybieramy. Po skończeniu planujemy wysiać żyto (jako nawóz zielony). I moje pytanie jest takie: czy na wiosnę zamiast przekopywać tą działkę ponownie możemy wykorzystać do tego glebogryzarkę ? Czy w ogóle ktoś wysiewał na zimę żyto albo inny zielony nawóz ?

  2. #2

    Domyślnie

    Dobre pytanie, wolę zakładać trawnik wiosną, działka jest odchwaszczona i przekopana dwukrotnie. Jakiś przedplon wysiewać? Czy zostawić na zimę w tym stanie?
    w.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam
    mam ten sam dylemat,proszę o opinię specjalistów..

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    pewnie ,że można nawet trzeba jak jest taka możliwość...
    tylko potem będzie trzeba to wszytko ładnie porównać i do roboty dalej

  5. #5

    Domyślnie

    Proponuję kozę. Zeżre wszystko.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uszaty1973
    Proponuję kozę. Zeżre wszystko.
    To nieprawda, wiem z doświadczenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Agacka - dziękuję za odpowiedź
    woytek ,manykes - podjęliście decyzje ? Wysiewacie coś ? A jak tak to co ?

  8. #8

    Domyślnie

    chętnie ale nie wiem co.
    w.

  9. #9

    Domyślnie

    My planujemy wysiać żyto - można to zrobić do 15 października. Do tej pory może uda nam się przekopać tą działkę.

  10. #10

    Domyślnie

    Gorczyca? tak radzi rolnik sadownik, ale pewności mi brak czy to dobre.
    w.

  11. #11

    Domyślnie

    ja jestem kompletnym laikiem w tej sprawie. Prosze powiedzcie czy jesli w tym roku dzialka byla obsiewana ziemniakami i zytem, a w przyszlym bedzie budowa - mysle ze trawa zakladana bedzie dopiero w 2007 , czy to wystarczy, czy tez jednak dobrze byloby w przyszlym roku tez cos posiac, przynajmniej na czesci?

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    manykes

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    747
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam
    ja nic nie wysiewam,teraz przymierzam się do zlania ziemi randapem i pozostawię to do wiosny, wtedy kolejny oprysk ,orka ,równanie terenu i siew trawy...
    taki mam plan...!?
    powodzenia i pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie co nieco o nawozach zielonych...

    Polecam... o nawozach zielonych, terminy siewu, gatunki ...

    http://podszarotka.republika.pl/inde...2Fzielony.html

    Czyli ja z gorczycą nieco się spóźniłem --> wysiew do 5 września jest zalecany.
    No zobaczymy czy wykiełkuje i zdąży nieco podrosnąć.
    w.

  14. #14

    Domyślnie

    A my właśnie na pierszej części działki wysialiśmy żyto. Teraz kończymy przygotowania drugiej części (czyli przekopywanie i usuwanie chwastów i kamieni) i w kolejny weekend ją też obsiejemy. I pozostanie jeszcze trzeci mały kawałeczek... Ciekawa jestem jakie będą efekty.

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    a'propos porządkowania...co zrobić ze swieżo nasypanymi szkarpami, całymi w zbitych grudach gliny?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agacka
    a'propos porządkowania...co zrobić ze swieżo nasypanymi szkarpami, całymi w zbitych grudach gliny?
    Postarać się aby tego nie rozwlec po działce. Jeśli to glina z martwicy to trochę czasu minie nim zrobi się z tego ziemia uprawna. Ogładałam Twoje fotki (fajowska chatka) chyba równaliście teren i podsypywaliście. Jeśli nie ubite ubijakiem to wszystko osiądzie tylko czekać na deszcz. Potem nietety będziesz musiała ponawozić humusu.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    czy Ty widzisz ile tego jest... przecież ja z torbami pójdę...siada pomalutku,ale nie da się nic ziemi ruszyć bo się obsypuje!

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agacka
    czy Ty widzisz ile tego jest... przecież ja z torbami pójdę...siada pomalutku,ale nie da się nic ziemi ruszyć bo się obsypuje!
    Ano sporo, u mnie to tule było samego humusu (za dobrze uprawiałam ziemię) ale po kolei. Rezygnujemy z nawożenia ziemi humusowej. To najpierw trzeba te pagórki trochę ubić, potem zabezpiecz przed spadaniem (pewnie masz w planie jakieś murki oporowe) ale teraz lepiej chyba resztą desek. Potem wzrusz wierzchnią warstwę i posiej żyto. Będzie liche i biedne ale to pierwszy krok. Wiosną zakop (można glebogryzarką) i posiej np gorczycę i w połowie lata znowu zakop. Możesz w miarę możliwości potem nawozić torfem i obornikiem. Musisz stworzyć warunki aby powstał nowy humus. Myśle że już za rok poprawią się na tyle warunki że możesz pomyśleć o stałych obsadzeniach. Sadząc krzewy, drzewka itp warto do otworu w który będziesz sadzić wsypać np. ziemi kompostowej lub kupionego humusu.

  19. #19

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony