dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzobi

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1

    Domyślnie Koszt ogrzewania gazowego

    Może ktoś mi powie jaki jest miesięczny koszt ogrzania domku jednorodzinnego o powierzchni 70 m2 gazem.Budnek ocieplony

  2. #2

    Domyślnie

    Trudno mi powiedzieć o 70m2, bo to dość mały domek ichyba nie ma takich za dużo, ale mogę podać koszt 100m2 domu ocieplonego 10cm styropianu - ok.450zł./ miesięcznie.

  3. #3

    Domyślnie

    o Boże, jak drogo!!! też myślę o ogrzewaniu gazem, ale widzę, że muszę rozważyć jakieś alternatywy przed podjęciem decyzji, bo zbankrutuję

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał madarka
    o Boże, jak drogo!!! też myślę o ogrzewaniu gazem, ale widzę, że muszę rozważyć jakieś alternatywy przed podjęciem decyzji, bo zbankrutuję
    Faktycznie koszta Dominik!'a są jakieś wygórowane... ale zerknij może na dane zawarte w poniższym wątku:
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...141&highlight=
    All rights reserved.

  5. #5

    Domyślnie

    To faktycznie dużo, ale bez dogrzewania domu kominkiem, łącznie z ciepłą wodą i w domu jest 21-22 stopnie. Jeśli zjedziemy do 19-20 stopni, odliczymy koszt c.w.u. - ok.80zł. to nie wyjdzie tak tragicznie.
    Poza tym mówię tu o ogrzewaniu mającym już kilka lat termetem.

  6. #6

    Domyślnie u mnie podobna powierzchnia

    około 90-100 m będzie. zresztą wszystkie wyliczenia są i tak zawsze bardzo względne, bo zależą od wielu czynników, m.in. ocieplenia, zadrzewienia/zacienienia domu, szczelności okien itp, a także od ceny gazu . niestety może iść cały czas w górę... u mnie na pewno będzie gaz, ale postawię też odpowiedni komin, aby w razie czego można było zmajstrować jakiś kominek

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    U mnie jest tak - dom ocieplony styropianem 10ką i jest kominek - płacimy za ogrzewanie (razem-ciepła woda, grzejniki) średnio rocznie 300 zł. Uważam że to bardzo dobry wynik! Nowy kocioł DeDietrich.
    Acha - dom poniemiecki 120 m.kw. podpiwniczony.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gagata
    U mnie jest tak - dom ocieplony styropianem 10ką i jest kominek - płacimy za ogrzewanie (razem-ciepła woda, grzejniki) średnio rocznie 300 zł. Uważam że to bardzo dobry wynik! Nowy kocioł DeDietrich.
    Acha - dom poniemiecki 120 m.kw. podpiwniczony.
    Średnio rocznie - czy to znaczy że w miesiącach zimowych miewasz wyższe rachunki od 300 zł? (a w letnich niższe?). Jeśli tak, to ile płacisz wtedy, kiedy jest naprawdę zimno?

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    GoskaJ - tak, ja uśredniłam opłatę. Płacimy latem ok. 150 a zimą ok. 450 (okreslenia zma i lato sa umowne oczywiście).
    A dodam, ze balismy się trochę tych kosztów gazu bo słyszeliśmy niestworzone historie ile to płacą niektórzy! To na pewno kwestia ocieplenia domu i dobrych okien. Przedtem grzalismy węglem (taki był system w domu kiedy go kupilismy) i wychodziło tyle samo w domu już ocieplonym, ale jeszcze ze starymi oknami.
    No i bez kominka.
    Pozdrawiam!
    Acha - nie wiem czy to jest jasne - w tej kwocie też jest cena drewna do kominka.

  10. #10

    Domyślnie

    No to mi ciągle wychodzi, że na razie nie opłaca się docieplać naszego domu (na tym forum nie powinnam się do tego przyznawać ). Nasze rachunki to ok 500 - 550 zimą przy części starych okien i bez kominka, w domu w trakcie remontu ("gołe" ściany i ogólna "kicha" we wnętrzach). Teraz mamy wszystkie okna nowe, "zrobiony" dach, kominek wstawiamy - a nad ociepleniem dalej będziemy sie zastanawiać.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    GoskaJ - no ale pewnie że tak może być!
    Przecież nie każdy dom wymaga ocieplenia.
    Nasz wymagał (mało powiedziane) i w ciągu pierwszej naszej w nim zimy, kiedy jeszcze nic nie zdążyliśmy zrobić a juz mieszkaliśmy - horror!
    Zimno jak nie wiem co a grzanie (węgiel) na maksa + farelka miejscowo na nogi bo nie dało się wysiedzieć dłużej w jednym miejscu.
    Więc my nie mieliśmy wyjścia. Ale Ty - jesli nie musisz - to po kiego???

  12. #12

    Domyślnie

    Bo wszyscy docieplają !
    A tak poważnie, to czytałam, tu na forum, że niektórzy płacą za ogrzewanie gazowe po 100 zł - i przy takim porównaniu to te nasze rachunki są kolosalne. Nie wiem, moze w nowych domach jest inaczej?
    Acha, u nas ciepła woda i kuchenka też są na gaz.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał GośkaJ
    Bo wszyscy docieplają !
    A tak poważnie, to czytałam, tu na forum, że niektórzy płacą za ogrzewanie gazowe po 100 zł - i przy takim porównaniu to te nasze rachunki są kolosalne. Nie wiem, moze w nowych domach jest inaczej?
    Acha, u nas ciepła woda i kuchenka też są na gaz.
    Te 100zł. to zdecydowna przesada! Ja też czytałem takie wypowiedzi, ale niestety można to między bajki włożyć. Za 100zł. to nie ogrzejesz 100m2 domu kominkiem, a co dopiero mowa o gazie!
    Choć nie miałbym nic przeciwko

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dominik!
    Choć nie miałbym nic przeciwko
    Ja też oczywiście ! Ale tak realnie to poniżej tych 300pln chyba ciężko "zejść"?

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał GośkaJ
    Cytat Napisał Dominik!
    Choć nie miałbym nic przeciwko
    Ja też oczywiście ! Ale tak realnie to poniżej tych 300pln chyba ciężko "zejść"?
    Z tego co mi wiadomo z doświadczeń moich i moich znajomych, to kwota 300zł. jest już bardziej realna. Myślę, że przy dobrze ocieplonym domu jest to do osiągnięcia.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    robu

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Trudno odpowiedzieć Ci jednoznacznie, bo zależy to od zbyt wielu rzeczy. Kilka podano już w innych odpowiedziach. Ja mam np. mieszkanko 64m2w domku jednor., z uwagi na sąsiada jeszcze nie w pełni docieplone. ogrzewam piecem dwufunkcyjnym i dogrzewam kominkiem. Gdyby pozostać tylko na gazie to koszt sięgałby 350 zł. m-cznie i to nie byłoby dużo. Sama ciepła woda pozostałych m-cach roku to 80 zł./m-c. Dużo jednak zależy od własnych potrzeb i konserwacji pieca. Piec mam 7 lat i w tym czasie miał 2 razy solidny przegląd, nie licząc drobniejszych. Wybranie pomieszczenia na termometr załączający też jest b.ważne, bo piec będzie załączać się częściej lub rzadziej. No i oczywiście temperatura. Jeden woli 24 st., a drugiemu wystarczy 20 st.Jakby nie patrzeć nie powino być inaczej niż 300-450 zł./m-c

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony