dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Wczoraj zamowilem tynk akrylowy.
    Dzisiaj dostawa.
    Czy zdaze polozyc pogoda sie kaszani.
    Marcin

  2. #22

    Domyślnie

    Juz teraz wiem, mam wyliczone 300m2 sciany z czego moze ok. 20m2 nie bylo kryte styropianem. Tylko siatka i zaprawa do siatki.
    W tym 2 kominy na bardzo stromym dachu - rowniez pokryte zaprawa i zazbrojone siatka. Robocizna to 22pln/m2. Majstry mialy z soba rusztowania plettaca bez ktorych robota by nie poszla. Materialy z tynkiem akrylowym i troche mozaiki, styropian 8cm, zaprawy, siatki i kleje wraz z wymiana wszystkich parapetow (na klinkierowe) to bedzie rowne 16 tys pln. Jestem bardzo zadowolony z kosztow tej operacji. Daje to jakies 53 pln/m2 na gotowo. Wszystkie ceny wyjsciowo od generalnych wyk. oscylowaly w granicach 73 pln/m2.
    Za 3-4 dni bedzie dom zatynkowany-wtedy sie oceni efekt koncowy.
    Marcin

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    serTom

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    8

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał mradom
    Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
    Marcin

    Ma znaczenie - zawsze. Współczynnik U, a dokładniej opór cieplny R każdej wartwy ściany (również styropianu) zależy od jej grubości d:
    R = d/λ - czyli wprost proporcjonalnie . Im grubszy tym zdecydownie cieplejszy.

  4. #24

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał serTom
    Cytat Napisał mradom
    Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
    Marcin

    Ma znaczenie - zawsze. Współczynnik U, a dokładniej opór cieplny R każdej wartwy ściany (również styropianu) zależy od jej grubości d:
    R = d/λ - czyli wprost proporcjonalnie . Im grubszy tym zdecydownie cieplejszy.
    Niby racja... ale - powyżej jakiejś grubości ocieplenie nie da za wiele, gdyż przenikalność cieplna ścian będzie róźnić się na tyle od okien, że i tak ciepło będzie uciekać przez okna!
    Poza tym pozostaje sensowność ekonomiczna ocieplania poza pewną grubość styropianu!

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    serTom

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    8

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał Dominik!
    Cytat Napisał serTom
    Cytat Napisał mradom
    Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
    Marcin

    Ma znaczenie - zawsze. Współczynnik U, a dokładniej opór cieplny R każdej wartwy ściany (również styropianu) zależy od jej grubości d:
    R = d/λ - czyli wprost proporcjonalnie . Im grubszy tym zdecydownie cieplejszy.
    Niby racja... ale - powyżej jakiejś grubości ocieplenie nie da za wiele, gdyż przenikalność cieplna ścian będzie róźnić się na tyle od okien, że i tak ciepło będzie uciekać przez okna!
    Poza tym pozostaje sensowność ekonomiczna ocieplania poza pewną grubość styropianu!

    Zgadza się. Wszystko zależy od tego ile okien, drzwi itd, oraz od tego czym grzejesz i ile możesz zaoszczędzić na grubszym styropianie. Każdy musi sobie sam przeliczyć dla różnych wariantów i wybrać idealny dla siebie . Ale generalnie im grubiej tym cieplej - tyle że z ekonomicznego pkt. widzenia należy rozpatrywac przedział 5 - 20 cm.

  6. #26

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Cytat Napisał serTom
    Cytat Napisał Dominik!
    Cytat Napisał serTom
    Cytat Napisał mradom
    Wydaje mi sie, ze w pewnym momencie grubosc warstwy styropianu nie ma znaczenia. Ja daje 8cm i to byla graniczna grubosc warstwy jaka moglem przyjac ze wzgledow estetycznych.
    Marcin

    Ma znaczenie - zawsze. Współczynnik U, a dokładniej opór cieplny R każdej wartwy ściany (również styropianu) zależy od jej grubości d:
    R = d/λ - czyli wprost proporcjonalnie . Im grubszy tym zdecydownie cieplejszy.
    Niby racja... ale - powyżej jakiejś grubości ocieplenie nie da za wiele, gdyż przenikalność cieplna ścian będzie róźnić się na tyle od okien, że i tak ciepło będzie uciekać przez okna!
    Poza tym pozostaje sensowność ekonomiczna ocieplania poza pewną grubość styropianu!

    Zgadza się. Wszystko zależy od tego ile okien, drzwi itd, oraz od tego czym grzejesz i ile możesz zaoszczędzić na grubszym styropianie. Każdy musi sobie sam przeliczyć dla różnych wariantów i wybrać idealny dla siebie . Ale generalnie im grubiej tym cieplej - tyle że z ekonomicznego pkt. widzenia należy rozpatrywac przedział 5 - 20 cm.
    I tu masz rację!
    Pozostaje tylko kwestia tzw. trudności technicznych. Ocieplam styropianem 15 cm i co może dziwić nie w każdej hurtowni mozna dostać np. kołki do takiego styropianu. Poza tym żeby cokolwiek zawiesić na takiej ścianie terzeba nieźle się nakombinować!

  7. #27

    Domyślnie Re: koszt ocieplenia

    Nalezaloby wstepnie przymocowac klocki drewniane w miejscach, gdzie chcesz cos mocowac. Wiem, ze sie wszystkiego nie przewidzi
    /mr/

  8. #28

    Domyślnie

    Właśnie, właśnie - tak też zrobiłem - zainstalowałem m.in. mocowania do anten, itp., ale ciśnie mnie w dołku co teraz zrobię jak przyjdzie mi zawiesić coś ciężkiego za kilka lat.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony