dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    knox

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie scianka z luksferami - jak zrobic?

    Witam, chciałbym zrobić sciankę grubości 8cm z wbudowanymi luksferami wg tego projektu mialoby to wygladac mniej wiecej tak:
    chciałbym skonsultować sposób wykonania takiej scianki (z czego ja zbudowac, gdzie puscic zbrojenie, jak przymocowac do podlogi/sciany/sufitu...) oraz poznac Wasze opinie nt projektu. Oczywiscie wszelkie uwagi mile widziane

    pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    do takiego wzoru, podejrzewam , ze nie musisz wogole stosowac zbrojenia luksferow ew. dwa zbrojenia na srodkowym wzorze /gora,dol/ w techn murowej. Jesli w technologi szkieletowej to i tak konstrukcje musisz zrobic b. solidna pod luksfery i zamocowac ja na calosci gora-dol. Wymurowanie tego wzoru to troche zabawy , ze wzgledu na koronkowosc wzoru i formaty luksfera oraz cegly . Pewnie dla tego na zdjeciu to nie jest luksfer tylko prawdopodobnie ksztaltki szklane np. z "ITre" w szkielecie. Firma ta ma tez system mocowania takich wzorow z pcv - zabawa jednak dosyc kosztowna i przy tym wzorze nieoplacalna.Chyba lepiej zrobic to np z drewna a w Twoim wzorze nawet z mdf-u na konstrukcji od g-k i zamknac to takze plyta.Mozna takze wykorzystac plyty ze spienionego poliuretanu lub "grubasy" typu Fermacel.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    knox

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    a mozna ta scianke postawic uzywajac ytonga? sa takie zeby scianka miala 8cm szerokosci? juz po położeniu gładzi?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Mysle , ze mozna chociaz mam obawy co do estetyki takiej scianki.Luksfer najciekawiej wyglada kiedy laczony jest z gladka sciana odrobine grubsza niz on sam. Dodatkowy relief jaki sie tworzy podkresla jego urode. Tu bedziesz mial lica obu materialow na "styk" . A moze zrobic to z "Ytonga" np. "6" , wstawic luksfery a nastepnie powierzchnie murowana obrobic /nakleic/ 4mm g-k , unikniesz polaczen styku luksfer -sciana a zawsze to lepiej obrobic krawedz plyty niz piescic krawedz otworu na granicy z fugą ? Wciaz tez nie mam pojecia czy chcesz uzyskac identyczny efekt jak na zdjeciu czy zalezy Ci jedynie na wstawieniu pustakow w sciane w ukladzie jak na zalaczonym rysunku? To dwa zupelnie rozne efekty.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    knox

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chcialbym zeby efekt byl "ciekawy".. no o rozwiazaniu z ytongami i plyta tez myslalem, a mowisz ze scianka powinna byc grubsza niz luksfera? no ja wlasnie sie zastanawialem jak powinno byc? bo fuga miedzy luksferami jest troche "wglab".. czyli byloby np tak: scianka 10cm, luksfera 8, a tam gdzie fuga powiedzmy 7-7,5? dobrze? nie za duzo ten 1cm? (scianka-luksfera) czy wtedy da sie ladnie wykonczyc te ranty? i w takim przypadku jak wykonczyc te ranty plyty? czym sie to robi? papierem sc? nozykiem?
    a i jak te plyty dac? cale z wycietymi otworami? czy np tam gdzie "brakuje" pojedynczych luksfer dociac plyte o takim rozmiarze?
    chodzi o to ze bede robil to sam i chce poznaj jak najwiecej mozliwosci zeby udalo sie to w miare sprawnie zrobic

    a jeszcze jedno.. jaka dac szerokosc fugi?

    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Dołączę z pytaniem nt. ścianki z luksferów - choć innej, niż autora wątku. W planach, przy ostatecznym urządzaniu poddasza (za lat parę) i zmianie jego dotyczasowej funkcji, mamy postawienie lekko wygiętej ściany-parawanu z luksferów. Chcemy już teraz położyć drewno na posadzce (deski lub parkiet) - czy w miejscu przyszłej ścianki (z założenia lekkiej, bez drzwi, do 2 m wysokości) zostawiać odsłoniętą wylewkę, czy też można ją będzie postawić bezpośrednio na przyklejonym drewnie?

    Pozdrawiam,

    Maciek

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    zostawic odslonieta wylewke, moze trzeba bedzie podniesc chociaz troche pustak ponad poziom parkietu,moze zrobic cokol, napewno trzeba bedzie taka scianke przezbroic, lepiej wiec miec solidne podloze. Przy sciance - typu parawan nawet system plasikowej konstrukcji do luksferow wymaga solidnego kotwienia do podloza.
    Knox ustal najpierw technologie lub zmien wzor na latwiejszy do wykonania, wciaz nie piszesz czy efekt ma byc jak na zdjeciu /wystajaca "fuga"/ czy tylko zalezy Ci na ukladzie pustakow jak na rysunku?To sa dwie rozne rzeczy - tak mi sie wydaje. Fuga moze miec 5-7mm zeby ladnie wygladala.

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    knox

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    no fuga nie bedzie wystajaca, a co do technologii to wlasnie nie jestem do konca zdecydowany na konkretne rozwiazanie.. dlatego pytam

  9. #9

    Domyślnie

    Cześć Ja osobiście bym postawił ściankę z ytonga i wycinał piłką miejsca na luksfery (etapami) np. najpierw górne i dolne paski. Grubość ściany można regulować tynkiem ( ja używam rotbanda, bo jest do sufitów i ma dobrą przyczepność).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony