dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie koszt ocieplenia - ile?

    jaki jest tak w przyblizeniu koszt ocieplenia domu? chodzi mi o cene za metr kwadratowy,ocieplenie styropianem. Ile materiały a ile robocizna? Ważne - samo ocieplenie bez nakladania tynku

  2. #2

    Domyślnie

    65,25

  3. #3

    Domyślnie

    materiały ; styropian 11,00 , klej 2,50 ; siatka 2,00 ; klej siatka 3,50 ; kołki 0,60 - razem około 20,00
    to jest coś ze średniej półki ; w supermarketach kupisz niefirmowe kleje ze 30 % taniej - ja nie polecam

    robocizna około 20,00

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał majorkas
    materiały ; styropian 11,00 , klej 2,50 ; siatka 2,00 ; klej siatka 3,50 ; kołki 0,60 - razem około 20,00
    to jest coś ze średniej półki ; w supermarketach kupisz niefirmowe kleje ze 30 % taniej - ja nie polecam

    robocizna około 20,00
    a tynki ? malowanie ?

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    a ja polecam niefirmowe

    sypie je zazwyczaj jakas znana firma a taniej 5 - 8 złotych

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał majorkas

    robocizna około 20,00
    mało..2,5 to minium w Szczecinie

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał margen
    Cytat Napisał majorkas

    robocizna około 20,00
    mało..2,5 to minium w Szczecinie
    ...a 7zł pod nim.
    PS. Moja ciotka miała taką oferte w Morzyczynie (30km od Szczecina). Samo ocieplenie styropianem z siatką, bez tynku.

  8. #8

    Domyślnie

    tu w Bielsku najtańsza oferta jaką znalazłam to 17 zł za m2

  9. #9

    Domyślnie

    miało być 25, a po weryfikacji przy moim domu 220 m2 i dość wysoko nie znalazłem taniej niż 30 zł. (z rusztowaniem wykonawcy)
    bede robił sam do siatki, na tynk wynajmę kogoś mam ofertę za 7 zł/m2

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał margen
    miało być 25, a po weryfikacji przy moim domu 220 m2 i dość wysoko nie znalazłem taniej niż 30 zł. (z rusztowaniem wykonawcy)
    bede robił sam do siatki, na tynk wynajmę kogoś mam ofertę za 7 zł/m2
    U mnie tak samo. A jeszcze zdecydowana większość wykonawców, z którymi rozmawiałam, nie chce "moich" materiałów tylko dają swoje i wtedy poniżej 80 zł/m2 nie schodzą .

  11. #11

    Domyślnie

    trudno pomęcze się sam. zaostało mi urlopu a na wakacje i tak bym nie pojechał (są ważniesze wydatki )

  12. #12

    Domyślnie koszt ocieplenia

    Ja wlasnie jestem przed nalozeniem tynku akrylowego.
    300m2, styropian 8cm.
    Razem z robocizna (wykonawca z rusztowaniem) i materialami bedzie jakies 16 tys pln.
    Chyba nie zle
    /mr/

  13. #13

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał mradom
    Ja wlasnie jestem przed nalozeniem tynku akrylowego.
    300m2, styropian 8cm.
    Razem z robocizna (wykonawca z rusztowaniem) i materialami bedzie jakies 16 tys pln.
    Chyba nie zle
    /mr/
    To bardzo tanio, ale mam nadzieję, że masz ściany trójwarstwowe i z 10cm styropianu pomiędzw warstwami, skoro chcesz położyć 8cm.

  14. #14

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał Dominik!
    Cytat Napisał mradom
    Ja wlasnie jestem przed nalozeniem tynku akrylowego.
    300m2, styropian 8cm.
    Razem z robocizna (wykonawca z rusztowaniem) i materialami bedzie jakies 16 tys pln.
    Chyba nie zle
    /mr/
    To bardzo tanio, ale mam nadzieję, że masz ściany trójwarstwowe i z 10cm styropianu pomiędzw warstwami, skoro chcesz położyć 8cm.
    a ja mam pytanie. mam sciane z suporexu o grubosci 24 cm. na to idzie styropian 10 cm i na to elewacja.
    wystarczy ?

  15. #15

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał mannix
    Cytat Napisał Dominik!
    Cytat Napisał mradom
    Ja wlasnie jestem przed nalozeniem tynku akrylowego.
    300m2, styropian 8cm.
    Razem z robocizna (wykonawca z rusztowaniem) i materialami bedzie jakies 16 tys pln.
    Chyba nie zle
    /mr/
    To bardzo tanio, ale mam nadzieję, że masz ściany trójwarstwowe i z 10cm styropianu pomiędzw warstwami, skoro chcesz położyć 8cm.
    a ja mam pytanie. mam sciane z suporexu o grubosci 24 cm. na to idzie styropian 10 cm i na to elewacja.
    wystarczy ?
    Współczynnik k dla takiej ściany to ok. 0,29 W/m2 x k
    Niby norma spełniona (0,3), ale koszt dodatkowego centymetra styropianu to tyllko ok. 1,3zł./m więc na to pytanie każdy musi sobie samemu odpowiedzieć.

  16. #16

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Mam sciane wykonana z cegly kratowki od zew. i suporexu pelnego od wew.. Pomiedzy oczywiscie komora powietrzna - wiekszej grubosci styropiany nie moglem dac - mur mialby straszna szerokosc, poza tym okna musialbym przesuwac - za duzo roboty i koszty.

  17. #17

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał mradom
    Mam sciane wykonana z cegly kratowki od zew. i suporexu pelnego od wew.. Pomiedzy oczywiscie komora powietrzna - wiekszej grubosci styropiany nie moglem dac - mur mialby straszna szerokosc, poza tym okna musialbym przesuwac - za duzo roboty i koszty.
    To chyba nie powinno być źle.
    Ale ja dla przykładu mam mur o grubości ok. 60 cm, ale i tak daję 15 cm ocieplenia! Będę miał więcej miejsca na parapetach na kwiatki

  18. #18

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał Dominik!
    Współczynnik k dla takiej ściany to ok. 0,29 W/m2 x k
    Niby norma spełniona (0,3), ale koszt dodatkowego centymetra styropianu to tyllko ok. 1,3zł./m więc na to pytanie każdy musi sobie samemu odpowiedzieć.
    czy jest na jakiejs WWW kalkulator zeby sobie ten wspolczynnik samemu przeliczyc ?

  19. #19

    Domyślnie

    Gdzieś jest, poszukaj na forum. W jakimś temacie był podany.
    Ja korzystałem z programu dołączonego do któregoś z muratorów.
    Fajna rzecz, bo nie polega się tylko na wiedzy często niedouczonych fachowców, którzy najczęściej mówią: panie, tyle się robi! A najlepiej jeśli grubość ocieplenia poda w projekcie projektant.

  20. #20

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
    Marcin

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony